Salman Rushdie stracił wzrok w jednym oku i użył jednej z rąk

Salman Rushdie stracił wzrok w jednym oku i po powtórzeniu użył jednej z rąk Ugodzony nożem podczas wydarzenia literackiego W północnej części stanu Nowy Jork dwa miesiące temu, powiedział jego agent.

75-letni autor, którego powieść Szatańskie wersety z 1988 roku zmusiła go do ukrywania się pośród wezwania do zabicia, został dźgnięty nożem w szyję i tors, kiedy wchodził na scenę, aby 12 sierpnia wygłosić przemówienie w Instytucie Chautauqua. .

Ale pełny zakres jego obrażeń został ujawniony dopiero w sobotę, kiedy jego agent Andrew Wiley przedstawił aktualizację swojego stanu w wywiadzie dla hiszpańskiej gazety: El País.

„[His wounds] Był głęboki, ale… [also] powiedział Willie. Doznał trzech poważnych obrażeń szyi. Jedna ręka jest bezradna z powodu przeciętego nerwu w ramieniu. Ma około 15 innych obrażeń klatki piersiowej i tułowia. Dlatego był to brutalny atak”.

Rushdie został dźgnięty nożem w szyję na północy stanu Nowy Jork w sierpniu.
Hannelore Forster / Getty Images

Agent odmówił podania, czy Rushdie nadal był leczony w szpitalu, ale powiedział, że ważne jest, aby światowej sławy autor przeżył.

Wylie dodał, że mieli na myśli możliwość ataku.

Myślę, że atak mógł być czymś, o czym rozmawialiśmy z Salmanem w przeszłości, a mianowicie, że głównym niebezpieczeństwem, z jakim musiał się zmierzyć po wielu latach narzucania fatwy, była przypadkowa osoba, która pojawiła się znikąd i zaatakowała. [him]powiedział Willie.

Rushdie był w północnej części stanu Nowy Jork, aby wygłosić wykład, kiedy doszło do ataku.

Rushdie był w północnej części stanu Nowy Jork, aby wygłosić wykład, kiedy doszło do ataku.


Ten nieruchomy obraz z wideo pokazuje Hadi Matar, 24 lata, z Fairview w stanie New Jersey, który odszedł, eskortując go ze sceny.

Rushdie został dźgnięty nożem w szyję na północy stanu Nowy Jork w sierpniu.


Po ataku funkcjonariusze organów ścigania przetrzymują Hadi Matara przed instytucją w północnej części stanu Nowy Jork.

Po ataku funkcjonariusze organów ścigania przetrzymują Hadi Matara przed instytucją w północnej części stanu Nowy Jork.


Pisarz Salman Rushdie zostaje przeniesiony na noszach do helikoptera w celu przewiezienia do szpitala

Autor został po ataku zabrany przez medyków lotniczych.


„Więc nie możesz się przed tym chronić, ponieważ jest to całkowicie nieoczekiwane i nielogiczne. To było jak morderstwo Johna Lennona”.

Mieszka w New Jersey Hadi Matar, 24 lata, został aresztowany W incydencie z nożem Rushdiego nie przyznał się do zarzutów usiłowania zabójstwa i napaści drugiego stopnia w sierpniu.

Policja stanu Nowy Jork poinformowała, że ​​Rushdie miał właśnie rozpocząć swój zaplanowany wykład, kiedy Matar zaatakował platformę z nożem w dłoni, dźgając brytyjskiego autora w szyję i tors.

Hadi Matar
Hadi Matar został aresztowany w związku z incydentem z nożem. 24-letni mężczyzna z New Jersey nie przyznał się do zarzutów usiłowania zabójstwa i napaści drugiego stopnia.
Więzienie hrabstwa Chautauqua / Getty Images

Rushdie spędził prawie dziesięć lat w ukryciu po opublikowaniu Szatańskich wersetów, wkurzając niektórych, którzy nazwali tę powieść bluźnierczą. Ajatollah Chomeini, irański przywódca, wydał fatwę znaną jako fatwę, wzywającą muzułmanów do zabicia Rushdiego, rok po opublikowaniu książki.

READ  Aktor Mike Haggerty zapadł w śpiączkę po reakcji na antybiotyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.