Sędzia odrzuca śledztwo Trumpa przeciwko Clintonowi, FBI

WASZYNGTON (AP) — Sędzia federalny na Florydzie oddalił pozew Donalda Trumpa przeciwko rywal demokratycznej Hillary Clinton z 2016 r. i byłym urzędnikom FBI, odrzucając twierdzenia byłego prezydenta, że ​​oni i inni zmówili się z Rosją, aby śledzić większość administracji. .

Amerykański sędzia okręgowy Donald Middlebrooks powiedział w ostro sformułowanym orzeczeniu w czwartek, że pozew Trumpa złożony w marcu ma „oczywiste wady strukturalne” i że „charakterystyka wydarzeń jest nieprawdopodobna”.

Odrzucił pomysł, że Trump pozwał o naprawienie prawdziwej szkody prawnej, mówiąc: „Zamiast tego stara się ujawnić dwustustronicowy manifest polityczny przedstawiający jego pretensje do swoich przeciwników, i dla którego ten sąd nie jest odpowiednim forum ”.

Clinton i niektórzy z jej czołowych doradców, a także były dyrektor FBI James Comey i inni urzędnicy FBI zostali wymienieni jako oskarżeni w śledztwie dotyczącym tego, czy kampania prezydencka Trumpa w 2016 r. zmówiła się z Rosją, aby wpłynąć na wybory.

Inni oskarżeni to między innymi założyciele firmy zajmującej się badaniami politycznymi, która wynajęła byłego brytyjskiego szpiega do zbadania powiązań Trumpa z Rosją, oraz prawnik Demokratów o dobrych koneksjach, który został niedawno uniewinniony pod zarzutem okłamywania FBI podczas spotkania w 2016 roku. Biuro dostarczyło informacje, które chciało zbadać.

Ale sędzia napisał, że Trump nie poparł twierdzeń o spisku przeciwko niemu.

„Zmieniona skarga jest pozbawiona treści i wsparcia prawnego, jest długa, przesadzona i ma na celu poprawienie skarg i zażaleń” – napisał Middlebrooks.

Sprawozdanie generalne inspektora Departamentu Sprawiedliwości 2019 FBI znalazło pewne błędy podczas śledztwa w Rosji, ale szefowie biur nie znaleźli dowodów na motywację polityczną wszczęcia śledztwa i powiedzieli, że śledztwo zostało wszczęte w uzasadnionym celu.

Osobne śledztwo specjalnego obrońcy Roberta Muellera Postawiła zarzuty karne prawie trzydziestu osobom i podmiotom oraz stwierdziła ingerencję Rosji w wybory, ale nie ustanowiła spisku kryminalnego przeciwko kampanii Trumpa.

READ  Funky: Sony kupuje studio gier wideo za 3,6 miliarda dolarów

Adwokat Trumpa, Alina Hubba, powiedziała w piątek, że Trump odwoła się od impeachmentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.