Rosja-Ukraina: Nowy wywiad potęguje obawy USA Rosja przygotowuje się do działań wojskowych

Informacje wywiadowcze związane z dowodzeniem dowódców taktycznych i agentami wywiadu to jeden z wielu wskaźników, którym przyglądają się Stany Zjednoczone, aby ocenić, czy rosyjskie przygotowania do ewentualnej inwazji weszły w fazę końcową.

Według niektórych źródeł nie zauważono jeszcze innych wskaźników, takich jak przeciążenie elektroniczne i powszechne cyberataki. Źródła ostrzegały, że rozkazy mogą zostać wycofane w dowolnym momencie lub że informacje mogą wprowadzać w błąd, wprowadzając w błąd Stany Zjednoczone i ich sojuszników.

„Uważamy, że prezydent Putin podjął tę decyzję” – powiedział Blinken w niedzielę W rozmowie z CNN „Stan Unii”

Kontynuował: „Ale tak długo, jak czołgi faktycznie toczą się, a samoloty latają, wykorzystamy każdą okazję i każdą minutę, aby sprawdzić, czy dyplomacja może powstrzymać prezydenta Putina przed posuwaniem się naprzód”.

Washington Post Pierwsze zgłoszenie W wydanych zamówieniach.

Biden zwołał w niedzielę posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w celu omówienia sytuacji na Ukrainie ze swoimi czołowymi doradcami, w tym Blingenem, Harrisem, sekretarzem obrony Lloydem Austinem i doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego Jackiem Sullivanem – omawiając w weekend drogę naprzód z sojusznikami w Europie . Aby stawić czoła kryzysowi.

„Jak powiedział prezydent, wierzymy, że Putin podjął decyzję” – powiedział Harris dziennikarzom CNN w Monachium w niedzielę. Spotkanie z Liderami iW tym prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński w sobotę. Harris podkreślił, że Stany Zjednoczone i ich sojusznicy wciąż próbują rozwiązać kryzys dyplomatycznie, ale droga jest „wąska”.

„Oni się nie kurczą i są teraz gotowi do uderzenia”, powiedział Austin w oświadczeniu z Litwy w sobotę, dodając, że żołnierze „przesuwają się na właściwą pozycję do przeprowadzenia ataku”.

Obawy, że Rosja może planować ofensywę na dużą skalę, to dramatyczny wzrost naruszeń zawieszenia broni na wschodzie Ukrainy w ostatnich dniach, o które Ukraina obwinia wspierane przez Rosję siły w ukraińskim Donbasie. Z kolei Rosja poinformowała, że ​​Ukraina planuje rozpocząć ofensywę na dużą skalę w Donbasie, co wymaga większej prorosyjskiej obecności wojskowej tam.

READ  W dużym zwrotnym kierunku rząd Wielkiej Brytanii zrezygnował z planów obniżenia podatków od osób o wysokich dochodach

Niedawna eskalacja na wschodniej Ukrainie jest „częścią dramatu tworzenia już fałszywych prowokacji, a następnie musimy zareagować na te prowokacje i ostatecznie rozpocząć nową agresję na Ukrainę” – powiedział Blingen na monachijskiej konferencji bezpieczeństwa w piątek.

Wcześniej w niedzielę Biały Dom nagle ogłosił, że Biden jedzie do Wilmington, gdzie będzie na urlopie w dniu prezydenta. Ale podróż została nagle odwołana, według urzędnika Białego Domu, po tym, jak prezydent rozmawiał przez telefon z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem przez 15 minut w niedzielne popołudnie.

Historia została zaktualizowana w niedzielę o dodatkowe informacje.

Katie Bo Lillis z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.