Rynki kryptowalut spadły w związku z obawami inwestorów dotyczącymi sankcji regulacyjnych Komisji Papierów Wartościowych i Giełd

(Bloomberg) – Mniejsze monety pogrążyły się w gwałtownej wyprzedaży na rynku kryptowalut, gdy rozprawa Komisji Papierów Wartościowych i Giełd z głównymi giełdami aktywów cyfrowych wystraszyła inwestorów.

Najczęściej czytane z Bloomberga

ADA Cardano spadła aż o 25% w sobotę, zanim odrobiła niewielką część spadku, podczas gdy tokeny, w tym SOL Solany, MATIC Polygon i AVAX Avalanche, odnotowały dwucyfrowe spadki procentowe.

Bitcoin, największy cyfrowy zasób, spadł o około 3% od godziny 10:20 w Londynie. Eter, który znalazł się na drugim miejscu, spadł o 5,6 procent, najniżej od końca marca.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) na początku tego tygodnia zakłóciła sektor kryptowalut, wszczynając procesy sądowe przeciwko Binance Holdings Ltd.

SEC oskarżyła Binance i jej założyciela Changpeng Zhao o niewłaściwe zarządzanie funduszami klientów, wprowadzanie w błąd inwestorów i organów regulacyjnych oraz naruszenie zasad dotyczących papierów wartościowych. Binance nazwał akcję SEC „rozczarowującą” i powiedział, że zamierza „energicznie” bronić swojej platformy.

Coinbase zakwestionował zarzuty SEC, że prowadzi nielegalną giełdę i powiedział, że jest gotowy do podjęcia batalii prawnej przed Sądem Najwyższym.

W procesach sądowych oznaczono kilkanaście tokenów jako niezarejestrowane papiery wartościowe, w tym BNB Binance, Cardano, Solana i Polygon. Grupa jako całość znalazła się pod presją w sobotę.

Audyt SEC

Podczas gdy amerykańskie organy regulacyjne postrzegają Bitcoin jako towar, szef SEC, Gary Gensler, od dawna twierdzi, że większość innych monet podlega przepisom agencji dotyczącym ochrony inwestorów i że platformy transakcyjne muszą zarejestrować się w organie regulacyjnym.

Jednak ocenianie konkretnych tokenów stanowi ostrzejsze podejście, będące częścią rozprawy z aktywami cyfrowymi w tym roku po ucieczce w 2022 roku i serii wybuchów, w tym bankructwa giełdy FTX.

Klasyfikacja jako niezarejestrowany papier wartościowy może utrudnić handel tokenami, jeśli giełdy unikają ich notowania z obawy przed rozgniewaniem SEC. Robinhood Markets Inc. powiedział: w piątek, że zrezygnuje z Solany, Cardano i Polygon od 27 czerwca.

READ  Tesla Semi wygląda niesamowicie jako mobilny dom elektryczny

Token BNB, który może być postrzegany jako arbiter sentymentu do Binance, stracił około 5% do najniższego poziomu od grudnia ubiegłego roku.

Najczęściej czytane z Bloomberg Businessweek

© 2023 Bloomberg LP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.