Rynki azjatyckie są gotowe na spadki po tym, jak Wall Street opublikowała najgorszy tydzień 2023 r.; Gubernator Banku Japonii przemawia do japońskiego Senatu

40 minut temu

Ludowy Bank Chin utrzymuje umiarkowanie ostrożny ton w raporcie

Ludowy Bank Chin zachował gołębi ton Raport kwartalnyPotwierdziła swoje obecne stanowisko, które uznano za właściwe dla wspierania wzrostu gospodarczego i stabilności.

Bank centralny powtórzył swoje poparcie dla dostosowania międzycyklicznego w celu pobudzenia popytu i zapewnienia silniejszego wsparcia dla gospodarki.

Potwierdził również swoje zobowiązanie do utrzymania odpowiedniej płynności i wzrostu akcji kredytowej przy jednoczesnym utrzymaniu wzrostu podaży pieniądza i finansów społecznych w tempie porównywalnym z nominalnym PKB.

Ludowy Bank Chin dodał, że wymagane cięcia stopy rezerwy w zeszłym roku były jednym z narzędzi wykorzystywanych przez bank centralny do wspierania akcji kredytowej.

– Jihe Lee

4 minuty temu

CNBC Pro: Inwestor twierdzi, że technologia nie osiągnęła jeszcze dna – i ujawnia akcje FAANG, których należy unikać

Rosnący rynek niedźwiedzia czy nowy rynek byka? Specjaliści rynkowi wahają się co do odbicia technologii w tym roku, ale inwestor Mark Houghton uważa, że ​​najgorsze dopiero nadejdzie.

I chociaż akcje FAANG są popularne wśród wielu inwestorów, Hawtin uważa, że ​​niektóre wiążą się z bardziej ryzykownymi zakładami niż inne.

Profesjonalni subskrybenci mogą przeczytać więcej tutaj.

– Xavier Ong

43 minuty temu

Zapasy chipów nadal spadają po tym, jak doniesiono, że Stany Zjednoczone rozważają ograniczenie producentów chipów w Korei Południowej

Akcje południowokoreańskich producentów chipów kontynuowały spadki w poniedziałek.

Główni producenci chipów, tacy jak Samsung i SK Hynix, odnotowali spadki odpowiednio o 1,63% i 1,54%, podczas gdy firma LG Electronics odnotowała mniejszy spadek o 1,32%. Indeks Kospi doprowadził do strat w całej Azji, notując spadek o 1,46%.

Dzieje się tak po tym, jak Reuters poinformował w piątek, że Stany Zjednoczone prawdopodobnie nałożą limit na poziom żetonów produkowanych przez południowokoreańskie firmy w Chinach.

READ  Kontrakty terminowe na akcje rosną po tym, jak główne średnie odnotowały największe tygodniowe straty w roku: aktualizacje na żywo

Reuters zacytował amerykańskiego podsekretarza handlu ds. przemysłu i bezpieczeństwa Alana Esteveza, który powiedział, że „jaki byłby prawdopodobnie limit poziomów, do których mogliby dojść w Chinach”, zapytany, co stanie się po zwolnieniu rządu USA z zasad nałożonych na Chiny wygasa Producenci chipów w Chinach.

Inni główni producenci chipów również odnotowali straty w poniedziałek, przy czym tajwański producent chipów Hon Hai Precision Industry (znany również jako Foxconn) spadł o 1,94%, a tajwański przemysł półprzewodnikowy o 1,35%.

– Lim Hwi-ji, Ji-hee Lee

4 minuty temu

CNBC Pro: „Rynek zaszedł za daleko”: główny globalny strateg przewiduje, kiedy Fed obniży stopy procentowe

Pomimo wysiłków amerykańskiego banku centralnego zmierzających do zaostrzenia warunków finansowych, „rynek zaszedł za daleko”, jak twierdzi Seema Shah, główny globalny strateg w Principal Global Investors,

Strateg powiedział CNBC, jak Fed może zareagować i kiedy obniży stopy procentowe, co może ożywić rynki akcji.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

piątek, 24 lutego 2023 r., 8:36 czasu wschodniego

Mester z Fed mówi, że stopy procentowe muszą przekraczać 5%, aby stłumić inflację

Prezes Fed w Cleveland, Loretta Mester, powiedziała w piątek, że stopy procentowe muszą wzrosnąć jeszcze bardziej, aby inflacja spadła.

„Moim zdaniem będziemy musieli podnieść stopy procentowe powyżej 5%” – powiedziała korespondentowi CNBC Steve’owi Laisemanowi podczas wywiadu w „Squawk Box”. „Określimy, ile z tego jest powyżej. Będzie to zależeć od tego, jak gospodarka będzie się rozwijać w czasie. Ale myślę, że musimy być nieco powyżej 5% i pozostać tam przez jakiś czas, aby pchnąć inflację na trwałą ścieżkę spadkową do 2 proc.”

Meester niedawno pojawiła się w wiadomościach, kiedy ujawniła, że ​​była w niewielkiej grupie urzędników Rezerwy Federalnej w dniach 31 stycznia-lutego. 1 Federalny Komitet Otwartego Rynku chciał podnieść stopę procentową o pół punktu procentowego zamiast ruchu o ćwierć punktu zatwierdzonego przez komitet.

READ  Zbrodnia w metrze w Nowym Jorku: Strabangers uciekają z pociągu po tym, jak pasażerowie użyli gazu pieprzowego podczas bójki na Union Square

– Jeffa Coxa

2 godziny temu

China Renaissance twierdzi, że Bao Fan współpracuje z rządowym dochodzeniem

Zaginiony chiński bankier inwestycyjny Bao Fan współpracuje z rządowym dochodzeniem, poinformowała w niedzielnym oświadczeniu jego firma China Renaissance.

„Zarząd dowiedział się, że pan Bao współpracuje obecnie przy dochodzeniu prowadzonym przez niektóre władze w Chińskiej Republice Ludowej” – poinformowała firma, zauważając, że jej działalność biznesowa pozostaje normalna.

Akcje notowanej w Hongkongu China Renaissance spadły o 29%, odkąd firma poinformowała 16 lutego, że nie może uzyskać dostępu do Bao. Jest między innymi większościowym udziałowcem spółki, dyrektorem generalnym i założycielem.

– Evelyn Cheng

2 godziny temu

Przyszły tydzień w Azji: odczyty PMI, wzrost, inflacja i zakupy

Regionalne odczyty japońskiego PMI, produkcji przemysłowej i australijskiego PKB będą jednymi z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w tym tygodniu.

Nowa Zelandia ma ogłosić swoją sprzedaż detaliczną w czwartym kwartale w poniedziałek, podczas gdy Tajwan obchodzi Dzień Pamięci Pokoju do wtorku.

We wtorek Japonia ma podać informacje o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej, a Australia o rachunku bieżącym za czwarty kwartał.

We wtorek Indie opublikują również swój produkt krajowy brutto za czwarty kwartał. W nocy opublikowany zostanie również indeks zaufania konsumentów w USA za luty.

Rynek w Korei Południowej będzie zamknięty 1 marca z okazji Dnia Ruchu Niepodległościowego.

W środę chińskie Narodowe Biuro Statystyczne opublikuje rządowy odczyt PMI po tym, jak w styczniu pokazał on powrót do wzrostu na poziomie 50,1.

Australia opublikuje odczyt inflacji i produktu krajowego brutto za czwarty kwartał. Ekonomiści ankietowani przez Reuters spodziewają się wzrostu sezonowo wyrównanego o 2,8% rok do roku.

Indonezja opublikuje również swój wskaźnik cen konsumpcyjnych za luty, który według sondażu Reutera ma wzrosnąć do 5,42% z poprzedniego odczytu na poziomie 5,28%.

W czwartek opublikowane zostaną dane handlowe za IV kwartał z Nowej Zelandii oraz produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej Korei Południowej. Zaplanowano również publikację indeksu S&P Global Manufacturing PMI dla Korei Południowej.

READ  Akcje spadają ze względu na rosnącą inflację i ryzyko na Ukrainie; Rynki chińskie wracają do zdrowia

Według sondażu Reutera stopa bezrobocia w Japonii w styczniu ma wynieść w piątek 2,5%. Oczekuje się, że wskaźnik CPI w Tokio dla wszystkich artykułów z wyjątkiem świeżej żywności wzrósł w styczniu o 3,3%.

– Jihe Lee

Piątek, 24 lutego 2023 r., 15:16 czasu wschodniego

Inwestorzy muszą „kontrolować to, co mogą kontrolować”, mówi Bird.

Według analityka Baird, Rossa Mayfielda, rynek widzi obecnie skutki „wielu dobrych wiadomości naraz”. Ponieważ inflacja wciąż rośnie i oczekuje się, że Rezerwa Federalna będzie nadal podnosić stopy procentowe, Mayfield radzi inwestorom, aby „kontrolowali to, co się dzieje”. [they] może kontrolować”.

„Po pierwsze, zautomatyzuj rzeczy: uśrednianie kosztów w dolarach (inwestowanie w regularnie zaplanowanych okresach) to świetny sposób na wykrycie lepszych wyników na niestabilnych / bocznych rynkach”, napisał Mayfield w notatce w piątek.

„Po drugie, ponownie przejrzyj swoją alokację, aby upewnić się, że jesteś dobrze zdywersyfikowany i zaplanowany”.

– Hakyung Kim

Piątek, 24 lutego 2023 r., 16:05 czasu wschodniego

Akcje zamykają się w najgorszym tygodniu w roku

Giełdy w USA zamknęły się w piątek na niższych poziomach, kończąc najgorszy tydzień 2023 roku.

Dow Jones Industrial Average spadł o 336 punktów, czyli o 1,0%. S&P 500 i Nasdaq Composite spadły odpowiednio o 1,0% i 1,7%. Dow Jones spadł aż o 510 punktów, czyli 1,54%, na początku sesji giełdowej.

– Hakyung Kim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.