Rupert Murdoch przewiduje „bezprecedensowe zamieszki”, jeśli wybory w USA w 2020 roku zostaną unieważnione

Rupert Murdoch przewidział „bezprecedensowe zamieszki” na ulicach Ameryki, jeśli wyniki wyborów w 2020 roku zostaną obalone na korzyść Donalda Trumpa, ponieważ jego kanał telewizyjny Fox News nadal nadaje fałszywe oskarżenia o oszustwa wyborców, pozwy sądowe i nie tylko. Rozpoczęła się poważna sprawa o zniesławienie.

19 listopada 2020 r., podczas wymiany e-maili z przedsiębiorcą Saadem Mohsenym, dwa tygodnie po wyborach, Murdoch powiedział: „Prawodawcy stanowi się zmieniają. [results] Brzmi śmiesznie”, zanim przewidział niepokoje społeczne, gdyby posunięcie miało się odbyć. „Prawdziwe niebezpieczeństwo jest [Trump] Można to zrobić jako prezydent. Najwyraźniej nie śpi i nie skacze ze ścian!

Duża liczba komunikatów, zeznań i innych dowodów pozostaje niezapieczętowana w pozwie Murdocha o zniesławienie przeciwko Fox News i jego matce, Fox Corp., we wtorek. Ankieta 2020 na temat projektów Fox. Dominion domaga się 1,6 miliarda dolarów odszkodowania w sprawie, która trafi do sądu w Delaware w kwietniu.

Wymiana zdań między Murdochem i Mohseni miała miejsce tego samego dnia, w którym Fox wyemitował konferencję prasową, podczas której prawnicy kampanii Trumpa, Rudy Giuliani i Sidney Powell, powiedzieli, że Dominion celowo sfałszował swoje urządzenia, aby oddać głosy Joe Bidenowi w kilku stanach i wcześniej pomagał Wenezueli. Wybory Hugo Chaveza Ricka.

Wraz z dowodami opublikowanymi w zeszłym tygodniu, e-maile podkreślały, jak kierownictwo Foxa było rozdarte między twierdzeniami Murdocha, który wielokrotnie nazywał siebie „szalonym” z kampanii Trumpa, a ryzykiem utraty widzów na rzecz prawicowych serwisów, takich jak Newsmax.

Dokumenty złożone we wtorek w sądzie obejmowały oświadczenie Murdocha, w którym wielokrotnie podkreślał, że „nie widział żadnych dowodów”. [Dominion] sfałszował wszystko” i wierzył, że wybory „nie zostały skradzione”.

Murdoch przyznał, że Trump jest „bolesnym przegranym”, ale powiedział, że nie kierował kierownictwem Fox News, kiedy należy ogłosić wybory na Bidena. W poniedziałkowym poście w mediach społecznościowych Trump wycelował w twierdzenie Murdocha, że ​​nie było oszustwa wyborczego, powtarzając zarzuty, że były miliony „wypchanych kart do głosowania”.

READ  „Trudno uwierzyć, że to się naprawdę dzieje”: Szanghaj usuwa blokadę rządową

Fox wielokrotnie bronił swojego zasięgu. We wtorkowym oświadczeniu Fox News Dominion „zaangażował się w kampanię PR mającą na celu oczernianie Fox News i deptanie wolności słowa i wolności prasy” oraz oskarżył prawników firmy o składanie wybiórczych cytatów wyrwanych z kontekstu.

Ostatnie dokumenty ujawniły, jak bardzo Fox jest powiązany z administracją Trumpa, ponieważ dyrektorzy i gospodarze konsultowali się bezpośrednio z Białym Domem. „Czy Sean rozmawiał już z POTUS?” Murdoch wysłał e-mail do dyrektor generalnej sieci Suzanne Scott 6 listopada, odnosząc się do gospodarza Foxa, Seana Hannity’ego. „Wydaje się, że Rudy G udziela Trumpowi wielu złych rad” .

Przed wyborami Murdoch skontaktował się z zięciem Trumpa, Jaredem Kushnerem, aby doradził mu w sprawie kampanii reklamowej ówczesnego prezydenta. „Jared, wiesz, że wydajesz mniej na telewizję niż Biden. Jednak moi ludzie mówią mi, że jego reklamy są znacznie lepsze pod względem kreatywnym niż twoje” – napisał Murdoch w e-mailu z 24 września 2020 r. „Pogódź się z tym”.

Kushner odpowiedział następnego dnia: „Teraz będę przeglądać co tydzień do końca” – wynikało z akt.

Dokumenty ujawniły również wymianę zdań, którą prawnicy Dominion wskazywali jako dowód na to, że prowadząca Fox, Maria Barthiromo, przedstawiła „wyraźnie złowrogą teorię spiskową” Ericowi Trumpowi, synowi byłego prezydenta.

„Rozmawiałem z Erikiem i powiedziałem mu, że jesteś bardzo zachęcający[ortant] Info” – napisał Bartiromo w odpowiedzi na e-mail z 7 listopada, który zawierał oskarżenia Powella, że ​​Dominion jest odpowiedzialny za „nieprawidłowości w głosowaniu”.

Zarzuty zostały przesłane przez mężczyznę, który twierdził, że jest analitykiem technologicznym i przyznał się do regularnych „dziwnych snów”.

W swoim zeznaniu we wrześniu Bartiromo zeznała, że ​​nie znała „tej osoby” i że „nie miała pojęcia, o co jej chodzi. [was] mówi o.” Powiedział również, że naród amerykański ma „obowiązek” informowania o zarzutach oszustwa wyborczego przez urzędującego prezydenta i jego zespół.

READ  „Rozpoczęli wojnę na pełną skalę, a my zachowujemy się tak, jakbyśmy obwiniali” – powiedział Zhelensky w niedzielnym przemówieniu.

Inni prezenterzy gwiazd, Tucker Carlson i Sean Hannity, również zeznali, że ich zdaniem takie twierdzenia są warte opublikowania, chociaż wyrazili frustrację, gdy obiecane dowody się nie zmaterializowały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.