Sędzia okręgowy odrzuca kwestionowanie przez stany Republiki Południowej Afryki planu ulg w pożyczkach studenckich Bidena


Waszyngton
CNN

Sędzia federalny oddalił jeden pozew Sześć stanów rządzonych przez Republikanów Wyzwania dotyczące planu spłaty kredytów studenckich prezydenta Joe Bidena

Amerykański sędzia okręgowy Henry Edward Audrey powiedział w czwartek, że umorzy sprawę, ponieważ stany nie przekroczyły progu proceduralnego zwanego legitymacją, co wymaga od powodów wykazania, że ​​polityka spowodowała bezpośrednią i możliwą do ustalenia szkodę.

Dla kwalifikujących się pożyczkobiorców może rozpocząć się anulowanie pożyczki studenckiej o wartości do 20 000 USD.

Oczekuje się, że stany odwołają się od orzeczenia sędziego, wysyłając sprawę do 8. Okręgowego Sądu Apelacyjnego, gdzie prawdopodobnie stanie przed konserwatywnym panelem sędziów.

Pozew został złożony w zeszłym miesiącu w sądzie federalnym w Missouri przez stanowych prokuratorów generalnych z Missouri, Arkansas, Kansas, Nebraski i Południowej Karoliny oraz przedstawicieli prawnych z Iowa.

Stany argumentowały w dokumentach sądowych, że administracja Bidena nie miała uprawnień prawnych do udzielenia szerokiego umorzenia kredytów studenckich i że plan zaszkodzi im finansowo.

Adwokaci rządu argumentowali, że Kongres dał sekretarzowi ds. edukacji prawo do umorzenia długu w ustawie z 2003 r. znanej jako ustawa HEROES. Twierdzą również, że powodowie nie mają prawa domagać się nakazu sądowego.

W kolejnym zwycięstwie Bidena, sędzia Sądu Najwyższego Amy Coney Barrett Oddzielne wyzwanie zostało odrzucone W czwartek odrzucił odwołanie wniesione przez grupę podatników z Wisconsin do programu umarzania kredytów studenckich przez administrację.

Administracja Bidena stoi w obliczu innych pozwów ze strony prokuratora generalnego Arizony Marka Brnovicha i konserwatywnych grup, takich jak Job Creators Network Foundation i Cato Institute.

Ale wyzwanie prawne wniesione przez sześć stanów, które zostały odrzucone w czwartek, było powszechnie postrzegane jako zbyt silne. To „bardzo wiarygodne wyzwanie prawne dla Biden Jubilee” – powiedział Luke Herrin, adiunkt na Uniwersytecie Alabama, który wcześniej pracował nad strategią prawną dotyczącą anulowania kredytów studenckich. Ćwierkać Czwartek.

READ  Obszar Dallas dotknięty powodzią błyskawiczną; Filmy pokazują podwodną autostradę

Plan umorzenia kredytów studenckich Bidena, ogłoszony po raz pierwszy w sierpniu, ma na celu umorzenie długów milionom pożyczkobiorców, zanim federalne spłaty kredytów studenckich zostaną wznowione w styczniu, po prawie trzyletniej przerwie związanej z pandemią.

W momencie składania wniosku Oficjalnie otwarte w poniedziałekAdministracja Bidena zgodziła się w dokumentach sądowych, aby wstrzymać się z anulowaniem wszelkich długów do 23 października. Oczekuje się, że po rozpoczęciu przetwarzania większość kwalifikujących się pożyczkobiorców otrzyma ulgę w pożyczce w ciągu kilku tygodni.

Zgodnie z planem Bidena, kwalifikujący się indywidualni pożyczkobiorcy, którzy zarobili mniej niż 125 000 USD w 2020 lub 2021 r. oraz pary małżeńskie lub głowy gospodarstw domowych, którzy zarabiali mniej niż 250 000 USD rocznie w tych latach, mogliby otrzymać do 10 000 USD swoich federalnych pożyczek studenckich.

Osoba fizyczna jest uprawniona do umorzenia pożyczki w wysokości do 20 000 USD, jeśli kwalifikujący się pożyczkobiorca otrzymał również federalny grant Pell podczas uczęszczania do college’u.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.