Pożar w Filadelfii wybuchł, gdy 5-letni chłopiec zapalił choinkę

Na wtorkowej konferencji prasowej komisarz Thiel powiedział, że po pożarze śledczy znaleźli w jednostce siedem czujników dymu. Cztery znaleziono w szufladach; Jeden został znaleziony na ziemi, z wyjętą baterią; Drugi został przymocowany do dachu, a jego bateria została usunięta. Uruchomił się siódmy alarm w piwnicy dzielonej przez obie jednostki, ale jego ostrzeżenia przyszły zbyt późno, jak szybko pożar rozprzestrzenił się na wyższe piętra.

Miasto ujawniło również nazwiska osób, które zginęły we wtorek. Zginęły trzy dorosłe osoby: Rosalie McDonald, Virginia Thomas i Queenshaw White. Dzieci to Tequin Robinson, Destiny McDonald, Jania Roberts, Jay Quan Robinson, Natasha Wayne, Quinton Date-McDonald, Shanis Wayne, Tanisha Robinson i Tiffany Robinson. Według Biura Egzaminatorów Medycznych w Filadelfii wszyscy zmarli z powodu biernego palenia.

Tragedia ponownie zwróciła uwagę na dotkliwy niedobór gospodarstw domowych o niskich dochodach w mieście i całym kraju. Lista oczekujących na nowe mieszkania komunalne w Filadelfii, najbardziej zaludnionym mieście poniżej granicy ubóstwa, obejmuje 40 000 domów i jest zamknięta od prawie dekady.

Wielopokoleniowa rodzina przeniosła się do mieszkania Rowhouse w 2011 roku. Od czasu emigracji liczba lokatorów wzrosła z sześciu do 14 w miarę powiększania się rodzin. Urzędnicy mieszkaniowi twierdzą, że nikt w mieszkaniu nie poprosił formalnie o nową lokalizację, chociaż niektórzy członkowie rodziny powiedzieli znajomym i pracownikom socjalnym, że chcą się przeprowadzić.

Urzędnicy miejscy nalegali, aby mieszkania w Filadelfii zostały zmodernizowane do nowoczesnych i nowoczesnych standardów bezpieczeństwa, co oznacza, że ​​czujniki dymu są instalowane bezpośrednio w budynku. Kelvin Jeremiah, dyrektor Philadelphia Housing Authority, powiedział, że kosztowałoby to znaczną ilość pieniędzy, których agencja nie miała.

„Ten incydent w rzeczywistości podkreśla fundamentalny fakt, że w mieście panuje kryzys mieszkaniowy” – powiedział we wtorek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.