Prokurator generalny ostrzega fanów Taylor Swift przed oszustwami związanymi z biletami na Eras Tour

Prokurator generalny Minnesoty poprosił fanów Taylor Swift o ostrożność podczas szukania biletów na nadchodzące występy gwiazdy pop na US Bank Stadium.

Kolejne koncerty Swifta w Minneapolis w piątki i soboty były wyprzedane od miesięcy, pozostawiając rynek odsprzedaży jedyną opcją dla „Swifties”, którzy próbują zdobyć bilety w ostatniej chwili na Eras Tour.

Teraz prokurator generalny Keith Ellison mówi, że sprzedawcy rzeczy używanych oszukują ludzi nawet na 2500 dolarów za bilety, które nigdy nie docierają.

W niedzielnym komunikacie prasowym Ellison powiedział, że niektóre z tych oszustw obejmują fałszywe zrzuty ekranu biletów, które nie istnieją lub zostały już odebrane.

„Mieszkańcy Minnesoty, którzy zostali oszukani przez internetowych oszustów biletowych, nie powinni znosić„ okrutnego lata ”- powiedział Ellison w oświadczeniu.„ Oszuści biletowi to tylko problem, a to, co robią, jest nielegalne. Nie będę stać, wiedząc, że mogą istnieć oszuści próbujący oszukać Minnesota Swifties i innych fanów. Jeśli uważasz, że zostałeś wykorzystany, skontaktuj się z moim biurem, aby złożyć skargę”.

Biuro Ellisona powiedziało, że kupujący bilety powinni starać się trzymać renomowanych stron. Klientom zaleca się również korzystanie z kart kredytowych podczas dokonywania zakupów, ponieważ oferują one zabezpieczenia, których nie można znaleźć w przypadku innych metod płatności, takich jak karty debetowe, gotówka lub aplikacje takie jak Venmo lub Cash App.

Fani Swift są również zachęcani do sprawdzania, czy używają bezpiecznego adresu URL zaczynającego się od „https”, aby upewnić się, że ich dane są bezpieczne, oraz do sprawdzania biletów, aby upewnić się, że ich miejsce pasuje do sekcji opisu rzeczywistego miejsca.

Czy ktoś może podejrzewać, że został oszukany Złóż skargę do Prokuratury Generalnej przez Internet.

Sprzedaż biletów na trasę Swift „Eras” była już przedmiotem kontroli, a nawet skłoniła niektórych członków Kongresu, w tym senator Amy Klobuchar, do oskarżenia Ticketmaster o praktyki antymonopolowe. Krytycy twierdzą, że firma ma pełną kontrolę przy ustalaniu cen, a następnie pobiera od klientów setki opłat.

READ  Odcinek Kanye Westa został wycofany z „Sklepu” z powodu „mowy nienawiści” – The Hollywood Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.