Rosyjskie ćwiczenia wojskowe z Chinami i Indiami: wszystko, co musisz wiedzieć | Wiadomości wojskowe

Rozpoczęcie ćwiczeń Wostok 2022 z udziałem sił z Chin, Indii, Syrii i kilku innych krajów.

Rosja rozpoczęła tygodniowe gry wojenne, w których brały udział wojska z Chin i innych krajów, pokazując rosnącą współpracę obronną między Moskwą a Pekinem.

Ćwiczenia Wostok 2022 (Wschód 2022), które rozpoczęły się w czwartek, pojawiły się w trakcie totalnej wojny Rosji na Ukrainie, która rozpoczęła się 24 lutego, a zarówno Rosja, jak i Chiny stoją w obliczu napięć ze Stanami Zjednoczonymi.

Oto kilka szczegółów ćwiczenia:

kiedy i gdzie

Według rosyjskiego Ministerstwa Obrony ćwiczenia Wostok 22 odbywają się od czwartku do 7 września na siedmiu poligonach we wschodniej Syberii, na Dalekim Wschodzie Rosji i na Morzu Japońskim.

Kto jest zamieszany?

W ćwiczeniach bierze udział ponad 50 000 żołnierzy i 5000 jednostek uzbrojenia, w tym 140 samolotów i 60 okrętów wojennych.

Rosyjski szef sztabu generalnego gen. Walery Gierasimow osobiście nadzorować będzie ćwiczenia, w których udział wezmą wojska z kilku krajów byłego Związku Radzieckiego, Chin, Indii, Laosu, Mongolii, Nikaragui i Syrii.

Chiński uzbrojony konwój przybywa do Wostoku 2022 na poligonie Siergiejewskiego w Kraju Nadmorskim na Dalekim Wschodzie Rosji [File: Russian defence ministry handout via AFP]

o co chodzi?

W ramach ćwiczeń rosyjska i chińska marynarka wojenna na Morzu Japońskim będą prowadzić „wspólne działania w celu ochrony komunikacji morskiej i obszarów morskiej działalności gospodarczej oraz wsparcia sił lądowych na obszarach przybrzeżnych” – poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony.

Ćwiczenia pokazują zacieśnianie się więzi obronnych między Moskwą a Pekinem, które zacieśniły się od czasu wysłania sił na Ukrainę przez prezydenta Rosji Władimira Putina 24 lutego.

Rzecznik chińskiego Ministerstwa Obrony płk pułkownik, rzecznik chińskiego Ministerstwa Obrony powiedział, że udział Chin w ćwiczeniach ma na celu pogłębienie praktycznej i przyjaznej współpracy między armiami państw uczestniczących, podniesienie poziomu współpracy strategicznej pomiędzy wszystkimi uczestniczącymi stronami oraz wzmocnienie umiejętność wspólnego reagowania na różne zagrożenia bezpieczeństwa. Tan Kefei powiedział w zeszłym tygodniu.

Poprzednie wspólne ćwiczenia

Ćwiczenia Wostok to drugie wspólne ćwiczenie wojskowe prowadzone przez siły chińskie i rosyjskie w tym roku.

READ  Zdjęcia satelitarne pokazują, że rosyjska mobilizacja rozpala linię na granicy z Gruzją

Bombowce z obu krajów przeprowadziły w maju 13-godzinne ćwiczenia w pobliżu Japonii i Korei Południowej, zmuszając te kraje do walki z myśliwcami odrzutowymi, podczas gdy prezydent USA Joe Biden odwiedzał Tokio.

W ubiegłym roku Rosja i Chiny przeprowadziły wspólne ćwiczenia wojskowe w północno-środkowych Chinach, w których wzięło udział ponad 10 000 żołnierzy.

Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu pochwalił ćwiczenia w chińskiej Ningxia i zasugerował ich dalszy rozwój.

Zrzut ekranu uzyskany z publikacji opublikowanej przez rosyjskie Ministerstwo Obrony 29 sierpnia 2022 r., przedstawiający chiński konwój zbrojny przybywający na ćwiczenia wojskowe
Chiński uzbrojony konwój przybywa do Wostoku 2022 na poligonie Siergiejewskiego w Kraju Nadmorskim na Dalekim Wschodzie Rosji [File: Russian defence ministry handout via AFP]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.