Raport z ankiety przeprowadzonej przez jedną drużynę NFL na temat Brocka Purdy’ego pokazuje, jak został „Mr. przypadkowy’

Na NFL Raport z ankiety zespołu, najbardziej uderzające informacje spośród wszystkich kategorii znajdowały się w polu wymienionym w ostatnim rzędzie. Po prostu odczytuje dwa słowa wielkimi literami.

brak zainteresowania

To było pismo jednej z drużyn NFL zeszłej wiosny, kiedy oceniano rozgrywającego w stanie Iowa Brooke Purdy. Szczerze mówiąc, NFL prawdopodobnie nie powinno czuć się źle z powodu swojej oceny. Purdy prawie nie został wybrany w 2022 roku, trzymając się ostatecznej selekcji w drafcie, zajmując 262. miejsce w klasyfikacji generalnej. Jednak była gwiazda Iowa jest teraz tylko o jeden mecz od poprowadzenia zespołu San Francisco 49ers do Super Bowl. W ten weekend zostanie piątym rozgrywającym debiutantem, który rozpocznie grę o tytuł konferencji, a żaden z poprzednich czterech nie był w stanie pomóc swojej drużynie dotrzeć do Super Bowl.

Birdie’s Rise of His Casting jako „Mr. Accidental” To była jedna z najbardziej niesamowitych historii sezonu NFL. sportowiec Przejrzał wcześniej przygotowany raport zwiadowczy NFL, aby zbadać, dlaczego czteroletni rozgrywający w college’u miałby być tak długo w drafcie, a następnie porozmawiał z trenerem, który napisał ten raport i zapytał, pod warunkiem zachowania anonimowości ze względów konkurencyjnych, co widzi w Purdy teraz Co inne zespoły mogą przeoczyć i dlaczego 23-latek idealnie pasował do 49ers.


Książka o Purdy zeszłej wiosny miała prawdopodobnie mniej niż idealny rozmiar, 6-0 1/2 i 212 funtów. Rozmiar jego dłoni jest również mniej niż idealny: 9 1/4 cala. Atletyzm, który pokazał w Kombinacie Harcerskim NFL 2022, również nie zrobił wrażenia. Pobiegł 4,84 40 i miał pionowy skok na 27 cali. W swoim raporcie trener napisał: „Niesprawdzony, ograniczony sportowiec z maksymalnym ciałem. Bardzo dojrzały i doświadczony. Rzuca dobrze.”

Mocnymi stronami Purdy’ego jest to, że był „BARDZO” doświadczony z 48 startami w kolegiach i dobrze prowadzi grę, wykonując konsekwentne, rutynowe zagrania. Był kreatywny w rozciągnięciu sztuki i „bardzo dobrze radzi sobie z postępami”.

READ  Klejnot Gerrita Cole'a pomaga Yankees zmusić Rangers do zagrania 5 w ALDS

Słabe strony: „Niechlujny… nie jest dobrym sportowcem… ograniczona ręka, zarówno pod względem siły, jak i amunicji do rzucania”.

Purdy potrzebował serii kontuzji, aby dostać swoją szansę w tym sezonie w San Francisco. W drugim tygodniu 49ers przegrali start Tri Lanca w złamanej kostce. Następnie na początku grudnia ub. Jimmy’ego Garoppolo Doznał kontuzji stopy i San Francisco zwróciło się przeciwko Purdy’emu. Był znakomity, notując stosunek 13 do 4 TD-INT, wykonując 67 procent swoich podań, uzyskując ocenę 107,3, prawie dwa punkty wyższą niż jakikolwiek QB w NFL, który miał wystarczająco dużo prób, aby się zakwalifikować. Jeszcze bardziej imponujące jest to, że Purdy ma teraz bilans 7-0 jako początkowy rozgrywający 49ers.

Trener NFL, który napisał raport skautowy w poniedziałek, powiedział: „Najważniejsze jest to, że wyróżniał się inaczej niż jego rozgrywający z college’u i (49ers GM) John Lynch”. Powiedział to już kilka tygodni temu, to jego sport. Nie pamiętam, żeby poruszał się w ten sposób w Iowa i nie zdał dobrze testu. Skoczył 27 cali, co było straszne. Pobiegł 4,85 (4,84). Ma krótkie ręce, jakby bardzo krótkie, i ma małe dłonie. Ma bilans 6-1, a jego ręka jest w porządku. Film tak naprawdę nie istniał. Jego krótki wahadłowiec był w porządku – 4,45 – to nie jest świetne.

„Ma się wrażenie, że każdego roku jest dwóch lub trzech takich facetów, którzy dużo grali w college’u. Wyprodukowali i znają książkę do gry, ale są ograniczeni fizycznie. Dużo grają, więc dostajesz naprawdę dobre spójrz na to, czego nie mogą zrobić, co pomaga czasami graczom, którzy nie grają dużo, ponieważ ich brodawki nie pojawiają się często.

Ocena kobiecych rozgrywających z college’u zawsze była szczególnie irytująca dla NFL. Jedna szkoła myślenia, powiedział trener, jest taka, że ​​jeśli zamierzasz wziąć QB w pierwszej rundzie, musi on być elitarny w jednej rzeczy. „To była cała dyskusja z Maca Jonesa— powiedział. — W czym jest naprawdę świetny? Cóż, radzi sobie naprawdę dobrze i jest naprawdę dokładny, co trudno zobaczyć fizycznie. To było coś z Joe Burrow (Kiedy wychodził LSU), aż wszyscy na tym skończyli. Joe jest szybki, ale niezbyt szybki. Jego ramię jest dobre, nie za duże. Ale on był, hej, on jest tylko piłkarzem. Facet jest naprawdę dobry w środku. Jeśli chodzi o „ten” czynnik, po prostu go krwawi”.

READ  „To wspaniałe uczucie”, mówi Perez, po tym jak pierwszy Meksykanin został pierwszym graczem w historii Formuły 1

Purdy był skutecznym sprinterem Iowa, śpiesząc się na 19 przyłożeń i prawie 1200 jardów w swojej karierze, ale było wiele obaw o to, jak dobrze jego koła przełożą się na następny poziom. „O wiele mniej wymaga się, aby odpuścić i wyróżniać się na studiach niż w NFL” – powiedział trener NFL. „Widziałem to z Zacka Wilsona, Johnny Manziel, Tim Tebow – faceci, którzy wydawali się szybcy na studiach, ale nie są wystarczająco szybcy w NFL. W college’u mogliby być w stanie przejść przez ten koniec D-end lub odejść od tego obrońcy, ale zostali zablokowani w NFL. Ale Purdy w pewnym sensie utrzymał to i prawie przekroczył poziom zwinności NFL. Zastanawiam się, co robił poza sezonem (aby przygotować się do NFL).”


Purdy przebiegł 4,84 40 jardów w kombajnie 2022. (Kirby Lee / USA Today)

Trener powiedział, że ofensywa Birdie w Iowa obejmuje mnóstwo biegaczy, Q-readów i RPO, ale nie było tak wielu prawdziwych podań, jak te, które zwiadowcy widzieli u Burrowa lub Jonesa. W 49 vs Zatoka tampaI Waszyngton I Seattle W szczególności, jak powiedział trener, Purdy wykazał się pewną zmiennością, szybkością poprzeczną i zwinnością, których nie widział, zanim trafił do NFL. the kowbojePowiedział, że Bure, który jest naprawdę liderem w obronie, jest uważany za najlepszego ze wszystkich dotychczasowych w NFL.

Ale trener powiedział: „Ale myślę, że to, co sprawia, że ​​​​jest naprawdę skuteczne, to fakt, że przetwarza wiele informacji z góry, ponieważ wykonują dużo ruchu, zmian, zabójstw i ostrzeżeń o tym ataku. Może być trudno po prostu złapać piłkę i dowiedzieć się, jak ją podać. To było jego opanowanie”. Spóźnione przyłożenie – nie trafił zbyt wiele do kości – naprawdę imponujące. Miał jeden (niedziela), kiedy rzucił piłkę szeroko i prawie zakończył połowę i przez dobre 10 sekund można było zobaczyć Kyle’a (Shanahana) MF pod listą zgłoszeń.

Zapytany, gdzie jego zdaniem Purdy zostanie teraz powołany w oparciu o to, co pokazał w tym roku, trener powiedział, że najprawdopodobniej w drugiej lub trzeciej rundzie.

„Nie doceniliśmy jego zwinności i być może strony mentalnej, a San Francisco jest do tego idealne, ponieważ przywiązują do tego dużą wagę z powodu swojej zniewagi” – powiedział. „W San Francisco może uruchomić grę, uruchomić ją, uruchomić, monitorować i zarządzać nią. To nie tak, że gra w systemie takim jak Buffalo, gdzie Faktury Zależy im na tym Josha Allena Usiądź i biegaj piłką po całym boisku, gdzie jest coś w stylu: „O mój Boże, jak wykonujesz te rzuty?”

„W San Francisco nie polegają na produkcji rozgrywających tak bardzo, jak w przypadku większości drużyn. Pomaga im to również w posiadaniu najlepszego lewego ataku, jednej z najlepszych ciasnych końcówek, jednej z najlepszych obron biegowych, jednej z najlepszych szerokie odbiorniki i naprawdę dobra obrona — są noszone wokół niego.

Trener chce zobaczyć, jak Purdy sobie z tym poradzi Orły w mistrzostwach NFC. „Filadelfia robi wiele, aby rzucić ci wyzwanie jeden na jednego, musi wykonać kilka trudnych rzutów – jest dużo pośpiechu na piątkę, dużo czytania – co może utrudnić rozgrywającemu. zobacz, jak go atakują, zwłaszcza jeśli tego nie robią. Mogą nim sterować, jak chcą.

(Górne zdjęcie: Thearon W. Henderson/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.