Rosja okupuje Ukrainę i wieści Władimira Putina

Stany Zjednoczone i Rosja stworzyły kanał komunikacyjny, w którym obie strony mogą zgłaszać wszelkie możliwe działania w bliskiej odległości od siebie, aby uniknąć możliwych błędnych obliczeń w pobliżu Ukrainy.

„Departament Obrony ustanowił niedawno kurs konfrontacji z rosyjskim Ministerstwem Obrony w dniu 1 marca w celu zapobiegania błędnym obliczeniom, incydentom wojskowym i eskalacji” – powiedział w oświadczeniu wysoki rangą urzędnik USA. „Stany Zjednoczone mają kilka kanałów do omawiania ważnych kwestii bezpieczeństwa z Rosjanami w razie wypadku lub sytuacji wyjątkowej”.

Podatek komunikacyjny to w zasadzie wymiana numerów telefonów między dwiema stronami w celu szybkiego dostępu. Oczekuje się, że strona amerykańska opuści centrum operacyjne amerykańskiego dowództwa europejskiego w Stuttgarcie w Niemczech, podczas gdy strona rosyjska ma koordynować działania z Ministerstwem Obrony w Moskwie, powiedział drugi wysoki rangą urzędnik ds. obrony.

Stany Zjednoczone chcą kanału komunikacyjnego, ponieważ wojska amerykańskie i rosyjskie rozmieszczają teraz siły rosyjskie we wschodniej części Ukrainy i Białorusi.

Drugi urzędnik nie wiedział, które wydarzenia wywołają rozmowę telefoniczną po obu stronach, ale ogólny pomysł polegał na tym, że moglibyśmy „zmniejszyć ryzyko błędnej kalkulacji i możliwego nieporozumienia”, biorąc pod uwagę potencjalną bliskość sił. Nie było od razu jasne, w jakim stopniu samoloty NATO zostaną objęte umową. Nie jest również jasne, czy uwzględniono okręty amerykańskie i rosyjskie.

Operacje powietrzne są szczególnie niepokojące, ponieważ rosyjskie samoloty operują w pobliżu obszarów, na których stacjonują wojska amerykańskie w Polsce, Rumunii i na Bałtyku, a starcia mogą mieć miejsce przy dużych prędkościach i stosunkowo krótkich dystansach.

Zawarcie tego porozumienia jest szczególnie godne uwagi, ponieważ przedstawiciele Pentagonu oświadczyli, że po inwazji nie mieli bezpośredniego kontaktu z sojusznikami rosyjskimi.

Próby ustanowienia ścieżki komunikacyjnej trwają od końca zeszłego miesiąca. Sekretarz obrony USA Lloyd Austin rozmawiał z rosyjskim sekretarzem obrony Siergiejem Szojgu 18 lutego. Rozmawiali tydzień temu. Połączony szef sztabu generał Mark Millie rozmawiał ostatnio z generałem rosyjskiego sztabu generalnego Valery Gerasimo 11 lutego.

READ  Cała rosyjska załoga astronautów udała się na Międzynarodową Stację Kosmiczną

W szczególności Ameryka jest Odrzucona strefa zakazu lotów Na Ukrainie zapowiedział, że postawi amerykańskich pilotów w sytuacji wojennej i zrealizuje taki plan. Ale drzwi do ewentualnego korytarza humanitarnego w przyszłości nie zostały zamknięte, a urzędnicy twierdzą, że wojna zostanie wstrzymana, aby zapewnić bezpieczne dostawy pomocy.

A potem wylądować: Od lat istnieje protokół konfliktu między siłami amerykańskimi i rosyjskimi w Syrii. Chociaż amerykańscy urzędnicy kilkakrotnie skarżyli się, a Rosjanie nie udzielili odpowiedniego wcześniejszego ostrzeżenia o swoich działaniach, w większości to zadziałało. Stany Zjednoczone nie przekazały Rosji szczegółowych informacji, ale niedawno poinformowały ją o tym, kiedy amerykańskie samoloty będą operować w północno-wschodniej Syrii.

NBC News po raz pierwszy ogłosiło uruchomienie kanału Deconfiction.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.