Rynki Azji i Pacyfiku gwałtownie spadły po tygodniowej stracie Wall Street

39 minut temu

Hang Seng został pociągnięty w dół przez zapasy podstawowych materiałów, największego przegranego na Li Ning HSI

Indeks Hang Seng w Hongkongu odnotował straty w regionie, spowodowane przez akcje podstawowych surowców.

Firma produkująca sprzęt sportowy Li Ning spadła o 4,4%, będąc największym przegranym indeksu pod względem zmiany procentowej.

Deweloper Langfour Group Holdings i firma optyczna Sunny Optical Technology były największymi przegranymi, spadając odpowiednio o 3,09% i 3,45%.

– Lim Hui Jee

Godzinę temu

CNBC Pro: Morgan Stanley identyfikuje 5 europejskich spółek z ryzykiem spadków przed sezonem wyników

Morgan Stanley zidentyfikował pięć spółek o wysokiej rentowności, które obarczone są ryzykiem spadku cen akcji przed wynikami za pierwszy kwartał.

Bank z Wall Street uważa, że ​​10-procentowy wzrost indeksu Stoxx Europe 600 w tym roku jest wyceną potencjalnych „wyższych zwrotów” z akcji.

Wysokie zarobki odnoszą się do sytuacji, w której firmy lub sektory generują wyższe niż przeciętne zyski lub zyski w stosunku do ich historycznych wyników.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

Godzinę temu

Inflacja bazowa w Singapurze osiągnęła w marcu 5%, co oznacza spadek z najwyższego poziomu od 14 lat

Inflacja bazowa w Singapurze spadła w marcu do 5%.

To było mniej niż lutowa wartość 5,5%, która była najwyższa od 14 lat.

Inflacja zasadnicza w marcu – która obejmuje koszty zakwaterowania i transportu prywatnego – spadła do 5,5% z 6,3% w poprzednim miesiącu.

Wydatki na żywność rosły najszybciej w marcu, odnotowując wzrost o 7,7% rok do roku, podczas gdy wydatki na rozrywkę i kulturę wzrosły o 6,8%, jak ujawnił krajowy urząd statystyczny.

– Lim Hui Jee

3 godziny wcześniej

Panel doradczy inwestorów mówi, że nie głosuje w sprawie podziału HSBC: Reuters

Akcje HSBC spadły w poniedziałek o 0,89%.

READ  49ers vs. Prognozy Eagles: typy meczów mistrzostw NFC ekspertów

Występuje po Radzie Doradczej Inwestorów ISS HSBC odradza akcjonariuszom głosowanie Propozycje zamrożenia azjatyckiej działalności HSBC zostaną złożone na walnym zgromadzeniu 5 maja, podał Reuters.

W notatce widzianej przez agencję prasową ISS Ping to propozycjaAkcjonariusz private equity, Ken Lui, poparł rezolucję, nazywając spinoff „bez kompleksowego uzasadnienia”.

Louis zaproponował dwie rezolucje Zadzwoń do przeglądu Działalność HSBC – w tym wydzielenie i restrukturyzacja stałych dywidend.

ISS nie jest w tej sytuacji osamotniona. W zeszłym tygodniu inny doradca akcjonariuszy, Klaus Lewis, powiedział, że plan przeglądu strategicznego „nie leży w interesie akcjonariuszy”.

– Lim Hui Jee

5 godzin temu

Podobno Bank Japonii rozważa długoterminowy przegląd demonetyzacji

Bank centralny Japonii podobno rozważa przegląd swoich długoletnich środków łagodzenia polityki pieniężnej.

Reuters, powołując się na japońską gazetę Sankei, powiedział, że bank centralny może wkrótce rozpocząć dyskusje na kolejnym spotkaniu politycznym, które rozpocznie się w czwartek. Będzie to pierwsze spotkanie polityczne pod przewodnictwem nowego prezesa Banku Japonii, Kazuo Uedy.

W rozmowie z dziennikarzami 10 kwietnia Ueda powiedział, że „będzie ściśle komunikował się z rządem i elastycznie kierował polityką pieniężną”.

Zanim zastępca gubernatora BOJ, Shinichi Uchida, przejmie tę rolę w marcu, BJ ma przeprowadzić kompleksowy przegląd swoich ram politycznych, co może zająć od 12 do 18 miesięcy, jeśli doświadczenia jego amerykańskich i europejskich odpowiedników są niepodważalne. .

– Lim Hui Jee

5 godzin temu

CNBC Pro: Ta firma technologiczna jest „najlepszym użytkownikiem” sztucznej inteligencji, mówi zarządzający funduszem

Microsoft, Alphabet i producent chipów Nvidia są powszechnie uważani za największych beneficjentów rosnącej popularności sztucznej inteligencji.

Ale jest jeszcze jedna firma technologiczna, która może być „wielkim beneficjentem”, według Bena Rogoffa, zarządzającego portfelem w Polar Capital z 25-letnim doświadczeniem inwestycyjnym.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

READ  Joe Rogan przeprasza za użycie słowa na „N” i rasistowskiej historii Planet of the Apes | Joe Rogan

– Weissen Don

7 godzin temu

CNBC Pro: Morgan Stanley mówi, że HSBC jest „najlepszym wyborem” pomimo problemów akcjonariuszy banku

Kłopoty w HSBC – największy bank w Europie stoi przed nową presją, by zrestrukturyzować swoją działalność ze strony największego akcjonariusza, chińskiego ubezpieczyciela Bing An.

Ale Morgan Stanley obstaje przy swoim optymistycznym nastawieniu do brytyjskiego banku, nazywając HSBC „najlepszym wyborem” w sektorze.

Subskrybenci Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Javiera Onga

piątek, 21 kwietnia 2023 14:45 EDT

Podstawowe towary konsumpcyjne, narzędzia użyteczności publicznej osiągnęły lepsze wyniki w ciągu tygodnia

Sprawdź wykres…

Akcje Clorox do tej pory w tym tygodniu

piątek, 21 kwietnia 2023 r., 9:51 EDT

Błyskawiczne odczyty PMI dla lepszych perspektyw dla usług i produkcji

Aktywność gospodarcza była w kwietniu wyższa niż oczekiwano, wynika z opublikowanych w piątek wstępnych odczytów z usług i przemysłu.

Indeks S&P Global Flash Services Index wyniósł 53,7, czyli lepiej niż szacunki Dow Jones na poziomie 52. Indeks produkcji zarejestrował 50,4, czyli lepiej niż oczekiwano 49. Odczyt 50 to linia podziału między ekspansją a spadkiem w zakupach. Kody menedżera.

Łącznie, złożony indeks produkcji S&P US PMI wyniósł 53,5, co stanowi najwyższy poziom od 11 miesięcy. Indeks usług był najwyższy od 12 miesięcy, a dane dotyczące produkcji były najlepsze od sześciu miesięcy.

– Jeffa Coxa

piątek, 21 kwietnia 2023 r. 9:06 EDT

Bitcoin osiągnął najniższy poziom od 9 kwietnia

Bitcoin spadł do 27 833,50 w piątek, najniżej od 9 kwietnia na poziomie 27 823,77.

Kryptowaluta spadła o 10,48% w najgorszym tygodniu od 10 marca.

Sprawdź wykres…

Metryki walutowe Bitcoin/USD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.