Rockstar wyłącza komentarze w mediach społecznościowych, gdy wyciek GTA VI się rozprzestrzenia

Grafika przedstawia trzech zamaskowanych mężczyzn biegających przed bankiem z pistoletami maszynowymi.

Grand Theft Auto V praca artystyczna
obrazek: gry rockowe

W kolejnych dniach po tym tygodniu cząstka Grand Theft Auto VI WyciekiŚledztwo ujawniło więcej informacji na temat strony stojącej za włamaniem. Wygląda na to, że zamiast jednej osoby, za wielkim weekendowym wydarzeniem stały co najmniej dwie osoby – prawdopodobnie powiązane z większą grupą hakerską. przebija. I podczas gdy Rockstar Games zamyka swoje konta w mediach społecznościowych, aby walczyć z rozprzestrzenianiem się wyciekających treści, teraz możliwe jest, że hakerzy zostaną zbadani przez FBI.

18 września na forach GTA użytkownik pojawił się i upuścił ponad 90 filmów przedstawiających wczesne nagrania z rozwoju następnego filmu GTA Ta gra ma być GTA VI. Materiał filmowy zawiera wczesne spojrzenie na konfigurację gry dla Vice City, plus pościgi policyjne, strzelaniny i coś, co wydaje się być dwoma głównymi bohaterami. W ciągu kilku dni po wycieku Rockstar Games i jego firma macierzysta Take-Two Interactive podjęli próbę usunięcia ujawnionego materiału z sieci. Rockstar wydał oświadczenie 19 września, w którym stwierdził, że katastrofalny wyciek był wynikiem hakera, który „nielegalnie” uzyskał dostęp do sieci studia.

Teraz wiemy, że plik GTA VI Haker nie był jedną osobą, ale co najmniej dwiema różnymi osobami. w Nowy post na forach GTAPracownicy witryny podzielili się wynikami śledztwa w sprawie przecieku, wyjaśniając, że na podstawie danych o zachowaniach podczas publikowania i danych dotyczących adresu IP sądzili, że co najmniej dwie osoby udostępniają konto GTA Forums, „TeaPotUberHacker”, które opublikowało ujawnione dane.

Według aktualizacji personelu, nie wierzą, że konto zostało skradzione, ale zamiast tego jest udostępniane między hakerami, znanymi jako „czajnik” i „lilia”. Pracownicy GTA Forums zauważają, że Lily była aktywna w Telegramie, ale nie wierzy, że Lily „obecnie jest właścicielem jakichkolwiek zhakowanych materiałów, które twierdzą, że przechowują” i ostrzega przed kontaktami z nią.

firma zajmująca się aplikacjami transportowymi Uber, który również został niedawno zhakowanyA wydał „aktualizację bezpieczeństwa” Wcześniej w tym tygodniu obwiniono grupę hakerów o nazwie Lapsus$. Twierdził, że $Lapsus w tym roku naruszył również „między innymi Microsoft, Cisco, Samsung, Nvidia i Okta”, a teraz również jest w tyle GTA VI wyciek. Uber twierdzi, że współpracuje z FBI i Departamentem Sprawiedliwości USA, aby pomóc w dochodzeniu. W tej chwili nie wiadomo, czy Rockstar współpracuje również z FBI.

In the meantime, while the leaked footage and screenshots continue to spread around the web, Rockstar has seemingly taken action by locking down its social media accounts. If you look at its ostatni tweet A Posty na InstagramieZauważysz, że są zamknięte na komentarze i odpowiedzi. Jest to prawdopodobnie próba Rockstar spowolnienia rozprzestrzeniania się wycieków, ponieważ niektórzy fani prawdopodobnie skorzystają z poniższych odpowiedzi. GTA Online-Odpowiednie tweety do udostępniania treści z wycieku.

Kotaku Sięgnąłem do Rockstar po komentarz na temat śledztwa i nowo zamkniętych kont w mediach społecznościowych.

READ  M2 MacBook Air i MacBook Pro na WWDC?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.