Postęp choroby Parkinsona u Michaela J. Nie oczekuje się, że osiągnie 80

W odkrywczym wywiadzie aktor Michael J. Fox opowiedział o swojej śmierci i wyzwaniach związanych z życiem z chorobą Parkinsona przez ponad 30 lat, w tym o swoich doświadczeniach z upadkami i złamaniami kości.

Wywiadz Genem Pauleyem z CBS Sunday Morning, aby promować swój nowy film dokumentalny Still. Zostanie wydany 12 maja.

„Puka do drzwi” – ​​powiedział 61-letni Fox o chorobie. „Coraz trudniej. Coraz trudniej. Każdego dnia jest coraz trudniej, ale tak już jest. Kogo widzę w tym?”

U Foxa, zdobywcy nagród Emmy i Złotego Globu, zdiagnozowano chorobę Parkinsona w 1991 roku w wieku 29 lat. Kręcił „Doc Hollywood” i zasięgnął porady lekarza w związku z drżeniem małego palca. nie zrobił publiczne ujawnienie Od kilku lat zmagał się z chorobą.

Choroba Parkinsona jest postępującym i wyniszczającym zaburzeniem, które powoduje między innymi niekontrolowane drgawki i szarpnięcia, drgawki, niewyraźną mowę oraz trudności z równowagą i koordynacją. choroba, która się rozwija neurony w mózgu Osłabia lub umiera i występuje częściej u mężczyzn, chociaż naukowcy nie wiedzą dlaczego. 75-letni aktor Richard Lewis ogłosił niedawno, że cierpi na chorobę Parkinsona.

Klip z filmu dokumentalnego pokazuje, jak Fox potyka się i mocno upada na chodniku w Nowym Jorku. Zbadał go przechodzień. Jego odpowiedź: „Zwaliłeś mnie z nóg”.

Fox powiedział, że przeszedł operację łagodnego guza kręgosłupa, który „zepsuł mój chód” i jest mniej stabilny na nogach.

On powiedział: „Teraz zepsułem różne rzeczy”. „To ramię i to ramię, ten łokieć. Złamałem twarz. Złamałem rękę przed upadkiem. „

Zauważył, że upadki są „głównym zabójcą” osób z chorobą Parkinsona. Zauważył również, że wdychanie pokarmu i zapalenie płuc stanowią ryzyko.

Powiedział: „Wszystkie te subtelne sposoby docierają do ciebie”. „Nie umierasz na chorobę Parkinsona. Umierasz na chorobę Parkinsona. Nie będę miał 80 lat.”

READ  Umiera były basista Bon Jovi i członek założyciel Alec Jon Mithlash

W 2000 roku Fox założył Fundację Michaela J. Foxa na rzecz badań nad chorobą Parkinsona, która wspierała niektóre z najbardziej ambitnych badań w tej dziedzinie. W kwietniu naukowcy ogłosili wielki przełom, identyfikując formy białka i metodę testową, którą można by wykorzystać do znacznie wcześniejszego diagnozowania choroby Parkinsona i zmniejszenia liczby osób, u których choroba została błędnie zdiagnozowana.

Badania wywodzą się z inicjatywy Fox Foundation’s Markers of Parkinson’s Disease Progress Initiative, która przez ponad dekadę obserwowała ponad 1100 ochotników z chorobą i bez niej.

„To zmienia wszystko” – powiedział Fox o badaniach. „Biorąc pod uwagę to, gdzie jesteśmy teraz, za pięć lat będziemy mogli zobaczyć, czy oni to mają, będziemy mogli zobaczyć, czy oni to będą mieli, będziemy wiedzieć, jak sobie z tym poradzić”.

Pauli, który przeprowadzał wywiad z Foxem na początku swojej kariery, zauważył, że choroba zebrała zauważalne żniwo. „Za każdym razem, gdy cię widzę” — mówi mu — „widzę, że zabrało to trochę więcej czegoś”.

Odpowiedział: „Od 30 lat”. „Niewielu z nas chorowało na tę chorobę przez 30 lat. Do bani. Do bani z chorobą Parkinsona. Dla niektórych rodzin to koszmar. To piekło na żywo. Musisz radzić sobie z rzeczywistością, której większość ludzi nie rozumie”.

Pomimo wyzwań związanych z życiem z chorobą Parkinsona, Fox zauważył, że ma ona zalety, których inni nie mają.

„Mam pewien zestaw umiejętności, które pozwalają mi radzić sobie z tymi rzeczami” – powiedział. „Dzięki wdzięczności optymizm jest trwały. Jeśli znajdziesz coś, za co możesz być wdzięczny, możesz znaleźć coś, na co możesz czekać i kontynuować.”

Zapisz się do newslettera Well + Being, źródła porad ekspertów i prostych wskazówek, które pomogą Ci dobrze żyć każdego dnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.