Przyszłość Internetu, czyli „schemat Ponziego” – czym właściwie jest Web3?

Niektórzy nazywają to kolejnym etapem Internetu. Niektórzy twierdzą, że to szybkie oszustwo cenowe, które spadnie. Ale czym dokładnie jest Web3?

Wyrażenie „Web3” jest powszechnie używane w odniesieniu do pliku Internet nowej ery który będzie działał w oparciu o technologię blockchain do przechowywania dokumentacji, zdecentralizowany system rachunkowości publicznej. Dla porównania, obecna iteracja Internetu, Web2, działa na centralnych serwerach należących do firmy.

Co to jest?

Web3 oferuje „odczyt/zapis/prywatną wersję sieci, w której użytkownicy mają udziały finansowe i większą kontrolę nad społecznościami internetowymi, do których należą”, umożliwiając użytkownikom posiadanie ich danych, zgodnie z Harvard Business Review.

Inwestorzy mają nadzieję, że ta wersja Internetu doprowadzi do Demokratyzacja danych W sieci, gdzie wszyscy użytkownicy mogą ponownie weryfikować transakcje i umowy. ale, Konsumenci powinni być sceptyczniWedług inwestora venture capital Joe Lonsdale’a, pomimo ogromnych inwestycji gotówkowych, produkty głównego nurtu jeszcze się nie pojawiły.

WATCH PALANTIR, współzałożyciel, JOE LONSDALE, wyjaśnił, dlaczego uważa WEB3 za „schemat Ponziego”:

Zobacz więcej CYFROWYCH ORYGINAŁÓW FOX NEWS tutaj

„Wiele z tego, co ludzie nazywają Web3, było schematem Ponziego i nie miało to absolutnie żadnego sensu” – powiedział wcześniej Fox News współzałożyciel Palantir. „Jednak zdecentralizowane, zastrzeżone protokoły są bardzo ekscytujące”.

Decentralizacja, kluczowa cecha łańcucha bloków, rozdziela odpowiedzialność za kluczowe funkcje internetowe, takie jak kontrola serwera, potwierdzanie transakcji i znakowanie czasem, na sieć użytkowników zamiast na Tradycyjne metody, w których wszystkie operacje są obsługiwane przez jedną firmę lub organizację. Gdzie hostowane jest prawie coś w rodzaju serwerów Amazon Web Services 30% z Internetu W 2020 r. Web3 obiecuje rozłożyć tę odpowiedzialność wśród użytkowników, zasadniczo zmieniając interakcje online.

Zdecentralizowana infrastruktura cyfrowa – taka jak kryptowaluty, takie jak Bitcoin i niewymienialne tokeny (NFT) – ma być kluczowymi składnikami Web3 i będzie niezbędna do jej funkcjonowania.

dlaczego to ma znaczenie?

„W dłuższej perspektywie sensowne jest posiadanie bardziej zdecentralizowanej władzy i czegoś takiego jak bitcoin” – powiedział Lonsdale w poprzednim wywiadzie. Bitcoin „pozwala systemowi finansowemu na większą swobodę niż naprawdę źle zachowujące się rządy”.

Stuart Varney: Przeprosiny Sama Bankmana-Frieda nie powstrzymują upadku infrastruktury kryptograficznej

Tymczasem Elon Musk wyraził wątpliwości co do Web3.

„Nie sugeruję, że Web 3 jest prawdziwy – wydaje się, że obecnie jest to bardziej modne hasło marketingowe niż rzeczywistość”, szef Tesli tweetował w zeszłym roku.

Kliknij tutaj, aby przejść do aplikacji FOX NEWS

Założyciel Twittera, Jack Dorsey, również zakwestionował internet nowej ery.

Użytkownicy „nie są właścicielami„ web3 ”, tak jest Napisał na Twitterze w grudniu ubiegłego rokuolewając pomysł, że użytkownicy będą mogli zarabiać na swoich danych online.

Dorsey pracował nad konkurent Web3która na swojej stronie internetowej twierdzi, że jest „dodatkową zdecentralizowaną platformą internetową”.

Aby zobaczyć pełny wywiad z Lonsdale na Web3, kliknij tutaj tutaj.

Bradford Petz przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.