Setki pracowników Chevron w rafinerii w Kalifornii strajkuje | związki amerykańskie

setki szewron Robotnicy w Kalifornii zastrajkowali w poniedziałek po tym, jak firma i Zjednoczony Związek Hutników nie doszły do ​​porozumienia w sprawie kontraktu.

Związek poinformował w e-mailu, że ponad 500 pracowników rafinerii produkującej benzynę, olej napędowy, paliwo do silników odrzutowych i smary w Richmond w rejonie zatoki San Francisco rozpoczęło strajk o godzinie 12.01. Pracownicy niedawno zagłosowali za odrzuceniem oferty kontraktu z Chevron, a firma odmówiła powrotu do stołu negocjacyjnego.

Chevron powiedział, że działalność rafinerii będzie kontynuowana jak zwykle. Ale jeśli strajk zatrzyma działalność w rafinerii, może to negatywnie wpłynąć na ceny paliw w Kalifornii, która według American Automobile Association ma już najwyższe ceny gazu w Stanach Zjednoczonych, wynoszące 5,86 USD za galon.

„Byłoby to w bardzo niefortunnym czasie, ponieważ już teraz mamy niedobór mocy rafineryjnych w Kalifornii, więc utrata jednego lub dwóch procent zdolności rafineryjnych stanu prawdopodobnie doprowadzi do znacznego wzrostu cen benzyny” – Severin Bornstein, Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley KTVU.

Ceny gazu kontynuowane w Złotym Stanie wzrastać, nawet gdy zaczęły spadać w innych częściach Stanów Zjednoczonych. Ustawodawcy domagają się odliczenia 400 dolarów na podatnika, aby złagodzić ciężar podwyżek cen na dystrybutorach.

Chevron, którego siedziba główna znajduje się w San Ramon w Kalifornii, powiedział, że nie spodziewa się, że strajk spowoduje jakiekolwiek problemy w łańcuchu dostaw i powiedział KTVU, że sprowadzi przeszkolonych pracowników, którzy zastąpią strajkujących.

Chevron powiedział w niedzielnym oświadczeniu, że od miesięcy negocjuje ze związkiem i uważa, że ​​oferowany przez niego kontrakt był sprawiedliwy i odpowiadał na obawy związkowe.

Związek powiedział, że wynegocjował ogólnokrajową umowę dla pracowników przemysłu naftowego w sprawie płac i warunków pracy, ale około 200 indywidualnych jednostek negocjacyjnych nadal musiało negocjować kwestie lokalne.

Przedstawiciel USW Local 5 BK White, operator rafinerii, który pracuje w firmie od 29 lat, powiedział, że Chevron nie rozwiązał problemu zmęczenia pracowników i braków kadrowych.

„Gdybyśmy mieli więcej ludzi i mogli uzyskać lepszą stawkę płac, nasi członkowie prawdopodobnie nie czuliby się zobowiązani do przychodzenia i pracy do 70 godzin tygodniowo, aby związać koniec z końcem. Nie uważamy, że jest to bezpieczne” – powiedział White.

Chevron powiedział, że w Richmond „żądania związku wykraczały poza to, co firma uważała za rozsądne, i wykraczały poza to, co zostało uzgodnione w ramach krajowego porozumienia rokowań”.

Związek powiedział, że stary kontrakt z Chevronem w Richmond wygasł 1 lutego, a pracownicy zgłaszali się do swoich miejsc pracy w celu przedłużenia o 24 godziny.

White powiedział, że firma zaoferowała podwyżkę płac o 2,5%, ale związek poprosił o 5%, aby dotrzymać kroku inflacji i kosztom utrzymania w Bay Area.

„To trudne dla pracowników fizycznych w Bay Area i poprosiliśmy o 5% podwyżkę, aby trochę pomóc nam w usługach medycznych w Kaiser, która wzrosła o 23% w zeszłym roku” – powiedział White.

White powiedział, że firma sprowadziła już około 100 pracowników zastępczych, którzy nie zostali przeszkoleni do obsługi fabryk.

„Odbywa się to kosztem miasta Richmond i środowiska” – powiedział.

Firma poinformowała, że ​​wprowadziła kwalifikujące się zamienniki, zaczynając od niedzielnej zmiany.

„Pracownicy obsługujący rafinerię w czasie strajku spełnili wymagania niezbędne do wykonywania przydzielonych im funkcji (w tym przeszkolenie stanowiskowe od doświadczonych pracowników/operatorów), aby rafineria mogła działać bezpiecznie i zgodnie z wszelkimi wymogami zgodności z wszystkie przepisy, powiedział rzecznik Chevron Tyler Kruzic w e-mailu.

Jeśli strajk zamknie rafinerię, może to negatywnie wpłynąć na ceny benzyny w Kalifornii, która według American Automobile Association ma najwyższą cenę za gaz w kraju, wynoszącą 5,86 USD za galon.

Jednak Ken Medlock, dyrektor Centrum Studiów Energetycznych w Instytucie Bakera Uniwersytetu Rice, powiedział, że strajk prawdopodobnie nie doprowadzi do zamknięcia działalności Chevron lub podniesienia cen.

Rafineria prawdopodobnie będzie działać z personelem strukturalnym „do czasu rozwiązania problemów z umowami o pracę”, powiedział Medlock w e-mailu.

„Ceny w Kalifornii są już wyższe niż w innych stanach ze względu na unikalną mieszankę, która musi być sprzedawana w stanie, która ogranicza bilans benzyny importowanej z innych regionów, więc istnieje ogromna zachęta do utrzymania rafinerii w ruchu” – dodał.

Związek poinformował, że stary kontrakt z Chevronem w Richmond wygasł 1 lutego, a pracownicy zgłaszali się do pracy 24 godziny na dobę.

Chevron Corporation z San Ramon w Kalifornii poinformował na swojej stronie internetowej, że rafineria zatrudnia 1300 pracowników. White powiedział, że związek reprezentuje około 600 pracowników, w tym monterów, monterów rur, techników laboratoryjnych i pracowników magazynów.

Rafineria jest jedną z największych w stanie i przetwarza około 240 000 baryłek ropy naftowej dziennie na benzynę, olej napędowy, paliwo do silników odrzutowych i smary, produkty sprzedawane głównie w Kalifornii.

Chevron powiedział w oświadczeniu, że jest „w pełni przygotowany do kontynuowania swoich normalnych operacji” pomimo strajku.

„Nie przewidujemy żadnych problemów z utrzymaniem niezawodnych dostaw produktów na rynek” – powiedziała.

READ  Indeks S&P 500 spadł w czwartek, gdy inwestorzy zważyli ostatnie wahania cen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.