Rzut oka na wojnę rosyjsko-ukraińską: co wiemy o 336. dniu inwazji | Ukraina

 • Wygląda na to, że Stany Zjednoczone są gotowe do rozpoczęcia operacji, która ostatecznie wyśle ​​dziesiątki czołgów bojowych M1 Abrams do Ukraina– poinformowały amerykańskie mediaw odwróceniu, które może mieć poważne konsekwencje dla wysiłków Kijowa w celu odparcia sił rosyjskich.

 • Posunięcie to następuje po doniesieniach z wtorku, że Berlin uległ ogromnej presji międzynarodowej i wewnętrznej i ma zamiar ogłosić Niemieckie czołgi zostaną wysłane na UkrainęI niech inne kraje robią to samo.

 • Oczekuje się, że decyzja zostanie podjęta oficjalnie w najbliższą środę. Olafa SchulzaZostanie przesłuchany w Bundestagu Rano debata prawdopodobnie zostanie zdominowana przez decyzję czołgu.

 • Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że po spotkaniu z niemieckim ministrem obrony jest przekonany, że sojusz znajdzie rozwiązanie wkrótce. „W tym kluczowym momencie wojny musimy dostarczyć Ukrainie cięższe i bardziej zaawansowane systemy i musimy to zrobić szybciej” – powiedział Stoltenberg.

 • Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział we wtorek, że Kijów potrzebuje sojuszników, aby zdecydować, czy dostarczyć nowoczesne czołgi, aby wzmocnić obronę kraju przed Rosją. Nie chodzi o pięć, 10 czy 15 czołgów, powiedział Zełenski, bo potrzeby Ukrainy są większe, ale o podjęcie ostatecznych decyzji w sprawie realnych dostaw. „Kiedy zostaną podjęte wymagane ważne decyzje, z radością dziękujemy za każdą ważną decyzję” – powiedział Zełenski.

 • na Ukrainie, Piętnastu wyższych urzędników opuściło swoje stanowiska Od soboty sześciu z nich postawiło zarzuty korupcji ze strony dziennikarzy i ukraińskich władz antykorupcyjnych. Wiceszef Kancelarii Prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko powiedział we wtorek, że zwrócił się w poniedziałek do Zełenskiego o zwolnienie go z obowiązków w ramach fali rządowych dymisji i dymisji.

 • Wiceminister obrony Wiaczesław Szapowałow, odpowiedzialny za zaopatrzenie wojsk w żywność i sprzęt, również złożył rezygnację. Powołując się na „medialne oskarżenia” o korupcję, które według niego i ministerstwa są bezpodstawne. Zastępca prokuratora generalnego Ołeksij Simonenko został odwołany ze stanowiska, a dwóch wiceministrów z Ministerstwa Rozwoju Wspólnot i Terytoriów Ukrainy złożyło rezygnację.

  READ  Były papież Benedykt XVI leży przed pogrzebem w stanie Bazyliki św. Piotra
 • Odsunięto też od władzy pięciu wojewodów: Valentin Reznichenko z Dniepropietrowska, Aleksandra Starucha z Zaporoża, Aleksiej Kuleba z Kijowa, Dmytro Żywicki z Sum i Jarosław Januszewicz z Chersoniu. Chersoń i Zaporoże to dwa regiony Ukrainy, do których Federacja Rosyjska zgłosiła roszczenia.

 • Biuletyn Naukowców Atomu nastawił Zegar Zagłady, Ma na celu zilustrowanie egzystencjalnych niebezpieczeństw świata w ciągu 90 sekund do północy, czyli czasu najbliższego północy od czasu jego pierwszego wprowadzenia w 1947 r. Jest to „w dużej mierze” spowodowane rosyjską inwazją na Ukrainę, oni powiedzieli.

 • Ukraina ma wystarczające rezerwy węgla i gazu na pozostałe miesiące zimy Pomimo powtarzających się rosyjskich ataków na system energetyczny – powiedział premier Dennis Szmyhal.

 • Minister spraw zagranicznych Finlandii Pekka Haavisto zasugerował, że rozmowy z Turcją mogą utknąć w martwym punkcie fińskich aspiracji do członkostwa obok Szwecji w NATO, Mówi, że jest to spowodowane presją zbliżających się wyborów w Turcji.

 • Zwolennicy uwięzionego lidera rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego zebrali się we wtorek w Berlinie, aby protestować Aby rzucić światło na warunki panujące w więzieniach w Rosji, gdzie jest przetrzymywany.

 • Rosja nie planuje odbudowy hut Azovstal w Mariupolu który był miejscem ciężkich bombardowań w pierwszych tygodniach rosyjskiej inwazji na Ukrainę w zeszłym roku.

 • Rosyjscy działacze piłkarscy spotkali się we wtorek ze swoimi odpowiednikami w UEFA, aby wynegocjować powrót Rosji do gry w międzynarodowej piłce nożnej w Europie. Został zakazany przez UEFA i FIFA od czasu inwazji na Ukrainę.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.