Protest zapaśników, molestowanie seksualne Brij Bhushan Charan Singh: zapaśnicy Sądu Najwyższego twierdzą dziś: 10 punktów

Superstar zapaśnicy oskarżają Brij Bhushan Singh o molestowanie seksualne (plik)

Nowe Delhi:
Dziś Sąd Najwyższy rozpatruje skargę czołowych zapaśników w kraju przeciwko domniemanym nadużyciom seksualnym popełnionym przez szefa organizacji zarządzającej zapasami, kilka dni po wznowieniu protestu w stolicy kraju.

Oto 10 najważniejszych punktów tej wielkiej historii:

  1. Zapaśnicy przenieśli się do Sądu Najwyższego na pilną rozprawę w ich wniosku o sprawę przeciwko prezydentowi Indian Wrestling Federation i posłowi BJP Brijowi Bhushanowi Charanowi Singhowi. Sąd Najwyższy wystosował zawiadomienie do policji w Delhi w sprawie zarzutów zapaśników, aby nie rejestrowali żadnej sprawy dotyczącej ich zarzutów.

  2. „W petycji zapaśnicy, którzy reprezentowali Indie na międzynarodowych igrzyskach, poczynili poważne zarzuty dotyczące molestowania seksualnego, któremu byli poddawani. To wymaga rozważenia przez ten sąd” – powiedział panel sądowy, na czele którego stał główny sędzia Indii DY Chandrachodd.

  3. Zapaśnicy, którzy protestują w Jantar Mantar w Delhi, zapewnili, że pozostaną na miejscu do czasu wniesienia sprawy w tej sprawie. Wśród nich są gwiazdy zapaśników, takie jak Sakshi Malik, Phogat Phogat i Bajrang Puniya.

  4. Brij Bhushan Singh, który zaprzeczył oskarżeniom o niewłaściwe zachowanie seksualne i zapowiedział, że będzie zaciekle walczył o udowodnienie swojej niewinności, opublikował wczoraj wideo, w którym powiedział, że chciałby przyjąć śmierć w dniu, w którym poczuje się bezradny.

  5. „Przyjaciele, dzień, w którym zastanawiam się, co zyskałem lub straciłem i czuję, że nie mam już siły walczyć; dzień, w którym czuję się bezradny, życzę śmierci, bo nie chciałbym żyć takim życiem. żyj tak ”- powiedział w filmie oskarżony szef wrestlingu. W tym życiu chciałbym, żeby śmierć wzięła mnie w ramiona”.

  6. Protestujący zapaśnicy zabiegali także o czas premiera Narendry Modiego na omówienie zarzutów wobec posła. „Premier Modi sir mówi o„ Beti Bachao ”i„ Beti Padhao ”i słucha„ Mann Ki Baat ”. Czy nie może słuchać„ Mann ki baat ”?” Olimpijczyk Sakshi Malik powiedział w niedawnym wywiadzie dla mediów, odnosząc się do comiesięcznej audycji radiowej premiera.

  7. Prezydent Indyjskiego Związku Olimpijskiego PT Osha skrytykował publiczne oburzenie zapaśników. Powiedziała, że ​​ich protest „oznaczał niezdyscyplinowanie” i powiedziała, że ​​powinni byli poczekać na raport komisji badającej ich zarzuty.

  8. Protestujący zapaśnicy powiedzieli, że zostali zranieni oświadczeniem pani Osha i że szukają u niej wsparcia. Medalista Igrzysk Azjatyckich, Finch Vogat, twierdził, że dzwoniła do niej, aby omówić tę sprawę, ale nie odpowiedziała na telefon, sugerując, że może być „pod pewną presją”.

  9. Minister sportu Anurag Thakur, który powołał komisję do zbadania oskarżeń, powiedział, że rząd stoi po stronie zawodników, a on sam rozmawiał z protestującymi przez 12 godzin. Komisja przedstawiła swój raport 5 kwietnia, ale ministerstwo nie ogłosiło jeszcze swoich ustaleń.

  10. Zapaśnicy po raz pierwszy wyszli na ulice w styczniu, oskarżając Brij Bhushan Charan Singh i innych trenerów, ale wycofali swój protest po zatwierdzeniu przez pana Thakura. Wrócili do stolicy z nowymi protestami w tym tygodniu, twierdząc, że nie podjęto żadnych działań w sprawie ich podopiecznych.

READ  Ograniczenia podróży związane z koronawirusem wobec dyskryminujących mediów państwowych dla chińskich gości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.