Przedstawiciele Kansas ogłaszają sprzedaż sobotniego meczu piłki nożnej KU przeciwko Duke

Program piłkarski w Kansas oficjalnie zakończył się o godzinie 11 rano przeciwko niepokonanemu Duke’owi w sobotę.

Przedstawiciele Kansas ogłosili w czwartek po południu, że wszystkie 47 233 bilety na mecze domowe na sezon zostały sprzedane, co oznacza pierwszą sprzedaż programu od 2 listopada 2019 r., a dopiero drugą od prawie 13 lat.

KU przyciągnęło sporą rzeszę 34 902 osób w meczu otwierającym sezon przeciwko Tennessee Tech 2 września. Był to największy tłum w dniu otwarcia od ośmiu lat. Jednak rozpoczęcie sezonu przez KU 3:0, w tym zwycięstwa na drogach w Zachodniej Wirginii i Houston w ciągu dwóch tygodni od otwarcia meczu, spotęgowało szum wokół programu.

„Wspaniale jest wrócić do domu po tym, jak para jest w trasie” – powiedział trener Uniwersytetu Kuwejtu Lance Leibold na początku tego tygodnia. „I myślę, że ważne jest, aby mieć dobrą publiczność. Mamy nadzieję, że będziemy mieć dużą publiczność z wielu różnych powodów. Myślę, że mamy teraz szansę stworzyć trochę energii i przewagę Homefield. ”

Od lat menedżerowie i trenerzy ALK błagają o wsparcie kibiców, aby program stagnacji wyszedł z ringu. I przez lata fani w większości trzymali się z daleka, ponieważ Jayhawki nadal ponieśli straty po przegranej i walczyli o rywalizację przez większość soboty.

Wyprzedaż 2019 miała miejsce podczas pierwszego sezonu Les Miles w Kansas State w mieście. W ciągu dwóch tygodni poprzedzających zmierzenie się z Sunflower Showdown w tym sezonie, Jayhawki wykazali oznaki życia z niemal zamieszaniem w Teksasie i rzadkim zwycięstwem Big 12 nad Texas Tech. Kansas zdobył odpowiednio 48 i 37 punktów w tych dwóch meczach, a fani pojawili się, aby zobaczyć, czy Jayhawks minęli róg.

Ta sprzedaż była oczywiście ułatwiona dzięki temu, że prawie jedna trzecia obecnych tego dnia fanów ubrana była na fioletowo i kibicowała Kansas.

READ  A's Promuj Shea Langeliers, uwolnij Stephena Biscotti

Jayhawks przegrali ten mecz 38-10 i zakończyli sezon 3-9. KU nie wygrał (0-9) w 2020 roku, a Miles, podobnie jak wielu przed nim, pojawił się w drzwiach, częściowo z powodu występu na korcie, a częściowo dlatego, że był zamieszany w brzydki skandal dotyczący molestowania seksualnego podczas swojego czasu na LSU.

Odejście Milesa doprowadziło do powołania Leibolda, który w zaledwie 15 meczach sprawił, że ludzie uwierzyli, że program ponownie zmierza we właściwym kierunku.

Leibold wygrał tylko dwa mecze w swoim pierwszym sezonie w Kansas, ale jeden z nich przyjechał do Teksasu pod koniec sezonu, co skłoniło KU do gry inspirującej piłki nożnej w jednej porażce w ostatnich dwóch tygodniach sezonu. Rozmach tych wysiłków przeniósł się na początek sezonu 2022, a Leipold wygrał już więcej gier drogowych w Kansas (3) niż jego czterej poprzednicy razem.

W tym tygodniu wszystko kręci się wokół lokalnego tłumu.

Gdy podekscytowanie rosło w związku ze zwycięstwem KU w nadgodzinach w Zachodniej Wirginii w tygodniu 2 i 48-30 w Houston w zeszłym tygodniu, fani rozpoczęli kampanie w mediach społecznościowych, starając się wypełnić stadion David Booth Kansas Memorial Stadium na mecz z Duke’iem. „Pack the Booth”, krzyczał tłum, a zwolennicy Jayhawka najwyraźniej właśnie to zrobili, zdobywając ponad 12 000 nowych biletów na jeden mecz wyprzedany w ciągu pięciu dni po zwycięstwie nad Houston.

„To ogromne oświadczenie dotyczące zarówno ekscytującej ścieżki futbolu w Kansas, jak i niesamowitej pasji fanów Jayhawka” – powiedział dyrektor sportowy KU Travis Goffe w oświadczeniu w czwartek wieczorem. „Cieszymy się, że możemy stworzyć atmosferę na stadionie David Booth Kansas Memorial Stadium, która będzie rywalizować z najlepszymi w futbolu uniwersyteckim. Jesteśmy wdzięczni za sposób, w jaki nasi fani zareagowali na dynamikę futbolu w Kansas i jesteśmy przekonani, że sprzedaż nie będzie już wyjątek od reguły w naszej świetlanej przyszłości.”

READ  Nebraska zwalnia Scotta Frosta: Cornhuskers naciskają na ogromny wykup, aby zwolnić trenera trzy mecze w piątym sezonie

Podczas gdy sobotni pojedynek z Duke’em wzbudził podekscytowanie fanów Kansas, rzeczywistość jest taka, że ​​KU ma teraz szansę na koncertowanie i wypowiedzenie się.

Licząc w sobotę, odbędą się kolejne trzy mecze Jayhawks u siebie, a biorąc pod uwagę emocje związane z dzisiejszym programem, ma sens, że jeśli KU pokona Duke w ten weekend, stadion będzie pełny lub blisko niego w następnym tygodniu kiedy KU jest gospodarzem Iowa.

Zapytany o potencjał nadchodzącego domu, Leipold powiedział, że trzy mecze z rzędu mogą być ogromne dla programu i mogą również rozpraszać. Kluczem, powiedział, jest zrównoważenie tego. Zauważył jednak, że nie miał wątpliwości, że wspierająca i silna publiczność może być „pomocna (aby pomóc) w tym programie pójść o krok dalej”.

„Nasi fani, wierni fani, czekali na coś, wygłodniali, by odnieść sukces” – powiedział. „Mam nadzieję, że zdąży się to zaplątać i będziemy mieli trzy tygodnie wielkich tłumów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.