Siła huraganu Daniel, Tropical Storm Earl kołyszący się na Oceanie Atlantyckim

Spokojny sierpień zamienia się w znacznie bardziej pracowity wrzesień, gdy dwa specyficzne huragany przemierzają Atlantyk.

Daniel krąży nieszkodliwie nad Północnym Atlantykiem i znajduje się tysiąc mil od najbliższego lądu.

Danielle ponownie wzmocniła się podczas huraganu kategorii 1 w sobotę wieczorem i oczekuje się lekkiego umocnienia podczas Święta Pracy. Ciągłe maksymalne wiatry wzrosły do ​​około 75 mil na godzinę z wyższymi porywami, gdy powoli poruszały się na północny wschód, w ogólnym kierunku Europy.

Prognozy trasy dla huraganu Daniel.
(Pogoda LIS)

Hrabia burzy tropikalnej

Tropical Storm Earl powstał w piątek wieczorem na wschodnich Karaibach po dniach walki z wrogimi wiatrami górnymi i suchym powietrzem.

Huragany często planują letnie wakacje w weekend w dzień roboczy

Wiatry huraganowe mają prędkość około 50 mil na godzinę, z większymi porywami i oczekuje się, że nasilą się również podczas tygodnia Święta Pracy.

W obecnym tytule huragan ma nadal trwać na północ od wysp karaibskich, ale może zwiększyć opady i nasilić się w weekend. Do niedzieli ulewne deszcze mogą powodować pewne skutki powodzi w Portoryko, Wyspach Dziewiczych i Północnych Wyspach Podwietrznych.

Śledzenie burzy tropikalnej Earl
(Pogoda LIS)

National Hurricane Center spodziewa się, że Earl zareaguje na słaby grzbiet i skręci dalej na północ w ciągu najbliższych kilku dni.

Skręcenie w prawo zatrzyma huragan ze wschodu na południowy wschód i bezpiecznie wypłynie na morze.

Wszystkie główne modele komputerowe zgadzają się, że huragan pozostanie problemem dla żeglarzy, ale może zbliżyć się do Bermudów pod koniec tygodnia pracy.

Ile huraganów kategorii 5 spowodowało wyjście na ląd w Stanach Zjednoczonych?

Prognoza dla Earla w stożku burzy tropikalnej
(Pogoda LIS)

Burza tropikalna Javier krążąca po Pacyfiku

Wschodni Pacyfik znów tętni życiem tropikalnym po kilkutygodniowej przerwie z Tropical Storm Javier.

READ  Putin Gorbaczow zaprzecza organizacji państwowego pogrzebu i trzyma się z daleka

Javier znajdował się około 185 mil od wybrzeża Półwyspu Kalifornijskiego w piątek wieczorem, z wiatrem wciąż utrzymującym się z prędkością 45 mil na godzinę.

Burza tropikalna Javier
(Pogoda LIS)

Oczekuje się, że burza tropikalna nieco się nasili, ale pozostanie burzą tropikalną, ponieważ ostatecznie wygina się na zachód i wychodzi na otwarty Ocean Spokojny.

Oto nazwy, które można zobaczyć podczas sezonu huraganów atlantyckiego 2022 r.

Chociaż nie oczekuje się, że burza zbliży się do lądu, niebezpieczne, zagrażające życiu fale i prądy zrywające prawdopodobnie występują wzdłuż środkowej i południowej części półwyspu Baja California. Obszar może zobaczyć 1-2 cale deszczu w pojedynczych ilościach do 4 cali.

Burza tropikalna Javier
(Pogoda LIS)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.