Problemy z kontrolą ruchu lotniczego FAA powodują pewne opóźnienia na Florydzie

(CNN) Problemy Federalnej Administracji Lotnictwa z kontrolą ruchu lotniczego spowodowały opóźnienia lotów na Florydzie w poniedziałek.

Agencja poinformowała w poniedziałkowym oświadczeniu, że FAA tymczasowo uziemiła loty do iz części południowej Florydy z powodu problemu z radarem.

FAA poinformowała, że ​​zatrzymanie trwało około godziny.

Problem dotknął centra kontroli ruchu lotniczego FAA w Miami i Jacksonville.

W trakcie sprawy FAA wprowadziła opóźnienia odlotów dla lotów odlatujących z lotnisk w Fort Lauderdale, Orlando, Fort Myers, Palm Beach i Miami.

„Punkt FAA w Miami ma problemy techniczne, w wyniku czego obserwujemy pewne opóźnienia”. Tweet powiedział z międzynarodowego lotniska w Miami.

„Jeśli podróżujesz dziś po południu, skontaktuj się z linią lotniczą, aby uzyskać najnowsze informacje na temat swojego lotu”.

FAA poinformowała w poniedziałek po południu, że oba obiekty kontroli ruchu lotniczego na trasie w Miami i Jacksonville zostały „znacząco dotknięte” przez „problem z radarem”, ale nie podała dalszych szczegółów na temat przyczyny.

Konsultant mówi, że obiekty znajdowały się wcześniej w stanie „zerowego ATC”, formalnej deklaracji złożonej „kiedy ustalono, że obiekt nie był w stanie bezpiecznie zapewnić rozmieszczonych służb ruchu lotniczego”.

Wycofane w całym kraju w styczniu

11 stycznia Awaria usługi w całym systemie Spowodowało to tysiące opóźnień i odwołań lotów w całych Stanach Zjednoczonych.

FAA na krótko wstrzymała wszystkie loty krajowe. Przystanek został zniesiony na ziemi po zresetowaniu systemu, który zapewnia pilotom powiadomienia dotyczące bezpieczeństwa przed lotem.

Ale do tego czasu linie lotnicze nadal opóźniały lub odwoływały loty z powodu kaskadowych skutków zatorów.

READ  Po najgorszym początku na giełdzie od 50 lat niektórzy widzą przed sobą więcej bólu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.