Ropa Brent osiągnęła najniższy poziom przed inwazją ukraińską w obawie przed recesją

FILE PHOTO – Pracownik PetroChina przeprowadza inspekcję dźwigu na polu naftowym w Tacheng, Region Autonomiczny Xinjiang Uyghur, Chiny, 27 czerwca 2018 r. REUTERS/Stringer At

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

  • Bank Anglii podnosi stopy procentowe, ostrzega przed ryzykiem recesji
  • Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie utrzymują siłę ognia w przypadku zimowego załamania podaży
  • OPEC + zgadza się na zwiększenie docelowej produkcji ropy o 100 000 baryłek dziennie
  • Ciasna globalna podaż zapewnia wsparcie cenowe – Analitycy

LONDYN (Reuters) – Ceny ropy spadły w czwartek, a Brent osiągnął 93,50 USD za baryłkę – najniższy poziom od 21 lutego przed inwazją Rosji na Ukrainę – powodując wzrost cen – ponieważ rosły obawy o recesję gospodarczą, która może osłabić popyt na paliwo.

Kontrakty terminowe na ropę Brent spadły o 2,88 USD, czyli o 3%, do 93,90 USD za baryłkę do 1543 GMT, podczas gdy kontrakty terminowe na ropę West Texas Intermediate spadły o 2,37 USD, o 2,6 procent, do 88,29 USD.

Ropa Brent osiągnęła najniższy poziom od 21 lutego – 93,50 USD, podczas gdy ropa amerykańska osiągnęła najniższy poziom od 3 lutego – 87,97 USD.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Sprzedaż nastąpiła po nieoczekiwanym wzroście zapasów ropy w USA w zeszłym tygodniu. Administracja Informacji Energetycznej stwierdziła, że ​​zapasy benzyny, będące wskaźnikiem popytu, również wykazały nagły wzrost wraz ze spadkiem popytu. Czytaj więcej

Perspektywy popytu pozostały zachmurzone przez rosnące obawy o stagnację gospodarczą w Stanach Zjednoczonych i Europie, problemy z zadłużeniem w gospodarkach wschodzących oraz rygorystyczną politykę zerową wobec COVID-19 w Chinach, największym na świecie importerze ropy naftowej.

READ  Dolar zwycięża, inwestorzy obawiają się bólu recesji

„Wybicie poniżej 90 USD jest teraz bardzo realną możliwością, która jest bardzo imponująca, biorąc pod uwagę, jak napięty jest rynek i jak mało jest miejsca, aby to złagodzić” – powiedział Craig Erlam, główny analityk rynku w Oanda w Londynie.

„Ale rozmowa o stagnacji staje się głośniejsza, a jeśli stanie się rzeczywistością, prawdopodobnie naprawi to część nierównowagi”.

Dalsza presja pojawiła się po piętach obaw, że wyższe stopy procentowe mogą spowolnić aktywność gospodarczą i ograniczyć popyt na paliwo. Bank Anglii (BoE) podniósł w czwartek stopy procentowe i ostrzegł przed ryzykiem recesji.

A niektórzy analitycy uznali porozumienie OPEC + w środę, aby zwiększyć docelową produkcję tylko o 100 000 baryłek dziennie we wrześniu, co odpowiada 0,1 proc. światowego popytu, jako niedźwiedzi dla rynku. Czytaj więcej

Źródła zaznajomione z myśleniem głównych eksporterów z Zatoki powiedziały, że dwa wielkie koncerny OPEC, Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie, są gotowe do osiągnięcia „znacznego wzrostu” produkcji ropy, jeśli świat stanie tej zimy w obliczu poważnego kryzysu dostaw. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże autorstwa Laury Sanicoli i Emily Chow. Montaż przez Bernadette Baum

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.