Rosja atakuje Ukrainę, potępia atak NATO, Żeleński wprowadza stan wojenny

Ambasada Chin na Ukrainie w czwartek rano ostrzegła obywateli tego kraju, aby ze względów bezpieczeństwa umieszczali chińskie flagi na swoich pojazdach.

„Sytuacja na Ukrainie dramatycznie się pogorszyła. W kilku miastach doszło do bombardowań i trwają operacje wojskowe” – podała ambasada w oświadczeniu. Ostrzegano obywateli, aby trzymali się z dala od okien, ostrzegając przed możliwymi „poważnymi zamieszkami” na ulicach.

Stwierdzono również, że jeśli Chińczycy poruszają się po drogach, „chińska flaga narodowa może być umieszczona na widocznej części nadwozia samochodu”.

Wezwał obywateli chińskich do zwrócenia bacznej uwagi na sytuację i pozostawania w kontakcie z zagranicznymi chińskimi organizacjami, „wyciągając pomocną dłoń, aby odzwierciedlić wizerunek narodu chińskiego i siłę Chin”.

Podchwytliwe miejsce dla Chin: Chiny się odnalazły Niewygodna sytuacja W czasie obecnego kryzysu; Chiny i Rosja coraz częściej wysuwają zjednoczony front w obliczu tego, co postrzegają jako ingerencję Zachodu w ich sprawy wewnętrzne i zagrożenie dla ich bezpieczeństwa. To było partnerstwo Bardzo publicznie wzmocniony Na szczycie Xi-Putin kilka tygodni temu.

Ambasador Chin przy ONZ, Zhang Jun, wezwał wszystkie strony w środę wieczorem do „zachowania chłodu i racjonalności”, mówiąc, że „pokojowe rozwiązanie” jest nadal możliwe – nawet jeśli ambasador Ukrainy ogłosił „za późno”. – Ekspansja oparta na inwazji Rosji.

READ  Hubble uchwycił najdalszą gwiazdę, jaką kiedykolwiek zaobserwowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.