Pracownicy Apple mówią, że zrezygnują z pracy po powrocie Tima Cooka do biura

Polityka Apple dotycząca powrotu do biura jest bardziej rygorystyczna niż w przypadku innych dużych firm technologicznych — a niektórzy pracownicy twierdzą, że planują odejść w proteście.

Podczas gdy Meta, Google i Amazon pozwalają przynajmniej niektórym pracownikom na pracę zdalną w nieskończoność, prezes Apple Tim Cook nakazuje wszystkim pracownikom firmy powrót do biura co najmniej jeden dzień w tygodniu począwszy od 11 kwietnia. 2 maja i trzy dni w tygodniu 23 maja.

„Nie obchodzi mnie powrót do pracy” – powiedział w tym tygodniu pracownik Apple na forum Blind, mówiąc, że planują odejść w dniu powrotu do biura.

Pracownik napisał: „Zamierzam się przywitać i spotkać wszystkich, ponieważ nie robiłem tego odkąd zacząłem, a potem wyślę rezygnację, gdy wrócę do domu”. „Już wiem, że nie poradzę sobie z dojazdami i siedzeniem przez 8 godzin”.

Inny pracownik Apple odpowiedział śmiejącym się emoji i napisał: „Zrobię to samo”.

„Do diabła, mój człowieku, zróbmy to!” Uczestniczył trzeci pracownik. „F – k RTO.”

Pracownicy Apple będą musieli pracować trzy dni w tygodniu w biurach firmy, w tym w centrali w Kalifornii (na zdjęciu).
Reuters

Pracownicy Apple będą musieli uczestniczyć w poniedziałki, wtorki i czwartki, a środy i piątki będą „elastyczne”. Umożliwi również pracownikom pracę w pełni zdalną przez okres do czterech tygodni w roku.

Dla porównania Google również wymaga wielu pracowników Przyjdź trzy dni w tygodniu Od przyszłego poniedziałku — ale w przeciwieństwie do Apple, Google daje niektórym pracownikom możliwość zmiany biura lub pracy całkowicie zdalnej na dobre.

Oferta zawiera ostrzeżenie Pracownicy mogą obniżyć pensje Jeśli wyjadą z San Francisco Bay Area lub Nowego Jorku do tańszych części kraju.

Meta pozwala również pracownikom aplikować do pracy z dowolnego miejsca, Chociaż „hakerzy”, którzy przeprowadzają się, mogą również spotkać się z cięciami płac. Amazon pierwotnie planował sprowadzać pracowników z powrotem do biura trzy dni w tygodniu, ale później zmienił tę politykę. Pozostaw decyzję poszczególnym zespołom.

READ  Czas wydania Genshin Impact 3.5, odliczanie do aktualizacji i harmonogram konserwacji serwera
Pracownik Apple
Kilku pracowników Apple powiedziało, że są zazdrośni o politykę pracy zdalnej innych firm technologicznych i chcą zrezygnować.
jabłko

Kilku pracowników Apple powiedziało, że są zazdrośni o politykę pracy zdalnej innych firm technologicznych i chcą zrezygnować.

„Jestem teraz całkowicie wkurzony, patrząc na pełną pracę zdalną” – napisał jeden z pracowników Apple.

Inny powiedział, że są na końcowym etapie przeprowadzania wywiadów w kilku konkurencyjnych firmach technologicznych z powodu polityki Apple dotyczącej back-to-office.

jabłko
„Jestem teraz całkowicie wkurzony, patrząc na pełną pracę zdalną” – napisał jeden z pracowników Apple.
Reuters

W marcowej notatce ogłaszającej politykę Apple dotyczącą powrotu do biura, Cook przyznał, że niektórzy pracownicy mogą nie chcieć wracać.

„Dla wielu z was wiem, że powrót do biura jest długo oczekiwanym kamieniem milowym i pozytywnym znakiem, że możemy w pełni nawiązać kontakt z kolegami, którzy odgrywają tak ważną rolę w naszym życiu” – powiedział Cook. Dla innych może to być również niepokojąca zmiana.

Albo, jak ujął to inny pracownik Apple dla Blind: „F – k apple RTO”.

Apple nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.