Saudi Electricity Company przypisuje inżynierów Twilio do wykorzystywania informacji poufnych

W poniedziałek Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zleciła dostawcom oprogramowania chmurowego trzem inżynierom oprogramowania Twilio Wielu ich przyjaciół i członków rodziny jest zaangażowanych w system handlu informacjami poufnymi.

W okresie od marca do maja 2020 r., przy zwiększonym wykorzystaniu narzędzi w chmurze z powodu zwiększonej pracy zdalnej, inżynierowie Twilio Lokesh Lagudu, Chotu Pulagam i Hari Sure mogli uzyskać dostęp do informacji finansowych z baz danych firmy. Za pośrednictwem prywatnej grupy czatowej podzielili się tymi informacjami z innymi, którzy następnie dokonali transakcji przed ogłoszeniem Twilio Wyniki za I kwartał maja 2020 r.według skarga Złożony w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Północnego Dystryktu Kalifornii.

Wyniki Twilio podniosły wcześniejsze szacunki, a akcje znacząco wzrosły. SEC podał, że z powodu tego schematu grupa zarobiła ponad milion dolarów.

Jest to temat coraz większego zainteresowania regulatorów. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ma Sugerowane nowe zasady Otaczający kierownictwo sprzedaży akcji i Dochodzenie odpowiedziało sprzedaż przez Tesla Członek Rady Dyrektorów Kimbal Misk. Tymczasem prawodawcy amerykańscy Omów rachunki To uniemożliwiłoby członkom Kongresu kupowanie i sprzedawanie akcji.

Trzech inżynierów Twilio zasiadało w zespole odpowiedzialnym za rozliczanie klientów i każdy z nich podpisał umowę, że nie będą udostępniać informacji niepublicznych w sposób, który mógłby zakończyć się nielegalnym handlem. Oprogramowanie Twilio pomaga firmom łączyć się z klientami.

Jasne, że przekazał informacje o danych swojemu przyjacielowi Dilipowi Kamogoli, a Pulagam przekazał szczegóły swojemu bratu Chetanowi Pulagamowi. Lagudu przekazał informacje swojej dziewczynie Sai Nikalabody i swojemu przyjacielowi Abhishekowi Dharmapurikarowi.

Po otrzymaniu informacji Sure wysłał około 10 000 dolarów do Kamujuli, który następnie kupił opcje komunikacyjne Twilio. W skardze stwierdzono, że Nikalabody i Chetan Pulagam jednocześnie ubiegali się o pozwolenie na handel opcjami z rachunków maklerskich, z których nie korzystali od lat.

Monique C. Winkler, pełniąca obowiązki dyrektora regionalnego biura regionalnego SEC w San Francisco, powiedziała w oświadczeniu informacja prasowa. „Trzy domniemani wywrotki ponosimy odpowiedzialność za ich rolę w programie”.

READ  Kontrakty terminowe na akcje niewiele się zmieniły po tym, jak Nasdaq Composite zamknął się na najniższym poziomie od dwóch lat

Osobno Biuro Prokuratora USA dla Północnego Dystryktu Kalifornii wniosło oskarżenie przeciwko Kamoguli, oskarżając go o oszustwa związane z papierami wartościowymi w związku z jego handlem. Opłaty SEC mają charakter cywilny i wymagają przede wszystkim kar pieniężnych.

Rzecznik prasowy Twilio nie był w stanie potwierdzić statusu zatrudnienia dla Lagudu, Pulagam lub Sure.

„Firma zdaje sobie sprawę z dochodzeń prowadzonych przez Prokuraturę Stanów Zjednoczonych oraz Komisji Papierów Wartościowych i Giełd oraz z przedstawionych dzisiaj zarzutów” – powiedział rzecznik. „Firma w pełni współpracuje z obiema agencjami.”

Twierdzi się, że inżynierowie Twilio komunikowali się w prywatnej grupie czatowej, wymieniając wiadomości w języku telugu, języku używanym głównie w południowych Indiach. Bazując na danych klientów, stwierdzili w grupie, że po wynikach akcje na pewno wzrosną.

SEC powiedział w skardze: „Lagudu ujawnił w kanale czatu, że„ zbadał ”wewnętrzną bazę danych przychodów i ustalił, że„ koszty SMS-ów i inne wzrosły w tym miesiącu ”, a także wzrosły przychody z e-maili”.

Lagudo powiedział kolegom, że niektórzy klienci wysyłali trzy razy więcej wiadomości niż poprzednio, zauważając, że grupa zauważyła, że ​​jeden klient spadł z dziesiątek tysięcy dolarów przychodów w poprzednich miesiącach do prawie 2 milionów dolarów w marcu.

Dwa dni przed opublikowaniem przez Twilio wyników za pierwszy kwartał, zgodnie ze skargą, Sure powiedział na czacie, że wydawało się, że akcje skoczą do 150 USD z około 110 USD w tamtym czasie, co skłoniło Chotu Pulagam do odpowiedzi „Miillionaireeeeeee”.

Zegarek: Ostateczne oferty: CVS, Twilio, SM Energy i inne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.