Serwis internetowy Starlink ma do tej pory ponad 145 000 użytkowników

Znany również jako terminal użytkownika Starling, antena lub antena satelitarna na dachu budynku.

SpaceX

Elon Muskin W czwartek SpaceX opublikował aktualizację swojej usługi internetowej Starlink, firma wystrzeliła na orbitę więcej satelitów.

Inżynier SpaceX Jesse Anderson powiedział podczas transmisji internetowej pierwszego wydania firmy w tym roku, że Starlink ma teraz ponad 145 000 użytkowników w 25 krajach na całym świecie. Na początku listopada miał 140 tys. użytkowników.

Firma wystrzeliła w czwartek rakietę Falcon 9 z Florydy, wystrzeliwując na orbitę 49 satelitów Starling.

Starling to projekt firmy mający na celu stworzenie połączonej sieci internetowej Dzięki tysiącom satelitów, znanych jako galaktyka w kosmosie, został zaprojektowany, aby zapewnić szybki internet konsumentom na całym świecie. SpaceX ma na orbicie około 1800 satelitów Starling.

Wzrost o 5000 użytkowników w ciągu dwóch miesięcy wskazuje na spowolnienie wzrostu. Od uruchomienia usługi w październiku 2020 r. do listopada, SpaceX dodał około 11 000 użytkowników miesięcznie. Pod koniec ubiegłego roku SpaceX zauważył na swojej stronie internetowej, że „produkcja została opóźniona z powodu braku krzemu” terminali użytkowników Starling, co „wpłynęło na możliwość realizacji naszych zamówień”.

Istnieje ocena SpaceX W ostatnich latach przekroczył 100 miliardów dolarówAnalitycy branżowi w dużej mierze twierdzą, że jest to potencjał rynkowy usługi Starlink.

READ  Transmisja na żywo z ceremonii rozdania Oscarów: Oglądaj rozdanie Oscarów za darmo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.