Przejście Marshall, Old Dominion, Miss South z Conference USA do Sunbelt jest już zakończone.

We wtorek Liga ogłosiła we wspólnym oświadczeniu z trzema szkołami koniec ostrego odejścia od Old Dominion, Marshall i Southern Queen z Conference USA do Sunbelt.

Szkoły oficjalnie zmierzają do Pasa Słońca na sezon piłkarski 2022, kończąc serię sporów prawnych, w tym nakazów sądowych opóźniających arbitraż.

Warunki umowy o separacji nie zostały ujawnione. Opuszczając pod koniec tego roku szkolnego, Old Dominion, Marshall i Southern Miss złamali przepisy Conference USA, które wymagają 14-miesięcznego wypowiedzenia przed opuszczeniem ligi.

To spowodowało problemy prawne, które stały się przedmiotem zainteresowania po tym, jak Sun Belt faktycznie umieścił trzy szkoły w harmonogramie meczów ligi 2022, kiedy został wydany 1 marca.

Oznacza to, że Conference USA zagra w przyszłym sezonie z 11 członkami. Oczekuje się, że wkrótce zostanie opublikowany harmonogram odzwierciedlający nową strukturę ligi.

Źródła powiedziały ESPN, że programy z numerami kursów skłoniły ligę do złożenia petycji do NCAA ze względów zdrowotnych i bezpieczeństwa, aby rozegrać dwa mecze piłkarskie w tygodniu 0 w 2022 roku. Ze względu na liczbę drużyn, istnieje zbyt wiele obaw, że liga musi grać więcej niż dwa kolejne miesiące bez pożegnania. Gra w tygodniu 0 pomogłaby się tego pozbyć.

„Conference USA jest podekscytowana przyszłością z naszymi 11 instytucjami w roku szkolnym 2022-23 i jest zaangażowana w długoterminowy wzrost ligi wraz z wejściem nowych członków w nadchodzących latach” – powiedział Conference USA w oświadczeniu. .

Kolejne zmiany zbliżają się do Conference USA, choć termin jest niepewny. Sześć kolejnych szkół wybiera się na American Athletic Conference – North Texas, Rice, UTSA, Charlotte, FAU i UAB. Kongres USA ogłosił już dodanie Jacksonville, Liberty, Nowego Meksyku i Zakonu Houston.

The Sun Belt będzie miał 14 graczy w lidze w przyszłym sezonie, dodał James Madison w ostatnich miesiącach.

READ  Browns kontra wynik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.