Siły rosyjskie mogą być dalej izolowane, jeśli wojska ukraińskie połączą zwycięstwa

Wydaje się, że ukraińska ofensywa na północ i zachód od stolicy, Kijowa, nieco się posunęła, utrudniając rosyjskie starania o okrążenie miasta i zagrażając zdolności rosyjskich sił do odbicia wysuniętych dywizji pojawiających się na północ od miasta.

W poniedziałek filmy geolokalizacyjne pokazały ukraińskich żołnierzy rysujących flagę narodową na budynku w mieście Makariv, 65 kilometrów (40 mil) na zachód od Kijowa.

Następnie we wtorek wczesnym rankiem ukraińskie siły zbrojne ogłosiły w poście w mediach społecznościowych, że odzyskały kontrolę nad Makhri.

Po 24 godzinach walk Siły Zbrojne poinformowały na Facebooku, że „nad miastem Mahariv została podniesiona flaga państwowa”, gdy Rosjanie się wycofali.

Miasto jest strategicznie położone na zachód od Kijowa.

Szef policji regionalnej Kijowa Andriej Nepitow odwiedził Makari w poniedziałek. A Wideo Jego wizyta wykazała powszechną katastrofę i miasto było opustoszałe.

Nepidov powiedział, że Makariv jest nadal ostrzeliwany, co wskazuje, że najbliższy obszar nadal rywalizuje. Podczas wycieczki inny urzędnik powiedział mu, że pociski artyleryjskie nadlatują z pięciu kilometrów (trzech mil) na północ i że obszar ten nadal znajduje się pod kontrolą Rosji.

„Makariv wciąż się pali” – powiedział. „Co sekundę budynki cywilne, domy prywatne są niszczone i uszkadzane przez ostrzał artyleryjski”.

„W mieście prawie nie ma ludzi” – powiedział Nepidov w filmie. „Nie ma mieszkańców, nie ma nikogo do odebrania”.

W pewnym momencie, powiedział, Nepitow „wysłał pomnik mieszkańcom wsi, którzy oddali życie za sowiecką ojczyznę w latach 1941-1945”. „W takim razie giniesz w wojnie z faszyzmem, nazizmem. Teraz historia. Wracając ponownie”.

READ  Jej trener tenisa znęcał się nad nią. Czy gra może to zatrzymać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.