Shanghai Covid: Miasto wyłącza wszystkie przejazdy z powodu masowych testów

Wschodnia część miasta, w której mieszka około 11 milionów mieszkańców, będzie zamknięta na początku tygodnia przez cztery dni, a 14 milionów ludzi będzie nieczynnych od piątku. Rząd Szanghaju powiedział niedzielny wieczór.

Wszyscy są proszeni o udział w ogólnomiejskim badaniu Covid-19, aby zachować status „zielonego” kodeksu zdrowia, który umożliwia im dostęp do sklepów spożywczych i miejsc publicznych.

Podczas blokady ludzie nie będą mogli wychodzić na zewnątrz, a wszyscy nieistotni pracownicy muszą pracować w domu. Transport publiczny, w tym autobusy, metro, promy i taksówki, również zostanie zawieszony w obszarach zamkniętych.

Szanghaj odnotował 2678 nowych przypadków Covid-19 tylko w sobotę, co stanowi prawie połowę wszystkich nowych przypadków zarejestrowanych w Chinach tego dnia, według kraju. Narodowa Komisja Zdrowia.
Dotychczasowa niezdolność Chin do kontrolowania ostatniej epidemii wywołała narzekania w Internecie sfrustrowanych obywateli, którzy zadawali pytania dotyczące epidemii wirusa w Pekinie. Strategia zero covid Włamanie się do mainstreamu po raz pierwszy.

W Szanghaju – mieście z jedną z najlepszych infrastruktury w kraju – skargi w mediach społecznościowych sugerują, że przepisy mające na celu zapewnienie mieszkańcom tego, czego potrzebują, zawiodły, a blokady są przedłużane bez ostrzeżenia.

„Jak mogę kupić artykuły spożywcze?… Nie mogę dostać lekarstw dla moich dzieci… Jak możemy zamówić to przez Internet, skoro nie możemy nawet umówić się na wizytę w szpitalu?” Jeden z użytkowników mediów społecznościowych napisał, że ich dzielnica w Szanghaju jest zamknięta na 15 dni.

Urzędnicy powiedzieli, że robią „każdy wysiłek” Zapewnienie dostaw poprzez wspieranie mieszkańców w korzystaniu z platform internetowych w celu uzyskania tego, czego potrzebują, lub organizowania hurtowych zakupów i dystrybucji.

Aby uporać się z rosnącymi przypadkami w całym mieście, rząd Szanghaju rozesłał zestawy szybkich testów antygenowych wśród rodzin z obszarów niskiego ryzyka, testując od niedzieli ponad 14 milionów ludzi. W celu odciążenia szpitali. Kilka krytych stadionów i centrów wystawowych w mieście zostało przekształconych w centralne miejsca kwarantanny dla pacjentów z Covid-19 bez objawów lub z łagodnymi objawami.

READ  Grobowiec z czasów Inków odkryty pod domem w stolicy Peru | archeologia

Chociaż więcej kompleksów mieszkalnych zostało zamkniętych po wykryciu przypadków Covid-19, Szanghaj niechętnie wprowadził blokadę w całym mieście przed niedzielnym ogłoszeniem. „Jeśli Szanghaj całkowicie się zatrzyma, na Morzu Wschodniochińskim będzie pływać wiele międzynarodowych statków towarowych”, powiedział w sobotę Wu Fan, ekspert medyczny z miejskiej brygady kontroli epidemii.

Chiny nadal niechętnie narzucają pełne blokady w całym mieście, pomimo rosnącej liczby spraw – najwyższego od początku pandemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.