Rameshappu Pragnanandha: 16-letnia indyjska sensacja szachowa oszałamia świat nr 1 Magnus Carlsen

Bragnananda, nazywany Pragą, kłamał o swoim wieku i doświadczeniu, zachowując spokój i opanowanie, podczas gdy Carlsen wydawał się popełniać błędy, by stwarzać Indianom możliwości. facet.

I chociaż pięciokrotny mistrz świata walczył o powrót do gry, Bragg nie dał mu szans i ostatecznie utknął w słynnym zwycięstwie w Speed ​​Chess Championship.

Kiedy stało się jasne, że zwycięstwo jest pewne, osiągnięcie wydawało się wybuchnąć na Braggu, który w szoku zakrył usta dłonią.

Było to pierwsze zwycięstwo Bragga nad Carlsenem i stał się najmłodszym graczem, który pokonał Carlsena, odkąd gwiazda została mistrzem świata w 2013 roku.

Został także trzecim starszym kapitanem Indii, który pokonał Norwega po Viswanathan Anand i Bentala Harikrishna.

„Jestem bardzo szczęśliwy” – powiedział Powiedział Zaraz po tym.
Zapytany, jak zamierza świętować, Bragg – z pozostałymi dniami rywalizacji w mistrzostwach – był prawda Biorąc pod uwagę jego spóźnienie w graniu w gry w Indiach: „Myślę, że chodzi tylko o spanie”.

„Czas iść spać, bo nie sądzę, żebym zjadł kolację o 2.30 rano”.

chwalić

Być może wynik nie był oczekiwany przed rozpoczęciem. Carlsen wygrał trzy mecze z rzędu, przygotowując się do rozgrzewki, podczas gdy Bragg zakończył pierwszy dzień Earthings Masters trzema porażkami z rzędu.

Jednak, gdy obaj starli się, 16-latek wydawał się zdecydowany, ostatecznie pokonując legendę szachów w 39 ruchach.

„Wydaje mi się, że wczoraj nie było dobrze”, powiedział Bragg Powiedział po meczu. „Dzisiaj myślę, że moja gra była znacznie lepsza, więc mam nadzieję, że będzie to kontynuowane przez kilka następnych dni”.

Bragg jest jedną z najbardziej wschodzących gwiazd szachów i od najmłodszych lat był nominowany do wielkich rzeczy.

Mistrzostwa Świata w Szachach: Szachy znów są ekscytujące.  Ale dla Magnusa Carlsena to biznes jak zwykle

W 2016 roku w wieku 10 lat został najmłodszym międzynarodowym profesorem historii, a wiele osób przewidywało, że w nadchodzących latach może być pretendentem do tytułu.

READ  Dlaczego Bruins i Red Wings dokonali wymiany Tylera Bertuzziego i co dalej

Jego słynne zwycięstwo nad Carlsenem było chwalone przez niektórych znanych obywateli.

Anand jest pięciokrotnym mistrzem świata ćwierkanie Że był „zawsze dumny z naszych talentów”, mówiąc również, że to był „bardzo dobry dzień” dla Bragga.
Gdzie indziej, indyjski krykiecista Sachin Tendulkar – powszechnie uważany za jednego z największych ciasto wszechczasów – również pogratulował Braggowi.
„Co za wspaniałe uczucie musiało to być dla Bragga. Pokonanie doświadczonego i odznaczonego Magnusa Carlsena, również grającego czarnymi, jest magiczne!” Tendulkar Napisał.

„Najlepsze życzenia długiej i pełnej sukcesów kariery szachowej. Sprawiłeś, że Indie są z ciebie dumne!”

Dla Carlsena była to miażdżąca porażka w dążeniu Carlsena do dodania kolejnego trofeum do jego i tak już prestiżowej kolekcji.

31-latek zakontraktował Covid-19 w dniach poprzedzających turniej i uważa się, że na jego grę mają wpływ skutki wirusa, który wciąż odczuwa.

Carlsen reaguje podczas ostatniego weekendu turnieju szachowego Tata Steel Masters 29 stycznia.

„Dzisiaj było trochę lepiej, ale przez pierwsze kilka dni czułem się dobrze, ale nie miałem energii, która utrudniała mi koncentrację, ponieważ za każdym razem, gdy próbowałem myśleć, robiłem to źle. trochę lepiej dzisiaj, ale nadal jest naprawdę źle”.

Mimo jąkania Carlsen zdołał wspiąć się na drugie miejsce w klasyfikacji Airthings Masters, siedem punktów za liderem Ianem Nepomnyashchi.

Rosjanie Nepomniachczi mają dobrą pozycję, aby zakwalifikować się do kolejnego etapu rozgrywek. Ośmiu graczy przechodzi z rundy wstępnej z rundy wstępnej do fazy pucharowej, która rozpocznie się w środę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.