Rozpoczęto pilny apel o pomoc, gdy zdjęcia satelitarne pokazują, że jedna trzecia obszaru Pakistanu znajduje się pod wodą | pomoc humanitarna

Pracownicy organizacji humanitarnych wezwali do pilnych darowizn na walkę z „całkowicie niszczycielskimi” skutkami powodzi w Pakistanie Nowe zdjęcia satelitarne Wydaje się potwierdzać, że jedna trzecia kraju jest teraz pod wodą.

jak w Wielkiej Brytanii Komitet ds. Sytuacji Katastrof Europejska Agencja Kosmiczna (DEC) wystosowała apel o zebranie funduszy dla 33 milionów dotkniętych chorobą osób, a Europejska Agencja Kosmiczna opublikowała surowe zdjęcia na podstawie danych zarejestrowanych przez satelitę Copernicus.

Obrazy te zdają się potwierdzać ocenę rządu Pakistanu, że ponad jedna trzecia kraju – obszar mniej więcej wielkości Wielkiej Brytanii – została zalana deszczami monsunowymi, które według szacunków były 10 razy silniejsze niż normalnie.

„Rzeka Indus wylała, skutecznie tworząc długie jezioro o szerokości dziesiątek kilometrów” – powiedział Issa w oświadczeniu.

Powodzie zabiły ponad 1100 osób, w tym 399 dzieci, zniszczyły ponad milion domów i zmyły uprawy, zwierzęta gospodarskie oraz kluczową infrastrukturę, taką jak drogi i mosty.

Dane przechwycone przez satelitę Copernicus Europejskiej Agencji Kosmicznej 30 sierpnia zostały wykorzystane do zmapowania zasięgu powodzi, które obecnie pustoszą Pakistan.
Dane przechwycone przez satelitę Copernicus Europejskiej Agencji Kosmicznej 30 sierpnia zostały wykorzystane do zmapowania zasięgu powodzi, które obecnie pustoszą Pakistan. Zdjęcie: ESA

W czwartek Saleh Saeed, dyrektor generalny DEC, organizacji zrzeszającej 15 czołowych brytyjskich organizacji charytatywnych, zaapelował do brytyjskiej opinii publicznej o pomoc. „Czas jest krytyczny i oczekuje się, że wraz z dalszym deszczem warunki będą się pogarszać” – powiedział. „Apelujemy do wszystkich: daj z siebie wszystko”.

Maryam Imtiaz pakistańska opieka Powiedział, że jest jasne, że elektroniczny alarm „nie jest pod kontrolą”. „Sytuacja w terenie jest bardzo katastrofalna… Potrzebujemy jak największej pomocy” – dodała.

Pracownicy pomocy zmagają się z ogromnymi wyzwaniami logistycznymi, aby dotrzeć do milionów potrzebujących ludzi, szczególnie w południowo-wschodniej prowincji Sindh, gdzie poziom wody jest nadal wysoki. Nawet na obszarach, gdzie poziom wody nieco się cofnął, dystrybucję pomocy komplikują uszkodzone drogi, przecięte linie energetyczne i zapchane linie kolejowe.

„[It] „Agencje pomocowe walczą – uzyskanie pomocy od A do B jest wyzwaniem” – powiedział Waseem Ahmed, dyrektor generalny Aid. Islamska pomoc na całym świecie. Towary dostępne dla agencji pomocowych i ludzi również spadają [in quantity]. „

Przemawiając z północno-zachodniego stanu Khyber Pakhtunkhwa, Ahmed powiedział, że był w tym kraju z powodu powodzi w 2010 r., które zabiły prawie 2000 osób, ale było gorzej.

„Sytuacja… wszędzie panuje absolutny chaos. Ludzie stoją na poboczu drogi, czekając na pomoc humanitarną, taką jak woda, żywność i schronienie, co jest bezprecedensowe w historii Pakistanu. W moim 22-letnim doświadczeniu jako [a] Pracownik pomocy humanitarnej, nigdy nie widziałem takiego zniszczenia spowodowanego przez powodzie”.

Powiedział, że spotkał kobietę, która zrównała z ziemią swój dom i inwentarz. Wskazała miejsce [that] Kiedyś to był jej dom. Widziałem tam tylko wodę. Taka jest skala dewastacji, która ma miejsce w Pakistanie”.

Inny pracownik humanitarny na Ziemi, Ajiba Aslam, z wiek International powiedział, że 2,3 miliona z 33 milionów dotkniętych chorobą osób to osoby starsze i uważane są za szczególnie narażone, ponieważ często nie mają dostępu do obozów tymczasowych dla przesiedleńców.

Kolega z prowincji Sindh opowiedział jej o starym mężczyźnie, którego spotkał „na kolei, który wyglądał na bardzo zdesperowanego”. Pomógł już ewakuować swojemu synowi i wnukom, a teraz ich zgubił. Nie wiedział, gdzie są. Powiedziała, że ​​naprawdę ma problemy z chodzeniem, więc nie ma schronienia, jedzenia, wody, niczego.

W kraju już nękanym wysokim poziomem ubóstwa i niedożywienia masowe niszczenie upraw i zwierząt gospodarskich jest szczególnie niepokojące i obawia się, że może oznaczać „niezwykle mroźną zimę” dla milionów.

Rodzina odpoczywa po ocaleniu swojego dobytku z powodziowego domu w Charsaddzie w Pakistanie.
Rodzina odpoczywa po ocaleniu swojego dobytku z powodziowego domu w Charsaddzie w Pakistanie. Zdjęcie: Muhammad Sajjad/The Associated Press

Jennifer Ankrum Khan, dyrektor krajowy w Akcja przeciw głodowiPowiedział, że szkody powodziowe znalazły się na szczycie gospodarczego wpływu pandemii COVID-19 Wzrost cen żywności Z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

„Widzieliśmy już ogromną inflację cen żywności, a teraz mamy te powodzie, które dotknęły wszystkie uprawy, które rosły w trakcie sezonu, wszystkie sklepy spożywcze, które były utrzymywane przez różne społeczności, przez rząd”.

„Więc będzie to miało wpływ nie tylko na teraz, ale w dłuższej perspektywie” – dodała.

rząd pakistański powiedział szkody powodzi, które mogą wynieść około 10 miliardów dolarów (8,6 miliarda funtów), a ona zaapelowała do świata o pomoc, gdy walczy z skutkami kryzysu klimatycznego, do którego powstania zrobiła niewiele.

CzwartekMinister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Liz Truss powiedziała, że ​​Wielka Brytania „[stood] Z Pakistanem” przeznaczył 15 milionów funtów na pomoc humanitarną.

Foreign and Commonwealth Office of Development (FCDO) powiedział, że jedna trzecia tej kwoty będzie pochodzić z zobowiązania do sfinansowania pierwszych 5 milionów funtów uzyskanych z apelacji DEC.

DEC powiedział, że jest „niesamowicie wdzięczny” rządowi Wielkiej Brytanii za to zobowiązanie, ale dodał, że „czeka z nadzieją”. [to] Rząd Wielkiej Brytanii zwiększa tę kwotę, jeśli jest to w ogóle możliwe”. Dopasowany limit finansowania jest znacznie niższy niż w niedawnych apelacjach. dla Ukrainy i Afganistanie.

Apele będą nadawane w BBC, ITV, Channel 4, Channel 5 i Sky w czwartki po wieczornych wiadomościach.

READ  Ponad 50 osób zginęło w eksplozji w nielegalnej rafinerii ropy naftowej w Nigerii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.