Ranking 2022 Players Championship: Pogoda wstrzymuje grę drugi dzień z rzędu z remisem na szczycie

Zawieszona pierwsza runda 2022 Players Championship została wznowiona wczesnym rankiem w piątek, ale się nie zakończyła. Po przetrwaniu wczesnej ulewy gracze zostali ściągnięci z pola o godzinie 11:15 czasu wschodniego, rozpoczynając rundę drugą, gdy runda pierwsza dobiegła końca.

Zamiast tego runda pierwsza zostanie zakończona w sobotę rano, ale nie rozpocznie się przed 11 rano – co oznacza, że ​​w sobotnie popołudnie, kiedy liderzy weekendu zwykle przygotowują się do rozpoczęcia, będziemy gotowi do rundy drugiej. Gracze tacy jak Jon Ram i Will Zalatores, którzy grali wcześnie w czwartek, mogą nie oddać strzału do niedzieli, w zależności od opóźnienia i ilości wody zużywanej przez noc na boisku.

Gdzieś w czwartek Colin Morikawa – który przeszedł nawet 15 dołków – trafił na szczyt z 3 drzeworytami, ponieważ warunki były tak złe i złe. Gracze nie zostali wtedy zdyskwalifikowani z toru, ale ostatecznie zostali wycofani później tego dnia, kiedy deszcz nie ustał i zaczął niszczyć tor drugi dzień z rzędu.

Poniedziałek – a nawet wtorek – gra teraz bardzo dobrze w wyniku kaskadowego zamieszania.

„W tym momencie jesteśmy całkiem pewni – doszliśmy do końca poniedziałku” – powiedział w piątek Gary Young, szef zespołu sędziowskiego Players Championship. „Wiemy o tym. Jeśli nasze obliczenia na wszystko się zgadzają i możemy zacząć jutro, to zdecydowanie spodziewamy się ukończenia mistrzostw w poniedziałek”.

Jednak godzina 11 w sobotę znów jest idealna.

„Powiedziałbym, że na podstawie obecnej prognozy byłby to najlepszy przypadek, ale z pewnością, jeśli przyjedziemy tu rano i sprawy potoczą się szybciej niż oczekiwano… ale nie zaczniemy przez 11 lat” – powiedział Young. graczy, więc w tym momencie nie ma takiej możliwości. Zrobimy to jak najszybciej.”

Rick Gehmann i Kyle Porter podsumowują piątkową ograniczoną akcję TPC Sawgrass. Śmiało i posłuchaj The First Cut on Podcast Apple A spotify.

Jeśli wszystko całkowicie się zepsuje, poniedziałek może nadal być możliwy. Ale jeśli w ogóle jest więcej opóźnień lub jeśli gra jest opóźniona, powiedzmy, do południa lub później w sobotę, prawie nie ma szans, aby wydarzenie zakończyło się do poniedziałku wieczorem. Szybkie spojrzenie na radar pokazuje, że w sobotni poranek spodziewany jest większy deszcz, zanim wiatr wyć po południu. W niedzielę nie przewiduje się deszczu.

READ  James Harden, 76ers zbada scenariusze handlowe. Najnowsze wiadomości, plotki i oferty

Daje to ogromną przewagę graczom, którzy grali w golfa na początku czwartku. Mogą być prawie całkowicie uwolnieni od dzikich wiatrów, które mogą nadejść w sobotnie popołudnie, lub niektórzy z nich mogą złapać trochę tej pogody, zanim zrobi się zbyt ciemno, aby kontynuować grę.

Gdy gra zostanie wznowiona, spójrz na obecną tabelę wyników:

T1. Tommy Fleetwood (-6) – F
T1. Tom Hogg (-6) – F
T1. Granat Brice (-6) – 13
T4. Kramer Hickok (-5) – F
T4. Joaquin Niemann (-5) – F
T4. Keith Mitchell (-5) – F
T4. Anirban Lahiri (-5) – F
T5. Daniel Berger (-5) – 16
T9. Brian Harman (-4) – F
T9. Sam Burns (-4) – F
T9. Abraham Anser (-4) – F
T9. Taylor Pendrith (-4) – F
T9. Kevin Kesner (-4) – F
T9. Dustin Johnson (-4) – 16
T9. Scotty Scheffler (-4) – 15
T9. Pałka Keizera (-4) – 15
T9. Gra z psami (-4) – 12

Fleetwood, Hogg, Hickok, Neiman i Mitchell mają nadzieję na scenariusz, który w sobotę opóźni grę jeszcze bardziej. Są w drugiej fali rozgrywek tee, więc nie będą musieli wychodzić na zewnątrz do niedzieli i mogą przegapić najgorszy wiatr.

Ogólnie rzecz biorąc, ten tydzień był niefortunnym, niechlujnym bałaganem, zwłaszcza ze wszystkimi emocjami i historiami napływającymi na to wydarzenie. Oczywiście jest mnóstwo czasu na uratowanie mistrzostw, ale kiedy spojrzymy wstecz na to wydarzenie w przyszłości, prawdopodobnie zostaniemy zapamiętani z powodu ponurych, deszczowych nieszczęść tego tygodnia. Jak na ironię, jest to przeciwieństwo tego, o czym mówił komisarz ds. krótko- i długoterminowej ścieżki Jay Monahan na początku tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.