Recenzja: Mr. Sun’s Hatbox łączy Metal Gear Solid 5 i Spelunky

Jeśli masz choćby przelotną znajomość Wapienny stały minerał 5: ból fantomowyByć może pamiętasz jego system odzyskiwania Fultona. Aby wyposażyć główny element gry w personel i sprzęt, zbierasz te obiekty z otwartego świata, przyczepiając je do balonów, które odpływają z ekranu, aby łatwo przetransportować je do kwatery głównej twojej nieuczciwej operacji paramilitarnej. Pod każdym względem, a zwłaszcza obsesyjnie szczegółowa wojskowa skradankowa gra akcji, jest to dość głupia gra.W rzeczywistości jest tak głupi, że idealnie pasuje do stylów animacji Pan Słońce Pudełko na kapelusze, jakby zawsze tam należała. Ponieważ w tej platformówce typu roguelike, opracowanej przez Kenny’ego Suna, prowadzisz również nieuczciwą operację paramilitarną, która nie podlega rządowym ograniczeniom ani prawom (jesteś w końcu dostawcą dla firmy o nazwie „Amazin”). Różnica polega na tym, że pracujesz ze skarbca klienta, aby odzyskać skradzioną paczkę i wyruszasz na misje, które przypominają niebezpieczne poziomy platformówek 2D. Spelunkowy. Ukończenie tych zadań pomaga sfinansować twoją operację, zapewniając arsenał i armię, z których możesz korzystać dzięki nagrodom za misje, zakupom na czarnym rynku i balonom dołączanym do wszelkich pozornie przydatnych przedmiotów i postaci, które możesz napotkać po drodze.

Wręcz przeciwnie metalowe koło zębateNie grasz jedną postacią. Alternatywnie możesz indywidualnie kontrolować dowolne losowo wygenerowane osoby, które wybrałeś do misji, ponieważ mogą one umrzeć na zawsze. Postacie (a także wiele szyderczych pseudonimów) różnią się przede wszystkim indywidualnymi cechami, zestawem cech i dziwactw, które całkowicie zmieniają sposób podejścia do gry w zależności od podstawy każdej misji i każdego agenta. Zmienne te dodatkowo komplikuje szeroka gama dostępnego sprzętu, który obejmuje rakietki do ping-ponga, czapki rekina i sprężyste flanele, a także typowy wybór broni palnej, materiałów wybuchowych i ostrych przedmiotów.

READ  Nadchodzące gry na PS5 i PS4 na październik i listopad 2022 r.

Zdjęcie: Kenny Sun/Rao Fury

Zwłaszcza we wczesnych godzinach gry wiele cech postaci jest niepożądanych i zasadniczo jesteś zmuszony radzić sobie z tym, co masz. Operator może mieć bardzo użyteczną funkcję „porażenia prądem” polegającą na porażeniu każdego strażnika, którego dotknie. Ale mogą też cierpieć na „suche oczy”, co powoduje, że ekran ciemnieje co kilka sekund, ponieważ muszą dużo mrugać.

Duża część gry polega na opracowywaniu strategii wokół tych dziwactw, jeśli to możliwe. Na przykład po skręceniu karku strażnikowi cecha „Guilty Conscience” powoduje, że twoja postać wpada w niekontrolowaną panikę na kilka krótkich, ale decydujących sekund, podczas których możesz wpaść w pułapkę lub pole widzenia innego strażnika. Aby to obejść, możesz zadbać o zabijanie wyłącznie (i być może bardziej bezosobowo) za pomocą broni lub możesz przeciągnąć każde zwłoki do odosobnionego miejsca, gdzie bezpieczniej dla wyznaczonego pracownika jest uwolnienie wszelkich drgawek po zabiciu.

Ale łatwo stracić orientację w tych strategiach w gorączce chwili lub w stosie dostępnych jednostek i wyposażenia, a wynikające z tego chaotyczne reakcje łańcuchowe sprawiają, że Pan Słońce Pudełko na kapelusze Bardzo specjalny. Ja, na przykład, przypadkowo uderzyłem mojego agenta jego bumerangiem, aktywując cechę „słabych jelit” polegającą na natychmiastowym wytrysku po uderzeniu, co, jak odkryłem, sprowadza strażnika, aby zbadał pochodzenie nowiutkiego smrodu. . W innej misji nauczyłem się na własnej skórze, że atrybut „Zapomnij” usuwa wskaźnik pojedynczej postaci, którą masz przeżyć.

Zdjęcie: Kenny Sun/Rao Fury

W rezultacie cała zabawa wymyka się spod kontroli Spelunkowy sesja z dodatkowymi zmarszczkami dla ciągłej progresji; Podstępne budowanie bazy zmusza cię nie tylko do pilnowania swoich sklepów ze sprzętem, ale także do myślenia o swoich pracownikach i na których utracie możesz sobie pozwolić. Konsekwentne wybieranie jednego konkretnego agenta do misji zwiększy ich poziom, dając im więcej zdrowia, gdy przekształcą się z nieprzydatnych w bardziej przydatne cechy. Ale ten agent staje się coraz bardziej wartościowy z czasem, do tego stopnia, że ​​​​trudno jest uzasadnić jego szereg przydatnych cech w czymkolwiek poza najtrudniejszymi i kluczowymi misjami, jeśli w ogóle. Co więcej, mechanika, taka jak drzewko umiejętności, zależy od poziomów postaci, które wybrałeś do wykonania tych zadań – weteran poziomu 7 wniesie więcej do zadania związanego z drzewkiem umiejętności niż nowicjusz poziomu 2. oczekiwany w terenie.

READ  Całkowicie nowa aplikacja Apple Music zauważona w kodzie beta iOS

w leczeniu, Pan Słońce Pudełko na kapelusze Znakomicie odpowiada na odwieczne pytanie, jak skłonić graczy do podejmowania ryzyka i angażowania się w nową mechanikę zamiast trzymania się wyłącznie znanych narzędzi. Motywując cię do bałaganu, tworzy pętlę gry, w której wiele najbardziej kreatywnych i intensywnych momentów wynika z zabawnych porażek. To rzadka gra, w której przegrana jest równie ekscytująca, jak wygrana.

Pan Słońce Pudełko na kapelusze Został wydany 20 kwietnia na Nintendo Switch i Windows PC. Gra sprawdzona na PC przy użyciu kodu do pobrania dostarczonego przez Raw Fury. Vox Media ma partnerstwa partnerskie. Nie mają one wpływu na treści redakcyjne, chociaż Vox Media może otrzymywać prowizje za produkty zakupione za pośrednictwem linków partnerskich. Możesz znaleźć Dodatkowe informacje na temat polityki etycznej firmy Polygon znajdują się tutaj.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.