Prezydent Biden obchodził 50. rocznicę wypadku samochodowego, w którym zginęła jego pierwsza żona i córeczka

Prezydent Joe Biden i jego rodzina w niedzielę Zaznaczono pomyślną rocznicę: Minęło 50 lat, odkąd jego pierwsza żona Neilia i ich córeczka Naomi zginęły w wypadku samochodowym.

Biały Dom powiedział, że Biden i pierwsza dama Jill Biden wzięli udział w „prywatnej rodzinnej mszy żałobnej” w St. Joseph in Brandywine, ich rodzinnym kościele w Wilmington w stanie Delaware.

Następnie, według relacji reporterów podróżujących z prezydentem, Biden udał się na pobliski cmentarz. Neilia, najstarszy syn Naomi i Beau Bidena, prezydenta Zmarł na raka mózgu W 2015 roku wszyscy zostali tam pochowani.

W niedzielę do prezydenta Bidena dołączyły wnuki Naomi, Finnegan, Maisie, Natalie i Hunter Biden, córka Ashley Biden i syn Hunter Biden, który został ranny wraz ze swoim starszym bratem w śmiertelnym wypadku w 1972 roku, kiedy zabierał swoje dzieci. Wakacyjne zakupy.

Według Travel Pool, w niedzielę dwóch członków rodziny zaniosło duże wieńce na cmentarz kościelny.

Prezydent USA Joe Biden, pierwsza dama Jill Biden i inni członkowie rodziny, Wilmington, Delaware, 12 grudnia 2017 r. 18, przybył do kościoła św. Józefa w katolickim kościele Brandywine w rocznicę śmierci pierwszej żony prezydenta, Neelii, i córki Naomi. 2022.

Elisabeth Franz/Reuters

Śmierć żony, córki i najstarszego syna Joe Bidena Długo kształtował jego podejście do żałoby i empatii, powiedział. Wypadek z 1972 roku, zaledwie kilka tygodni po tym, jak wygrał swój pierwszy wyścig w Senacie, częściowo zdefiniował jego karierę w Kongresie.

„Zatrudniałem pracowników w Waszyngtonie i dostałem telefon od ratownika. Zadzwonili do pięknej młodej kobiety. Była bardzo zdenerwowana i powiedziała:„ Musisz wrócić do domu. Był wypadek. Przyczepa ciągnika zabiła twoją żonę i troje dzieci.” Uderzył w nie podczas zakupów” – wspominał Biden na imprezie w Newton w stanie Iowa podczas swojej kampanii w 2020 roku.

„Moja żona została zabita, moja córka została zabita” – kontynuował. „Moich dwóch chłopców, gdyby nie Szczęki Życia i ekipa ratunkowa, która uratowałaby im życie, nie byłoby w pobliżu”.

READ  Rynki Azji i Pacyfiku w większości spadały, gdy inwestorzy analizowali chińskie dane gospodarcze

Beau i Hunter Biden zostali poważnie ranni po katastrofie. Ich ojciec został zaprzysiężony jako senator ze swojego szpitalnego łóżka.

Po katastrofie ówczesny prezydent Richard Nixon zadzwonił do Joe Bidena. Zgodnie z postem W Bibliotece Prezydenckiej Nixona. „Wiem, że to dla ciebie bardzo smutny dzień, ale chcę, żebyś wiedział, że wszyscy w Białym Domu myślimy o tobie i modlimy się za ciebie i dwójkę twoich dzieci” – powiedział Nixon.

„Naprawdę to doceniam” – powiedział mu Joe Biden. Nixon powiedział o żonie Joe Bidena: „Jestem pewien, że od teraz będzie cię obserwować. Powodzenia”.

Prezydent Joe Biden i pierwsza dama Jill Biden idą między grobami, aby wziąć udział we Mszy św. w kościele katolickim Brandywine w Wilmington, 18 grudnia 2022 r.

Manuel Pauls Seneta/AP

Od dziesięcioleci Joe Biden otwarcie mówił o tym, co zrobił z nim smutek i jak to doświadczenie pomogło mu odnieść się do utraty innych – bólu, złości i smutku, które mu towarzyszą.

Przypadki jego współczucia pojawiały się na pierwszych stronach gazet przez lata, a wiele z nich powróciło podczas jego kampanii prezydenckiej w 2020 roku. Miesiąc przed wyborami list z przeprosinami, który Joe Biden wysłał do kobiety – po tym, jak jego biuro nadal wysyłało listy do jej zmarłego męża – stał się wirusowy.

„Wiem z doświadczenia, jak małe mogą być słowa w takim czasie, ale choć trudno w to uwierzyć, wiem, że czas leczy rany” – napisał do niej.

Występując w nocnym programie Stephena Colberta w 2020 roku, połączył swoje osobiste doświadczenia z pracą polityczną, zwłaszcza gdy kraj walczył z pandemią COVID-19.

Rolą prezydenta jest powiedzieć: „Jest powód do smutku. Poniosłeś wielką stratę”. „Ale nadejdzie czas, przypomnij sobie, pamiętaj, że nadejdzie czas, kiedy pomyślisz o swoim mężu, żonie, synu, córce, matce lub ojcu, zanim uśmiech pojawi się na twoich ustach. Łza cisnie się do oka .”

READ  Khamzat Chimaev reaguje na walki z Nate Diazem i Kevinem Hollandem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.