Powodzie w Nigerii: ponad 600 zabitych w najgorszych powodziach od dekadyCNN

Żniwo śmierci z najgorszych powodzi Nigeria W ciągu dekady był świadkiem 600 osób, poinformowało w niedzielę Ministerstwo ds. Humanitarnych.

Według ministerstwa ponad dwa miliony ludzi ucierpiały w wyniku powodzi, które po szczególnie deszczowej porze roku rozprzestrzeniły się na części południa kraju.

Ministerstwo dodało, że ponad 200 000 domów zostało całkowicie lub częściowo uszkodzonych.

Na początku tego miesiąca nigeryjska Narodowa Agencja Zarządzania Kryzysowego Ostrzeżenie przed katastrofalnymi powodziami W przypadku stanów położonych wzdłuż brzegów rzek Niger i Benue, zwracając uwagę, że trzy z przepełnionych zbiorników Nigerii mają się wylać. Nima powiedział Spuść nadmiar wody z zapory W sąsiednim Kamerunie przyczynił się do powodzi.

Chociaż wiele części Nigerii jest podatnych na coroczne powodzie, powodzie na niektórych obszarach były poważniejsze niż Ostatnia poważna powódź w 2012 roku, urzędnik Czerwonego Krzyża w Kogi Powiedział CNN w zeszłym tygodniu.

Zdjęcia NASA pokazują niszczycielski wybuch najgorszej powodzi, jaką ten region widział od dekady

Nigeryjska minister ds. humanitarnych Saadia Omar Farooq ostrzegła w niedzielę przed możliwością kolejnych powodzi i wezwała rządy regionalne do przygotowania się na to.

„Wzywamy rządy stanowe, samorządy lokalne i społeczności lokalne do przygotowania się na dalsze powodzie poprzez ewakuację ludzi żyjących na terenach zalewowych na wyższy poziom oraz zapewnienie namiotów, materiałów pomocowych i świeżej wody, a także zaopatrzenia medycznego w przypadku ewentualnych wybuchów wodnych” Ministerstwo ds. Humanitarnych poinformowało w niedzielę na Twitterze.

Kraj wkrótce wdroży krajowy plan gotowości i reagowania na wypadek powodzi, którego celem jest lepsza koordynacja działań w zakresie reagowania na powodzi.

Według departamentu „pomoc dotarła do każdego stanu związkowego” i „wiele rządów stanowych nie przygotowało się na powodzie”.

Delegacja zorganizowana przez ministerstwo odwiedzi gubernatorów stanów w całym kraju, aby zaproponować wzmocnienie mechanizmów reagowania na powódź w stanach.

READ  Władimir Nikołajewicz Songurkin, sojusznik Władimira Putina, umiera na udar podczas podróży służbowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.