Przychody Microsoftu wzrosły wraz z popytem na usługi w chmurze w ostatnim kwartale

Microsoft Korp.

MSFT -2,66%

Ponieważ jego działalność w zakresie usług w chmurze pozostała silna, jej przychody nadal rosły w ciągu ostatniego kwartału.

We wtorek firma programistyczna z Redmond w stanie Waszyngton odnotowała sprzedaż na poziomie 51,7 miliarda dolarów za kwartał zakończony w grudniu, o 20% wyższą niż w roku poprzednim. Jej dochód netto wzrósł o 21% do 18,8 miliarda dolarów.

Wyniki przełamały szacunki analityków dotyczące 50,7 miliarda dolarów przychodu i 17,5 miliarda dolarów przychodu netto, zgodnie z FactSet.

Całkowite przychody Microsoftu z chmury wzrosły o 32% w porównaniu z poprzednim kwartałem do 22,1 miliarda dolarów. Jego usługa infrastruktury chmurowej, zwana Azure, zwolniła do 46% z 48% w poprzednim kwartale.

W centra danych inwestują duże firmy technologiczne konkurujące na wartym 214 miliardów dolarów rynku cloud computing. WSJ wyjaśnia, czym jest cloud computing i dlaczego duża technologia stawia na dużą skalę w kontraktach terminowych.

Akcje Microsoftu początkowo spadły na after-trade, ale firma zyskała ponad 1% po opublikowaniu swojej opinii na bieżący kwartał.

Według FactSet, Microsoft spodziewa się sprzedaży w tym okresie od 48,5 miliarda do 49,3 miliarda dolarów.

W ciągu ostatnich dwóch lat Microsoft był jednym z największych beneficjentów przejścia do pracy zdalnej po rozprzestrzenianiu się Covid-19. Firmy, rządy i szkoły na całym świecie zaczęły wykorzystywać więcej technologii opartych na chmurze, a Microsoft sprzedaje narzędzia wykorzystywane do transformacji. Chociaż wiele firm wraca do pracy w biurach, wariant wirusa Omicron może opóźnić jego powrót do normy.

Według firmy badawczej International Data Corp, biznes usług w chmurze jest jedną z najszybciej rozwijających się technologii i wzrośnie z 385 miliardów dolarów w 2021 r. do 809 miliardów dolarów w 2025 r. Microsoft jest drugą co do wielkości firmą w branży z blisko 20 firmami. % udział w globalnym rynku cloud-computing

Amazon.com Inc.,

Według Gardner Inc. dominuje w branży z ponad 40% udziałem.

Popyt na komputery osobisteWiele z nich korzysta z systemu operacyjnego Microsoft Windows, podobnie jak w przypadku gier wideo firmy Microsoft. Oczekuje się, że popyt na laptopy i komputery stacjonarne będzie nadal rósł.

Przychody z licencji Windows od producentów komputerów PC wzrosły w ostatnim kwartale o 25%, podczas gdy sprzedaż komputerów powierzchniowych firmy wzrosła o 8%.

Microsoft był Wykonuje duże ruchy Aby zwiększyć swoją działalność w zakresie gier. W zeszłym tygodniu ogłosił ofertę 75 miliardów dolarów na przejęcie firmy zajmującej się grami

Activision Blizzard Inc.

Jeśli transakcja dojdzie do skutku, będzie to największe przejęcie, jakie kiedykolwiek dokonał Microsoft.

„W związku z planowanym przejęciem Activision Blizzard w zeszłym tygodniu inwestujemy, aby ułatwić ludziom granie w najlepsze gry w dowolnym miejscu i czasie. A projekt, który ma stanąć obok gier, gdy tworzone są witryny takie jak Metawares ”- powiedział dyrektor generalny Microsoft Satya Nadella analitykom podczas telekonferencji po ogłoszeniu przychodów we wtorek.

Przychody Microsoftu z gier w tym kwartale wzrosły o 8% rok do roku, a sprzedaż jego sprzętu wzrosła o 4% na żądanie najnowszych konsol Xbox. Przychody z treści i usług związanych z grami wzrosły o 10%.

Umowa o aktywacjęjeśli zostanie ukończony, zwiększy rozmiar imperium gier wideo Microsoftu i stanie się trzecią co do wielkości firmą zajmującą się grami na świecie dzięki sprzedaży i doda popularne prawa do gier do konsoli Xbox firmy Microsoft, w tym Call of Duty i Candy Crush.

Oferta dla Activision ma na celu przeprojektowanie firmy poprzez unowocześnienie infrastruktury chmurowej w celu rozwoju na nowych rynkach. Przejęcie wzmocni wysiłki mające na celu przyciągnięcie klientów do i tak szybko rozwijającej się usługi gier w chmurze. GamePass, usługa subskrypcji gier Microsoftu, dotarła ostatnio do 25 milionów subskrybentów, o około 39% więcej niż rok temu.

Ponieważ na smartfonach działa więcej kamer niż na drogich konsolach do gier i komputerach, firma Microsoft jest liderem w tworzeniu usług do strumieniowego przesyłania wysokiej jakości gier na wszelkiego rodzaju urządzenia, podobnie jak strumieniowe przesyłanie filmów i programów telewizyjnych.

Microsoft Akcje spisały się dobrze Od początku epidemii. W ciągu ostatnich dwóch lat wzrosły o około 75%, a przez krótki okres w zeszłym roku Microsoft był uznawany za najcenniejszą firmę na świecie.

Jej akcje spadły w ramach szerszej sprzedaży rynkowej w tym roku i spadły o ponad 5% od czasu ogłoszonego w zeszłym tygodniu przejęcia Activision.

Pomimo dobrych wyników Microsoftu we wtorek, niektórzy inwestorzy i analitycy powiedzieli, że szukają oznak, że wzrost Microsoftu mógł osiągnąć szczyt.

Akcje spółki początkowo spadły o ponad 4% w obrocie godzinowym po ogłoszeniu wyników. Chociaż ogólne wyniki finansowe były lepsze niż oczekiwano, Stifel Financial Corp powiedział, że niektórzy inwestorzy spodziewają się większego kwartalnego wzrostu usług chmurowych firmy. Powiedział analityk Brad Reebok.

„Fakt, że odnotowują one spadające stopy zwrotu dla szybko rozwijającego się segmentu, oznacza, że ​​tempo wzrostu w tym segmencie wśród niektórych inwestorów naprawdę osiągnęło szczyt” – powiedział David Wagner, zarządzający portfelem w firmie inwestycyjnej Optus. Doradcy kapitałowi posiadający akcje Microsoft.

Napisz do Aaron Dilli w [email protected]

Jak działają największe firmy

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  Brazylia - Korea Południowa skróty na żywo: Brazylia prowadzi 4:0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.