Ruch wymijający: Pilot ciągnie, gdy inny samolot przecina pas startowy

komentarz

BOSTON — Federalna Administracja Lotnictwa poinformowała, że ​​pilot JetBlue musiał podjąć „akcję wymijającą” podczas lądowania na międzynarodowym lotnisku Logan w Bostonie, gdy inny samolot przeciął przecinający się pas startowy.

Według wstępnej oceny FAA, „bliskie wezwanie” miało miejsce około godziny 19:00 w poniedziałek, kiedy pilot Learjet 60 wystartował bez zezwolenia, gdy samolot JetBlue przygotowywał się do lądowania na przecinającym się pasie startowym.

FAA powiedziała w oświadczeniu, że kontroler ruchu lotniczego polecił kapitanowi Learjeta ustawić się w kolejce i czekać na jednym pasie startowym, podczas gdy JetBlue wylądował na innym.

„Pilot Learjeta wyraźnie przeczytał instrukcje, ale zamiast tego zaczął startować” – poinformowała FAA. „Pilot JetBlue wykonał manewr wymijający i zaczął się wznosić, gdy Learjet przejeżdżał przez skrzyżowanie”.

Dochodzenie ustali, jak blisko znajdowały się oba samoloty.

Żadne inne informacje nie zostały ujawnione.

Associated Press wysłało e-mail do JetBlue z prośbą o komentarz.

Administrator FAA Billy Nolen powiedział na początku tego miesiąca, że ​​zbiera zespół ekspertów Przegląd bezpieczeństwa linii lotniczych Po wielu niedawnych incydentach z udziałem samolotów komercyjnych w Lotnisko Johna F Kennedy’ego w Nowym JorkuW Austin w TeksasieI u wybrzeży Hawajów.

READ  Goldman zwolni tysiące pracowników w miarę nasilania się zwolnień na Wall Street

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.