Sega potwierdza śmierć Rieko Kodamy po pochwałach fanów

Rieko Kodama, wiodący programista odpowiedzialny za klasyki Sega, w tym Phantasy Star i Skies of Arcadia, zmarł. Miała 58 lat.

Plotki zaczęły się po tym, jak pamiątkowa wiadomość do Kodamy została zauważona w napisach końcowych Mega Drive Mini 2. Zapytany, czy wiadomość rzeczywiście miała na celu wzmiankę o śmierci Kodamy, producent Sega Yosuke Oskunari powiedział, że nie żyje.

„Jak to rozumiesz” – napisał Okonari. – Szanowaliśmy ją.

Sega później potwierdziła, że ​​Kodama zmarła w maju, ale nie była w stanie podzielić się żadnymi innymi szczegółami z szacunku dla prywatności jej rodziny.

Sega z Japonii dodała: „Modlimy się, aby zmarła spoczywała w pokoju i wyrażamy wdzięczność za jej ogromny wkład w Sega”. [Translation by IGN Japan]

Pionier w branży gier

Znana jako Phoenix Rie we wczesnych pracach, Kodama zasłynęła w branży gier w połowie lat 80., pracując jako grafik, a później jako producent i reżyser. Do jej osiągnięć należą Sonic the Hedgehog 2 i Skies of Arcadia, ale jest najbardziej znana ze swojej pracy jako jedna z pionierek serii Phantasy Star, pełniąc funkcję reżysera Phantasy Star IV.

Pomimo tego, że była chwalona jako pionierka w zdominowanej przez mężczyzn branży, Kodama była znana z tego, że nienawidziła światła reflektorów, zwracając się do reszty swojego zespołu, gdy została nagrodzona jako Pioneer na Game Developers Choice Awards.

„Nie jestem pewien, czy to z powodu kultury Sega, czy co, ale nigdy nie czułam się w niekorzystnej sytuacji tylko dlatego, że jestem kobietą. Pracuję nad różnymi rzeczami związanymi z tworzeniem gier od ponad 30 Od wielu lat i odkąd dołączyłem do Sega, nie byłem leczony Żadne leczenie nie różni się od leczenia mężczyzn” – powiedział Kodama w wywiadzie.

READ  Ukazały się zwiastuny sezonu 4 Fortnite

W innym wywiadziePowiedziała, że ​​nie uważa, aby kobiety grały w gry czymś niezwykłym, zauważając, że dziewczyny często skłaniają się w stronę gier fabularnych. Jedna z jej najbardziej godnych uwagi prac, Phantasy Star, wyróżniała się, ponieważ była jedną z niewielu gier z głównym bohaterem.

„Ponieważ sama jestem kobietą, kiedy tworzę gry, staram się nie robić z nich tylko męskich postaci fikcyjnych, ponieważ ludzie muszą być ratowani. Lubię tworzyć postacie kobiece, z którymi mogą się odnosić osoby obojga płci. Ale my też zobacz więcej ”- powiedział wtedy Kodama. o silnej woli kobiet w grach skierowanych do kobiecej publiczności”.

Kodama pozostała aktywna w branży gier do 2010 roku i kontynuowała pracę nad grami, które obejmowały 7 Dragon i Sega Ages. Pozostawiła po sobie spuściznę jako jedna z najważniejszych programistek w historii gier, a jej 35-letnia kariera w branży była inspiracją dla wielu kobiet.

Kredyt miniatury: Konferencja twórców gier

Kat Bailey jest starszym redaktorem wiadomości IGN, a także współprowadzącą czat głosowy Nintendo. Masz wskazówkę? Wyślij jej bezpośrednią wiadomość na the_katbot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.