Rosyjskie naloty zabijają 6 cywilów, ataki na Kijów

Prezydent Władimir W. podczas spotkania z korespondentami wojennymi na Kremlu we wtorek.dług…Gavriil Grigorov/Sputnik, za pośrednictwem agencji Reuters

W niezwykłym, obszernym wywiadzie z korespondentami wojennymi i blogerami wojskowymi prezydent Władimir V. We wtorek Putin przedstawił rosyjskie wojsko jako zdecydowane przeciwstawiające się długo oczekiwanej ukraińskiej kontrofensywie i zasugerował, że konflikt spełnia cele, które początkowo wytyczył.

„Wróg nie wygrywa na żadnym froncie” — powiedział Mr. Putin był w ostatnich dniach na fali w sprawie ukraińskiej ofensywy, która poniosła ciężkie straty w porównaniu do stosunkowo nielicznych rosyjskich. Na przykład, jeśli chodzi o czołgi, powiedział, że Ukraina straciła 160 w porównaniu z 54 w Rosji, dodając, że niektóre z tych ostatnich można naprawić. Jego twierdzeń nie można było niezależnie potwierdzić.

Pan. W ostatnich tygodniach Putin poruszył każdy aspekt konfliktu. Zdecydował się na format, którego rzadko używał, pozwalając 18 reporterom na badanie wojny przez ponad dwie godziny, w stylu przypominającym jego coroczne przedstawienie „Direct Line”, w którym godzinami odpowiada na pytania z całego kraju.

Powiedział, że Rosja nie musi powoływać więcej nowych żołnierzy, ponieważ od stycznia przyciągnęła około 156 000 wykonawców lub innych ochotników, oprócz 300 000 powołanych w zeszłym roku.

Starając się jak najlepiej wykorzystać fakt, że Rosja cierpiała z powodu powtarzających się niepowodzeń zarówno w ludziach, jak iw broni, zasugerował, że nauczył się cennych lekcji, jak lepiej zorganizować swoje siły zbrojne.

Przyznał, że transgraniczne ataki rosyjskich partyzantów z Ukrainy wyrządziły szkody, sugerując z pewną odwagą, by Rosja utworzyła „strefę zamkniętą” po ukraińskiej stronie granicy, aby uniemożliwić jej artylerię dotarcie do Rosji.

W pewnym momencie zasugerował nawet, by armia rosyjska wkroczyła z powrotem do stolicy Ukrainy, Kijowa. Siły rosyjskie zostały wyparte z Kijowa po tym, jak nie udało im się zająć go w ciągu kilku dni od obiecanej inwazji na pełną skalę w lutym 2022 r., i straciły duży obszar wokół wschodniego miasta Charków w wyniku ukraińskiej ofensywy zeszłej jesieni.

READ  Prokurator generalny GOP akta amicusa w sprawie dokumentów Trumpa Mar-a-Lago

Dla Nikołaja Pietrowa, doświadczonego analityka politycznego, cały wysiłek był Wydawało się, że Putin próbuje udowodnić, że jest dowódcą. Co ważniejsze, p. spekulował Pietrow.

Ponieważ opinia publiczna bardziej ufa reporterom i blogerom niż Ministerstwu Obrony, jego wybór rozmówców miał na celu stworzenie wrażenia wyważonej analizy, odrzucając szczegóły, takie jak liczba zniszczonych rosyjskich czołgów, powiedział Petrow. .

„O ile nie próbuje zwrócić się do zachodniej lub ukraińskiej publiczności, nie ma powodu, aby był tak publiczny i udzielał tak szczegółowych wyjaśnień” – powiedział. „Chodzi o to, aby udowodnić, że jest dowódcą, który wie wszystko o wszystkim”.

Pomimo zachodnich zwolenników, p. — powiedział Putin. Przyznał się do różnych wcześniej tajnych informacji, takich jak ułaskawienie przestępców, którzy walczyli w prywatnej grupie wojskowej Wagnera.

Wiele z tego, co powiedział, nie było niczym nowym, jak na przykład grożenie wycofaniem się z umowy, która umożliwiła Ukrainie eksport milionów ton zboża z portów Morza Czarnego, co, jak powiedział, robi pomimo rosyjskiej kontroli nad drogami wodnymi. Wiele części świata potrzebowało zboża.

Zauważył, że produkcja wojskowa wzrosła 2,7-krotnie, aw niektórych przypadkach 10-krotnie, używając nieco innej historii do wyjaśnienia ich jakości. Pan. — powiedział Putin.

minister obrony Siergiej K. Jewgienij V., niesławny założyciel prywatnej armii Szojgu i Wagnera. W najnowszym odcinku sporu między Prigożynem a Mr. Prigożyn odrzucił zaproszenie Ministerstwa Obrony do podpisania kontraktów dla wszystkich tego typu organizacji. Do 1 lipca. Posunięcie to zostało odebrane jako próba rozszerzenia pewnej kontroli nad technicznie nielegalnymi w Rosji siłami, przy jednoczesnym nadaniu im pełnych przywilejów wojskowych.

Putin powiedział, że popiera apele do organizacji paramilitarnych o podpisanie takich porozumień. Pan. Pietrow, inspektor, prezydent p. Sugerując, że wykorzystuje Prigożyna jako przykrywkę, dowódca najemników wielokrotnie wzywał do eskalacji ataków na Ukrainę i postawienia gospodarki na stan wojenny. „W jego stylu pozwala swojemu facetowi powiedzieć coś okropnego, aby być miłym przed jakimikolwiek negocjacjami” — powiedział Pietrow.

READ  Ezra Miller próbuje uratować Flasha podczas spotkania z Warner Bros. — The Hollywood Reporter

Alina Łobzina Dostarczony raport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.