Samsung pracuje nad mapą drogową urządzeń rzeczywistości mieszanej

  • Patrick Chomet, wiceprezes firmy, powiedział CNBC, że Samsung pracuje nad mapą drogową dla tak zwanych produktów rzeczywistości mieszanej.
  • Giganci technologiczni postrzegają rzeczywistość mieszaną jako kolejną wielką zmianę w informatyce, tak jak to było w przypadku smartfonów, dlatego inwestują w nią firmy od Meta po Microsoft.
  • W tym roku Samsung nawiązał współpracę z Qualcomm i Google, aby opracować rzeczywistość mieszaną.
  • Skupienie się na technologii pojawia się, ponieważ raporty wskazują, że Apple przygotowuje się do wprowadzenia zestawu słuchawkowego rzeczywistości mieszanej na wiosnę.

Samsung opracowuje mapę drogową dla swoich produktów rzeczywistości mieszanej, według wyższego kierownictwa. Ale Samsung już wcześniej eksperymentował z technologiami wirtualizacji. W 2015 roku firma wprowadziła na rynek gogle wirtualnej rzeczywistości o nazwie Gear VR (na zdjęciu). Ostatecznie został przerwany. Samsung szuka teraz nowego kierunku w mieszanej rzeczywistości, obszarze, który według gigantów technologicznych może oznaczać poważną zmianę w informatyce.

Alex Wong | Wiadomości Getty Images | Obrazy Getty’ego

Barcelona, ​​​​Hiszpania — Samsung opracowuje mapę drogową dla tak zwanych produktów rzeczywistości mieszanej, powiedział CNBC dyrektor wyższego szczebla południowokoreańskiego giganta technologicznego, ponieważ zamierza wejść do urządzeń, które wielu producentów elektroniki uważa za klucz do przyszłego wzrostu.

Rzeczywistość mieszana jest reklamowana jako kolejna wielka zmiana w informatyce, podobnie jak smartfon, dlatego inwestują w nią firmy od Meta po Microsoft.

Rzeczywistość mieszana odnosi się do technologii, które łączą świat wirtualny i fizyczny. Może to obejmować rozszerzoną rzeczywistość, w której wirtualne obrazy lub filmy są nakładane na rzeczywisty świat. Dostęp do aplikacji i doświadczeń rzeczywistości mieszanej można uzyskać za pośrednictwem zestawu słuchawkowego, który nosi użytkownik.

Patrick Chomet, wiceprezes wykonawczy Samsung Electronics, powiedział w wywiadzie dla CNBC, że firma „pracuje” nad mapą drogową dla produktów rzeczywistości mieszanej. Odmówił podania szczegółów, kiedy taki produkt zostanie wprowadzony na rynek.

READ  Rasistowska wiadomość została wysłana na iPhone'y za pośrednictwem Apple News ze zhakowanej witryny Fast Company

Chaumet, który rozmawiał z CNBC na Mobile World Congress w Barcelonie w Hiszpanii, podkreślił partnerstwo Samsunga z Google Alphabet i amerykańskim gigantem Qualcomm, które zostało ogłoszone w lutym. Trzy firmy podały bardzo niewiele szczegółów na temat tego, co pociąga za sobą partnerstwo, ale powiedziały, że skupią się na rzeczywistości mieszanej.

Qualcomm sprzedaje serię chipów o nazwie Snapdragon XR, które są specjalnie zaprojektowane dla produktów rzeczywistości mieszanej, takich jak zestawy słuchawkowe. Samsung ma wieloletnie doświadczenie w projektowaniu sprzętu. Podczas gdy siła Google leży w systemie operacyjnym Android i programistach, którzy tworzą dla niego aplikacje.

Chomet powiedział, że partnerstwo dotyczy nie tylko trzech firm, ale ma również na celu rozwój rynku rzeczywistości mieszanej.

„Powodem naszego ogłoszenia jest to, że wykracza to poza Qualcomm, Google i Samsung, chcemy stworzyć cały ekosystem. Będzie wielu, wielu programistów, firm zajmujących się treściami i firm zajmujących się aplikacjami, które wniosą innowacje i doświadczenia do tego ekosystemu, — powiedział Chomet.

„Tak, możemy zrobić sprzęt. Tak, Qualcomm może zrobić chipsety. Tak, Google może stworzyć system operacyjny.” [operating system]. Ale ostatecznie potrzebujemy czegoś więcej, aby stworzyć tętniący życiem ekosystem”.

Te wirtualne doświadczenia nie są obce firmie Samsung. Firma wprowadziła na rynek swój pierwszy zestaw słuchawkowy do rzeczywistości wirtualnej w 2015 roku o nazwie Gear VR. W czasie, gdy został zbudowany przez Oculusa, Facebook był jego właścicielem. Samsung zaprzestał produkcji Gear VR w 2020 roku, ponieważ urządzenie masowo nie wystartowało.

W tamtym czasie produkt wymagał włożenia smartfona do zestawu słuchawkowego. Ale producenci elektroniki odchodzą od tego modelu i przechodzą w kierunku słuchawek bezprzewodowych.

Chomet z Samsunga powiedział, że chociaż VR jest dobre do gier, „uważamy, że niektóre mieszane rzeczywistości mają większy potencjał… dlatego opracujemy plan działania w tym kierunku”.

READ  Subskrypcje sprawiły, że gra na iPhonie znów stała się przyjemnością

Coś w rodzaju „inteligentnych okularów będzie pięknie pasować” do gamy urządzeń Samsunga, od smartfonów po zegarki, powiedział Liu Jibei, analityk w CCS Insight.

„Oprócz smartfonów ma już urządzenia do noszenia, takie jak Galaxy Watch i Galaxy Buds. Wszystkie te urządzenia zostaną zoptymalizowane do współpracy, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia użytkownika, wzmacniając łączność ekosystemu, na którym koncentruje się wiele dużych firm technologicznych dzisiaj – powiedział Jebe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.