Rosyjska Rada Astronautów ISS w kolorach jak ukraińska flaga

Trzech rosyjskich astronautów zostało wystrzelonych na Międzynarodową Stację Kosmiczną wczesnym rankiem w piątek. Kilka godzin później ich statek kosmiczny Sojuz wylądował na stacji kosmicznej, a kiedy wystartowali na orbitę, byli ubrani w uderzające samoloty w kolorze żółtym i niebieskim, podobnym do kolorów ukraińskiej flagi.

Rosyjscy astronauci nie powiedzieli nic, że ich strój był deklaracją polityczną. Ale trudno było uwierzyć, że to był wypadek. Stroje noszone na co dzień przez astronautów na orbicie są skromne. Ale najnowsza załoga z Rosji, w tym aktorka Julia Perzild, która przybyła na stację w listopadzie, nosiła żywe kolory w różnych kolorach. Gruba czerwona koperta.

Według Erica Bergera, kosmicznego korespondenta strony internetowej Ars Technica, lotniskowce są zwykle produkowane i pakowane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, ale mogły zawierać alternatywy dla ostatniego ładunku na statku kosmicznym.

Jonathan McDowell, naukowiec z Harvard Astronomical Center, który uważnie śledzi podróże kosmiczne, zasugerował, że te kolory mogą w rzeczywistości być kolorami Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu Technologicznego, w którym uczestniczyło trzech astronautów, Oleg Artemiev, Denis Madveev i Siergiej Korsakow. Urzędnik z Uniwersytetu Przemawiał jako gość na Russian Live Piątkowa Ceremonia Inauguracyjna.

Jednak panie Berger zauważył, że kolory kombinezonu samolotu bardzo ściśle pasowały do ​​ukraińskiej flagi.

Współszkody rosyjskiemu programowi kosmicznemu oraz niektórym jej partnerom i klientom podczas wojny na Ukrainie i wynikających z niej sankcji. Europejska Agencja Kosmiczna Podróż na Marsa została wstrzymana w czwartek To było jak wystrzelenie rosyjskiej rakiety. Wcześniej w tym miesiącu, OneWeb, brytyjska firma satelitarna należąca do rządu brytyjskiego, anuluje pociski Rosyjska rakieta Sojuz wystrzeliwuje swoje satelity internetowe.

Dmitrij Rogozin, szef rosyjskiej agencji kosmicznej Roscosmos, odpowiedział serią prowokacyjnych wiadomości na Twitterze, w tym retweetem parodiującego wideo, w którym astronauta NASA Mark Vande Hey planuje wrócić na Ziemię. Rosyjski Sojuz pod koniec tego miesiąca. Pan. Rocosin publicznie walczył ze Scottem KellyUzyskał emerytowany astronauta Następne dni w kosmosie Pan przez Amerykanina. Vande Hey niedawno to osiągnął.

READ  Akcje Netflix spadną wraz ze spowolnieniem wzrostu abonentów

W publicznym oświadczeniu urzędnicy NASA powiedzieli, że pan Ignorując oświadczenia Rogozina, nalegali na kontynuację działań ze swoimi rosyjskimi odpowiednikami jak zwykle. Powiedzieli, że nie ma żadnych zmian w planach powrotu pana Vande Heya.

Para załóg poleci na stację statkiem kosmicznym Crew Dragon SpaceX w przyszłym miesiącu – jedna to prywatna grupa turystów z Axiom, a druga kombinacja astronautów NASA i ESA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.