Rynki europejskie zmierzają w stronę Kijowa jako rosyjski konwój pancerny

LONDYN – Europejskie giełdy mają spaść we wtorek w związku z doniesieniami, że znaczący rosyjski konwój pancerny zmierza w kierunku ukraińskiej stolicy, Kijowa.

Wielkiej Brytanii FTSE Indeks Niemiec spadł o 46 punktów do 7414 DAX Spadł o 129 punktów do 14 351, Francja CWC 40 Włochy straciły 63 punkty do 6600 FTSE MIB Według danych IG spadł o 174 punkty do 25175.

Rosja wydaje się być pionierem w inwazji na Ukrainę, dzięki raportom i zdjęciom satelitarnym konwoju rosyjskich pojazdów wojskowych o długości 40 mil (65 km) zmierzającego w kierunku stolicy Ukrainy, Kijowa.

Zdjęcia satelitarne i ciężarówki opancerzone wykonane w poniedziałek przez Maxar Technologies pokazują czasami dwa lub trzy pojazdy poruszające się po drogach. Jednak oficjalne źródła nie potwierdziły konwoju.

Inne zdjęcia Maxara sugerują dodatkowe działania wojskowe wzdłuż granicy z Ukrainą i sojusznikiem Rosji na południu Białorusi, z siłami naziemnymi i jednostkami śmigłowców szturmowych widocznymi na zdjęciach. Ponownie oficjalne źródła nie potwierdziły, czy jednostki te przygotowują się do przyłączenia się do sił rosyjskich w ofensywie na Ukrainie. W poniedziałek nadeszły niepotwierdzone doniesienia, że ​​Białoruś jest gotowa pomóc Rosji w inwazji.

Wybory akcji i trendy inwestycyjne od CNBC Pro:

Rynki Azji i Pacyfiku Przeważnie rósł we wtorek Kontrakty terminowe na akcje amerykańskie również wzrosły w obrocie nocnym Inwestorzy obserwowali walki Rosji z Ukrainą od pierwszej sesji w marcu.

Dochody w Europie pochodzą z Bayer, Covestro, Halofresh i Zalando. Publikowane dane obejmują sprzedaż detaliczną w Niemczech za styczeń oraz końcowe dane o aktywności produkcyjnej w strefie euro za luty.

Podobał Ci się ten artykuł?
Ekskluzywne opcje na akcje, pomysły inwestycyjne i CNBC Global Livestream
Proszę zarejestruj się CNBC Pro
Rozpocznij! Bezpłatny okres próbny teraz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.