Prawie rok później Chris Rock odpowiada na niesławne uderzenie Willa Smitha w Oscara

On ogląda: Chris Rock odnosi się do niesławnego klapsa Willa Smitha

Komik Chris Rock w końcu odnosi się do tego, co w dużej mierze nazywa „policzek słyszany na całym świecie”, prawie rok po tym, jak aktor Will Smith spoliczkował komika na scenie w 2022 roku. nagrody Akademii.

AP

Ten obraz opublikowany przez Netflix przedstawia grafikę promocyjną do specjalnej komedii „Chris Rock: Selective Outrage”, która zostanie wyemitowana 4 marca.

„Postaram się zrobić dzisiejszy program, nie obrażając nikogo. Zrobię co w mojej mocy, ponieważ nigdy nie wiadomo, kto może się podniecić” – powiedział Rock podczas otwarcia swojego występu na żywo w Baltimore. „Ludzie zawsze mów, że słowa ranią. Nikt, kto wypowiada bolesne słowa, nigdy nie został uderzony w twarz”.

Więcej: Oscary 2023 | Dzień dobry Ameryko

W nowo wydanym programie specjalnym Netflix, „Eclectic Picking”, Rock zareagował poprzez swój stand-up i podzielił się swoimi przemyśleniami na temat incydentu. Powiedział, że „nie był ofiarą, dzieciaku”.

„Wszyscy wiecie, co mi się przydarzyło, kiedy zostałem spoliczkowany przez Suge’a Smitha” – powiedział Rock. „Wciąż boli. W uszach dźwięczy mi „Summer”. Ale nie jestem ofiarą, kochanie. Nigdy nie zobaczysz mnie płaczącej Oprah czy Gael… Przyjąłem ten cios jak Pacquiao”.

Podczas ubiegłorocznej gali rozdania Oscarów wręczający nagrodę Rock zażartował z żony Smitha, Jady Pinkett Smith. W napiętej i szokującej sprzeczce na scenie Smith zaskoczył tłum, wchodząc na scenę rozdania Oscarów i uderzając prezentera.

Robyn Beck/AFP za pośrednictwem Getty Images, PLIK

Amerykański aktor Will Smith uderza amerykańskiego aktora Chrisa Rocka na scenie podczas 94. ceremonii rozdania Oscarów w Dolby Theatre w Hollywood, Kalifornia, 27 marca 2022 r.

Później wieczorem Smith przeprosił Akademię i innych nominowanych w przemówieniu ze łzami w oczach po przyjęciu Oscara dla najlepszego aktora za rolę Richarda Williamsa, ojca legend tenisa Sereny i Venus Williams, w filmie biograficznym „Król Ryszard”. Ale nigdy bezpośrednio nie wspomniał ani nie przeprosił Rocka.

READ  Brighton & Hove News » O „Długim serze” z mokrą nogą w Brighton

Po tej nocy Smith zrezygnował z członkostwa w Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej — organizacji stojącej za ceremonią wręczenia Oscarów — a Akademia zakazała aktorowi udziału w jakichkolwiek wydarzeniach lub programach akademickich, w tym w rozdaniu Oscarów, przez 10 lat.

Więcej: Nominacje do Oscarów 2023: Pełna lista nominowanych

Smith później odniósł się do incydentu bezpośrednio w filmie opublikowanym w mediach społecznościowych i przeprosił Rocka. W tym czasie Smith powiedział, że skontaktował się z Rockiem, który odpowiedział, że „nie jest gotowy do rozmowy”.

„Więc powiem ci, Chris, przepraszam cię” – powiedział Smith w filmie. „Moje zachowanie było nie do zaakceptowania i jestem tutaj, kiedy tylko jestem gotowy do przemówienia”.

Kirill Pichutsky/Netflix

Chris Rock w Hippodrome Theatre w Baltimore.

W swoim ostatnim prywatnym Rock wydawał się odpowiadać na przeprosiny Smitha.

„Kocham Willa Smitha przez całe życie” – powiedział Rock. „Całe życie kibicowałem Willowi Smithowi… teraz oglądam „Emancypację” tylko po to, by zobaczyć, jak eksploduje”.

Rock powiedział również, że od tego czasu ludzie pytali go: „Dlaczego czegoś nie zrobiłeś [to Smith] tej nocy?”

„Ponieważ mam tatę” – powiedział komik. „Wiesz, czego nauczyli mnie moi rodzice? Nie walcz przed białymi ludźmi.”

95. ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się w niedzielę, 12 marca 2023 r. w Dolby Theatre w Ovation Hollywood i będzie transmitowana na żywo w ABC, a także w audycjach subskrypcyjnych w Hulu Live TV, YouTube TV, AT&T TV i Fubo TV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.