Raport: Holenderskie miasto może zakazać reklam mięsa w miejscach publicznych z powodu zmian klimatycznych

Administratorzy w jednym Holenderskie miasto Większość reklam reklamujących mięso w miejscach publicznych ma zostać zakazana ze względu na jego wpływ na klimat.

Propozycja została złożona przez zieloną partię polityczną GroenLinks i wejdzie w życie w 2024 r. w Harlemie, podała BBC. Holenderski sektor mięsny sprzeciwił się temu ruchowi, twierdząc, że tłumi on wolność słowa.

Mięso też szkodzić środowisku. Nie możemy powiedzieć ludziom, że mamy do czynienia z kryzysem klimatycznym i zachęcić ich do kupowania produktów, które są jego częścią”, powiedział Trouw Ziggy Clazes, członek GroenLinks, który opracował propozycję.

Ten ruch uczyniłby Haarlem, położony kilka kilometrów od Amsterdamu, pierwszym miastem na świecie, które zabroniłoby większości reklam mięsa. Może obejmować kurczaka sprzedawanego w supermarketach i fast food.

Straciłem pracę, gdy Biden złomował rurociąg skalny, ale Ameryka potrzebuje pracy w infrastrukturze energetycznej

Pracownik przygotowuje mieloną wołowinę dla klienta w Union Meat Company w East Market w Waszyngtonie. Holenderskie miasto Haarlem prawdopodobnie zabroni większości reklam mięsa ze względu na jego wpływ na zmiany klimatyczne. (Zdjęcie: Stephanie Reynolds / AFP za pośrednictwem Getty Images) / Getty Images)

Samorząd powiedział, że nie podjął jeszcze decyzji, czy zakaz obejmuje zrównoważoną produkcję. Propozycja spotkała się z reakcją ze strony przemysł mięsny.

Rzecznik Centralnej Organizacji Sektora Mięsnego powiedział, że „władze posuwają się za daleko w mówieniu ludziom, co jest dla nich najlepsze”.

W raporcie BBC stwierdzono, że partia BVNL nazwała to „niedopuszczalnym naruszeniem wolności przedsiębiorczości”.

Organizacja Narodów Zjednoczonych podała, że ​​14% gazów cieplarnianych jest wytwarzanych przez zwierzęta gospodarskie.

Prowadź swoją firmę FOX w podróży, klikając tutaj

READ  Ukraina obawia się, że okrucieństwa Mariupola powtórzą się w innych miejscach Donbasu

W Stanach Zjednoczonych Agencja Ochrony Środowiska (EPA) podała, że ​​w 2020 r. szacuje się 11% wszystkich emisji gazów cieplarnianych w Stanach Zjednoczonych pochodziło z rolnictwa Wobec 27% transportu, 25% energii i 24% przemysłu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.