SEC sugeruje, że firmy ujawniają kombinację danych dotyczących ryzyka klimatycznego i emisji

WASHINGTON (Reuters) – Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zaproponowała w poniedziałek, że amerykańskie spółki giełdowe muszą ujawnić szereg zagrożeń związanych z klimatem i emisją gazów cieplarnianych, w ramach starań prezydenta Joe Bidena o przyłączenie się do globalnych wysiłków na rzecz zapobiegania katastrofom związanym z klimatem. .

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ujawniła długo oczekiwany projekt zasady, zgodnie z którą firmy będą ujawniać bezpośrednie i pośrednie emisje gazów cieplarnianych, znane jako emisje z zakresu 1 i zakresu 2. Będzie to również wymagać od firm ujawniania emisji od swoich dostawców i partnerów, znanych jako emisje z zakresu 3, jeśli są istotne.

Prezes SEC Gary Gensler powiedział, że agencja odpowiada na zapotrzebowanie inwestorów na spójne informacje o tym, jak zmiany klimatyczne wpłyną na wyniki finansowe firm, w które inwestują. Ale prominentni republikanie oskarżyli regulatora o przekroczenie swoich uprawnień prawnych, a Amerykańska Izba Handlowa obiecała walczyć z częściami bazy.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Projekt propozycji, który jest przedmiotem publicznych komentarzy i prawdopodobnie zostanie sfinalizowany jeszcze w tym roku, powinien pomóc inwestorom w uzyskaniu informacji, których szukają, w miarę wzrostu obciążenia sprawozdawczego dla amerykańskich spółek.

Będzie również wymagać od firm ujawnienia „rzeczywistego lub potencjalnego istotnego wpływu”, jaki ryzyko związane z klimatem będzie miało na ich działalność, strategię i perspektywy, w tym ryzyko istotne, a także potencjalne nowe regulacje, takie jak podatek węglowy.

Firmy, które wyznaczyły cele emisyjne lub ogłosiły inne plany odejścia od paliw kopalnych, muszą podać szczegółowe informacje o tym, jak i kiedy tego oczekują. Czytaj więcej

„Z jasnych zasad ruchu drogowego skorzystają zarówno firmy, jak i inwestorzy”, powiedział Gensler.

Senator Patrick Tomei, czołowy republikański członek Senackiej Komisji Bankowej, skrytykował tę zasadę, mówiąc, że „wykracza ona poza misję i kompetencje SEC”.

READ  General Mills, Steelcase, Lucid i nie tylko

Postępowi i aktywni inwestorzy zmusili Komisję Papierów Wartościowych i Giełd do zażądania ujawnienia emisji z zakresu 3, aby pociągnąć firmy do odpowiedzialności za wszystkie emisje dwutlenku węgla i metanu, które pomagają generować. Firmy naciskały na węższą zasadę, która nie zwiększyłaby znacząco kosztów przestrzegania przepisów.

„Propozycja ta będzie lekkim sposobem na zajęcie się priorytetem prezydenta Bidena, jakim jest ujawnianie zagrożeń klimatycznych inwestorom i wszystkim obszarom naszego społeczeństwa” – powiedział Tracy Lewis, doradca ds. polityki w waszyngtońskiej grupie rzeczników Public Citizen. „Będzie wielu krytyków” – dodała.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd stwierdziła, że ​​​​wymagania zakresu 3 będą obejmować cięcia w oparciu o wielkość firmy, a wszystkie ujawnienia emisji będą miały miejsce w fazach między 2023 a 2026 rokiem.

Nie było od razu jasne, ile firm będzie musiało ujawnić zakres 3, ponieważ mają swobodę decydowania, co jest uważane za „istotne”.

Izba Handlowa, największe lobby biznesowe w kraju, nazwała tę propozycję zbyt nakazową i skarżyła się, że zmusi ona firmy do ujawnienia w dużej mierze nieistotnych informacji kosztem bardziej znaczących danych.

„Sąd Najwyższy jasno stwierdził, że wszelkie ujawnienia wymagane przez przepisy dotyczące papierów wartościowych muszą przejść test istotności i będziemy bronić postanowień tej propozycji, które odbiegają od tego standardu” – powiedział Tom Quadman, wiceprezes wykonawczy grupy. zezwolenie.

Instytut Firm Inwestycyjnych, który reprezentuje globalnych inwestorów, przyjął tę zasadę szeroko.

„Poszerzone ujawnianie, którego wymaga wniosek, zapewni inwestorom porównywalne, spójne, jakościowe i ilościowe informacje”.

Wyzwania prawne

Sześć źródeł powiedziało Reuterowi, że SEC spędziła ostatni tydzień popierając projekt w obliczu potencjalnych wyzwań prawnych.

Grupy firm argumentowały, że nie ma uzgodnionej metodologii obliczania emisji z zakresu 3, twierdząc, że może to prowadzić do podwójnego liczenia, a podanie zbyt wielu szczegółów byłoby kłopotliwe i naraziłoby firmy na postępowanie sądowe, jeśli dane stron trzecich okażą się błędne.

READ  Należąca do DCG giełda kryptowalut Luno skupia 35% personelu

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd podjęła próbę rozwiązania tego problemu, proponując, aby ujawnienia z zakresu 3 były chronione przez prawną bezpieczną przystań, która już istnieje dla korporacyjnych oświadczeń dotyczących przyszłości.

Wszelkie prawne sprzeciwy wobec reguły prawdopodobnie sugerowałyby, że SEC nie ma uprawnień do żądania danych dotyczących emisji z zakresu 3, co powiedziała jedyna republikańska komisarz agencji, Hester Pierce, w poniedziałek w głosowaniu przeciwko tej propozycji.

Niektórzy eksperci twierdzą, że autorytet SEC w tej dziedzinie jest jasny, zauważając, że w zeszłym roku inwestorzy przelali ponad 649 miliardów dolarów na fundusze na rzecz ochrony środowiska, społeczeństwa i zarządzania na całym świecie i zażądali lepszych danych.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie na temat Katanga Johnson w Waszyngtonie; Redakcja: Michael Price, David Gregorio i Matthew Lewis

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.