Ron Diantes News – Najnowsze: ujawnione fundusze na wyjazdy migrantów

POWIĄZANE WIDEO: Więcej imigrantów przybywa do Waszyngtonu, gdy Biały Dom uderza w republikańskich gubernatorów

Grupa 48, głównie wenezuelskich imigrantów, których stan Floryda zabrał w zeszłym tygodniu w niespodziewanej podróży do Martha’s Vineyard, pozwała gubernatora Rona DeSantisa za „oszukańczy i dyskryminujący plan”.

Pozew zbiorowy ma miejsce, gdy co najmniej dwa organy ścigania również badają działania Rona DeSantisa i Grega Abbotta pod kątem możliwej bezprawności.

Nowy raport ujawnia finansowanie podróży imigrantów DeSantis. Wykonawca wynajęty przez gubernatora jest wieloletnim dobroczyńcą GOP.

Tymczasem samolot pełen osób ubiegających się o azyl, lecący z Teksasu do Delaware, podobno jeszcze się nie zmaterializował, mimo że tamtejsi urzędnicy obawiają się, że będzie ostatnim, który zostanie zaskoczony wysoce kontrowersyjnym planem transferu imigrantów bez ostrzeżenia do liberalnych jurysdykcji na Florydzie.

Gubernator DeSantis i jego współpracownicy bronili wysyłania imigrantów do państw i miast kierowanych przez Demokratów w proteście przeciwko temu, co nazywali polityką „otwartych granic” prezydenta.

1663848000

Imigrant mówi, że zapłacił mu za rekrutację imigrantów na kontrowersyjne wycieczki do winnic Martha na Florydzie

27-letni imigrant z Wenezueli powiedział, że zapłacono mu 200 dolarów za zwabienie innych osób ubiegających się o azyl do samolotów lub autobusów zmierzających do obszarów kontrolowanych przez Demokratów, które wyczarterował gubernator Florydy.

I polecono mu to zrobić z obietnicami pomocy, które nie zostały spełnione lub na początku były prawdziwe, mówi teraz.

Jeśli to prawda, dowodziłoby to, że urzędnicy z Florydy stosowali oszukańcze praktyki, aby zwabić imigrantów tysiące mil w Stanach Zjednoczonych z powodów czysto politycznych.

1663840800

DeSantis prowadzi Trumpa na Florydzie w kolorze fioletowym i czerwonym pośród kontrowersji związanych z imigracją

Gubernator Florydy Ron DeSantis prowadzi teraz Donalda Trumpa w wirtualnym pojedynku między wyborcami na Florydzie, według nowego sondażu przeprowadzonego przez Axios.

Rozwój następuje, gdy DeSantis stał się bohaterem skrajnej prawicy za jego wysiłki, aby wykorzystać fundusze państwowe do przeniesienia imigrantów z Teksasu na obszary kontrolowane przez Demokratów, nawet jeśli przyznaje, że duże grupy imigrantów przybywających do jego stanu nadal nie istnieją.

Wynik w ankiecie jest również godny uwagi, ponieważ Donald Trump wygrał prawybory na Florydzie z senatorem Marco Rubio, podczas prawyborów w 2016 roku, w jednym ze swoich ostatnich posunięć, aby wyeliminować swoich rywali z konkursu prezydenckiego Partii Republikańskiej.

1663833600

Donald Trump jest zły, że wyczyn Marty w winnicy był jego „pomysłem”

Rolling Stone donosi, że Donald Trump jest szczególnie zły na swojego republikanina Rona DeSantisa z powodu decyzji gubernatora o zezwoleniu na loty wiozące około 50 imigrantów w zeszłym tygodniu z południowej granicy do Martha’s Vineyard.

Magazyn donosił, że dwa wewnętrzne źródła bliskie dwukrotnie oskarżonemu prezydentowi usłyszały, jak wygadał się o tym, że republikański gubernator odwrócił uwagę Trumpa, oskarżając go o wykorzystanie lotów imigrantów do wzmocnienia swojego narodowego profilu przed ewentualną ofertą Białego Domu. .

Czytaj więcej w Niezależny:

1663826400

Ponad 1 milion dolarów funduszy z Florydy trafia do darczyńców z republiki narodowej pośród kontrowersji dotyczących imigrantów

Wykonawca należący do republikańskiego darczyńcy odnotowuje ogromne zyski dzięki wysiłkom Rona DeSantis, aby przenieść imigrantów z Teksasu do Massachusetts i do innych twierdz Demokratów.

Nowe analizy rejestrów stanowych wskazują, że ponad 1 milion dolarów zostało przeznaczone na sfinansowanie lotów linii lotniczych, które starają się zawstydzić Biały Dom Biden.

Czytaj więcej od Alex Woodward w Niezależny:

1663819200

Abbott i Diantes obiecują więcej wyjazdów imigrantów

Republikańscy gubernatorzy Florydy i Teksasu nie wykazali żadnych oznak ulgi w kampanii mającej na celu zawstydzenie administracji Bidena, organizując loty dla imigrantów do kontrolowanych przez liberałów miast. Plan był mocno krytykowany za rzekome oszukańcze praktyki i ogólną legalność operacji.

„Będą też autobusy i prawdopodobnie będzie więcej lotów” – powiedział w piątek DeSantis. Ustawodawca dał mi 12 milionów dolarów. Wydamy z tego każdy grosz, aby upewnić się, że chronimy mieszkańców Florydy”.

Pan Abbott, którego „Operacja Samotnej Gwiazdy” przeniosła ponad 10 000 imigrantów do liberalnych miast w całym kraju, również obiecał więcej tego samego.

„Teksas będzie nadal wysyłać imigrantów do bezpiecznych miast, takich jak Waszyngton, dopóki prezydent Biden i car Harris nie wykonają swojej pracy polegającej na zabezpieczeniu granicy”, powiedział w zeszłym tygodniu w oświadczeniu.

Czytaj więcej od Josh Marcus:

1663815601

Twarda taktyka rządu GOP wobec imigrantów zmienia kierunek debaty śródokresowej

Ron DeSantis i inni republikanie pracują po godzinach, aby ponownie skoncentrować wybory śródokresowe na kwestii imigracji, ponieważ ich partia stoi w obliczu niekorzystnej perspektywy frekwencji wyborczej w ramach bezprecedensowego śledztwa w sprawie Donalda Trumpa, a także nowej kampanii Partii Republikańskiej na rzecz ograniczenia praw do aborcji w całym kraju .

„Mogę wam powiedzieć, że to będzie duży problem w wyborach” – obiecał we wtorek DeSantis. „Już wywarł większy wpływ, niż ktokolwiek myślał, że może. Ale nadal będziemy wywierać jeszcze większy wpływ”.

Czytaj więcej w Niezależny:

1663812001

Biały Dom przygotowuje się do lotów DeSantis dla imigrantów do Delaware jako agencje państwowe gotowe do reakcji

Biały Dom twierdzi, że współpracuje z agencjami stanowymi, aby przygotować się na przybycie grup imigrantów zorganizowanych przez gubernatorów Florydy i Teksasu po tym, jak ci Republikanie odmówili współpracy z lokalnymi rządami lub w ogóle grupami pomocy.

„Ściśle współpracujemy z urzędnikami państwowymi i lokalnymi usługodawcami, którzy są gotowi przyjąć te rodziny w uporządkowany sposób podczas rozpatrywania ich wniosków o azyl” – powiedziała dziennikarzom sekretarz prasowy Białego Domu Karen-Jean-Pierre.

Przeczytaj więcej o działaniach kierowniczych od Alex Woodward:

1663808401

Jared Kushner: DeSantis używa imigrantów jako „pionków politycznych”

Wykorzystanie funduszy rządowych przez Rona DeSantisa do przenoszenia imigrantów tysiące mil z Teksasu aż do Massachusetts wydaje się przesadzone nawet dla Jareda Kushnera, czołowego doradcy byłego prezydenta Donalda Trumpa (i zięcia).

Dołączył do grona tych, którzy w wywiadzie dla Fox News określili wysiłki gubernatora jako nieludzkie.

„Osobiście obserwuję, co się dzieje, i bardzo trudno jest to zobaczyć na południowej granicy, a ja — musimy pamiętać, że to są ludzie, oni są ludźmi, więc widzenie ich jako pionków politycznych jest bardzo denerwujące dla mnie – powiedział.

1663804801

Kongresmen z Teksasu obraża DeSantis i Abbott

Poseł Joaquin Castro zdecydowanie potępił w tym tygodniu gubernatorów Teksasu i Florydy za to, co nazwał hipokryzją wobec lewicowych rządów w Ameryce Środkowej i Południowej oraz imigrantów, którzy uciekli z nich w ostatnich latach.

Kongresmen argumentował: „DeSantis, Abbott i inni nieustannie atakują miejsca takie jak Kuba i Wenezuela, ponieważ przywódcy są tak opresyjni i czynią kraje niebezpiecznymi dla ludzi, ale kiedy ludzie próbują uciec, traktują ich jak gówno”.

1663801201

Jon Stewart atakuje DeSantis podczas „d***owych” lotów imigrantów

Była gwiazda Comedy Central, Jon Stewart, wypowiedział się na temat Rona DeSantisa o planie przeniesienia imigrantów z Teksasu do Massachusetts, wykorzystując fundusze przeznaczone na pomoc ludziom na Florydzie.

„Ten wyczyn zrobił dokładnie to, czego chciał, a co wyskoczyło z jego profilu, uczyniło go bohaterem wśród tych, dla których pyskość jest jedną z tych jedynych cech, których szukają u swoich przywódców” – liberał powiedział komik.

Przeczytaj więcej o jego notatkach z Greg Graziosi:

READ  Naukowcy tworzą „lekko spocony” palec robota z żywą skórą | Nauki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.