Rynki azjatyckie spadają, gdy inwestorzy analizują prywatne ankiety dotyczące działalności fabryk

godzinę temu

BHP obniża dywidendę o 40% po prawie trzecim spadku zysków

Gigant wydobywczy BHP obniżył dywidendę o 40% po tym, jak odnotował spadek zysków i przychodów za półrocze czerwiec-grudzień 2022 r.

Półroczna dywidenda wyniosła 90 centów, w porównaniu z 1,5 dolara rok temu.

W komunikacie o zyskach BHP poinformowało, że przychody spadły o 16% rok do roku z 30,5 mld USD do 25,7 mld USD, podczas gdy zysk wyniósł 6,5 mld USD, co oznacza spadek o 32% w porównaniu z 9,7 mld USD w okresie rok temu.

Jednak dyrektor generalny Mike Henry powiedział, że firma jest „pozytywna” co do perspektyw popytu.

„Spodziewamy się, że popyt wewnętrzny w Chinach i Indiach zapewni przeciwwagę dla trwającego spowolnienia w światowym handlu oraz w gospodarkach Stanów Zjednoczonych, Japonii i Europy” – powiedział Henry.

Akcje Grupy BHP w Australii spadły po ogłoszeniu o 1,9%.

– Lim Hwi Ji

godzinę temu

Indeks Jibbon Purchasing Managers’ Index w Japonii spadł

Indeks au Jibun Bank Flash Japan Manufacturing Purchasing Managers’ Index spadł do 47,4 w lutym, po osiągnięciu 48,9 w styczniu, czyli początek pokazać się.

Tymczasem gospodarka odnotowała silniejszy wzrost w sektorze usług, z odczytem 53,6 w lutym, w porównaniu z 52,3 w styczniu.

Nowe zamówienia i produkcja spadły najbardziej od 2,5 roku, powiedział Andrew Harker, dyrektor ekonomiczny w S&P Global Market Intelligence.

– Jihe Lee

godzinę temu

RBA powtarza jastrzębią retorykę Lowe’a

Protokół z lutowego posiedzenia Banku Rezerw Australii, na którym podniósł on stopy procentowe o 25 punktów bazowych, pokazał, że przerwa w podwyżkach nie wchodziła w grę.

W oświadczeniu stwierdzono, że członkowie dyskutowali o wzroście o 25 punktów bazowych i 50 punktach bazowych – ten ostatni ze względu na obawy, że „napływające dane dotyczące cen i płac przekroczyły oczekiwania”.

Powiedziała, że ​​argument za podniesieniem referencyjnej stopy procentowej o 25 punktów bazowych uznaje potrzebę „większej równowagi między podażą a popytem w gospodarce”, jednocześnie zauważając, że oczekuje się, że inflacja osiągnie szczyt.

READ  „To szaleństwo”: agenci nieruchomości opisują chaos na gorącym rynku wynajmu w Nowym Jorku

W protokole napisano, że rada dyrektorów banku centralnego „zgodziła się, że w nadchodzących miesiącach prawdopodobnie potrzebne będą dalsze podwyżki stóp procentowych, aby zapewnić powrót inflacji do celu i że obecny okres wysokiej inflacji jest tylko tymczasowy”.

– Jihe Lee

godzinę temu

CNBC Pro: Nvidia vs TSMC: Profesjonaliści z Wall Street wymieniają swoje ulubione akcje, gdy walka o żetony nabiera tempa

Nvidia i TSMC trafiły na pierwsze strony gazet w ostatnich tygodniach – choć z różnych powodów. Co dalej z dwoma ulubionymi spółkami z Wall Street?

Profesjonalni subskrybenci mogą przeczytać więcej tutaj.

– Xavier Ong

godzinę temu

W lutym aktywność prywatnych fabryk w Australii spadła piąty miesiąc z rzędu

Produkcja australijskiego sektora prywatnego spadła w lutym piąty miesiąc z rzędu, ale w wolniejszym tempie od października 2022 r.

Według danych Juno Bank, złożony wskaźnik PMI w lutym wyniósł 49,2, co oznacza wzrost z 48,5 odnotowanych w styczniu.

PMI powyżej 50 wskazuje na wzrost, podczas gdy odczyt poniżej 50 oznacza spadek wzrostu.

Bank zauważył, że niższy popyt na australijskie towary i usługi doprowadził do spadku ogólnej aktywności biznesowej, chociaż tempo spadku było marginalne.

Wyjaśnił również, że ponowne pogorszenie popytu wpłynęło na całokształt działalności gospodarczej, ponieważ firmy wymieniały wysokie stopy procentowe i niepewność gospodarczą jako przyczyny osłabienia popytu.

Popyt zagraniczny wzrósł jednak wraz z poprawą zamówień eksportowych w sektorze wytwórczym w lutym, podczas gdy zatrudnienie utrzymywało się na „wysokim poziomie”, ponieważ przedsiębiorstwa pozostawały optymistyczne, a presja cenowa słabła.

– Lim Hwi Ji

42 minuty temu

CNBC Pro: „Ubezpieczenie na najgorsze”: Goldman wybiera akcje na wypadek miękkich i twardych spadków koniunktury

Inwestorzy są zaniepokojeni po tym, jak amerykańskie akcje spadały przez trzy kolejne tygodnie, wskazując na możliwość wzrostu stóp procentowych na dłużej niż oczekiwano.

READ  Dow spada, gdy indeks S&P 500 zamyka się wyżej

Pomimo tego trudnego otoczenia, Goldman Sachs pozostaje optymistą i oczekuje „miękkiego lądowania” dla amerykańskiej gospodarki.

Jednak bank inwestycyjny zalecił swoim klientom: „Oczekuj najlepszego (miękki spadek), ale zabezpiecz się przed najgorszym (twardy spadek)” w nocie opublikowanej 17 lutego.

Bank inwestycyjny wymienił szereg akcji, które według niego odniosłyby korzyści z każdego scenariusza.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

Niedziela, 19 lutego 2023 o 19:13 czasu wschodniego

W przyszłym tygodniu: protokół z posiedzenia FOMC, Reserve Bank of Australia, Bank of Korea, przemówienie Xi

Oto główne wydarzenia, które inwestorzy będą obserwować w regionie Azji i Pacyfiku w tym tygodniu.

Amerykański Federalny Komitet Otwartego Rynku opublikuje protokół ze swojego ostatniego posiedzenia, które zakończy się 1 lutego, w dalszej części tygodnia.

W poniedziałek Chiny opublikują wstępne oprocentowanie kredytów jednorocznych i pięcioletnich za luty. Malezja opublikuje dziś swoje dane handlowe.

We wtorek prywatni ankieterzy opublikują odczyty PMI dla Australii i Japonii. Stany Zjednoczone również opublikują swój PMI, a Nowa Zelandia ma opublikować swój PPI za czwarty kwartał.

Inwestorzy będą również uważnie śledzić protokół z ostatniego posiedzenia RBA w sprawie stóp procentowych.

Japonia opublikuje również swój indeks cen producentów w środę. Tego dnia zostaną również opublikowane Australijski Indeks Złożony za styczeń oraz Indeks cen płac za czwarty kwartał.

Nowa Zelandia opublikuje również bilans handlowy za styczeń w środę.

Bank Korei ogłosi swoją decyzję w sprawie stóp procentowych w czwartek rano. Ekonomiści ankietowani przez Reuters spodziewają się, że bank centralny zatrzyma się i pozostawi swoją referencyjną stopę procentową bez zmian. Opublikowany zostanie również wskaźnik CPI w Singapurze za styczeń.

Prezydent Chin Xi Jinping będzie Powiedziało Według Reutera wygłosił „przemówienie pokoju” w pierwszą rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę.

– Jihe Lee

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.