Prezes AMC Networks ustępuje po niespełna trzech miesiącach


Nowy Jork
Biznes CNN

Sieci AMC Poszukuje nowego CEO.

Sieć kablowa poinformowała we wtorek, po niespełna trzech miesiącach w biznesie, że Christina Speed ​​złożyła rezygnację ze stanowiska.

AMC powiedział, że jego zarząd „obecnie finalizuje, kogo wymieni jako zastępcę, z ogłoszeniem, które nastąpi”.

„Dziękujemy Christinie za jej wkład w firmę w jej roli kierowniczej i poprzedniej roli finansowej i życzymy jej wszystkiego najlepszego w jej przyszłych przedsięwzięciach.” James Dolan, AMC Networks

(AMCX)
— powiedział prezydent w oświadczeniu.

AMC nie podała powodu nagłego odejścia Spade’a, ale sieć miała do czynienia z wieloma zmianami na stanowisku dyrektora generalnego w ciągu ostatnich dwóch lat.

Speed, który został mianowany dyrektorem generalnym 9 września, wcześniej pełnił funkcję dyrektora generalnego i dyrektora finansowego firmy. Przejęła obowiązki Matta Blanka, który jest tymczasowym CEO od września 2021 roku.

„Jestem zaszczycony, że mogę objąć stanowisko CEO. Podziwiam tę firmę pod każdym względem, jej zawartość, jej marki, a co najważniejsze, jej ludzi oraz jej dynamiczną i inkluzywną kulturę” – powiedział Speed ​​po przejęciu we wrześniu.

Następcą Blanca został Josh Saban, który pełnił funkcję dyrektora generalnego Ponad dwie dekady.

Saban przewodził sieci, która stworzyła jedne z najbardziej uznanych przez krytyków i nagradzanych seriali w historii telewizji, w tym „Szaleni ludzie„,”chodzące trupy„I”Szkoda. ”

READ  Tesla zabiega o zgodę inwestorów na podział akcji 3 do 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.