Słoń zmarł w zoo w Pakistanie kilka dni po zabiegu

Pakistańscy urzędnicy twierdzą, że chory słoń zmarł po udzieleniu pomocy medycznej przez międzynarodowy zespół ekspertów na początku tego miesiąca.

KARACHI, Pakistan – Chory słoń, który na początku tego miesiąca przeszedł krytyczną opiekę medyczną przez międzynarodowy zespół lekarzy weterynarii, zmarł w zoo w Pakistanie, poinformowali urzędnicy w sobotę.

Syed Saifur Rahman, wysoki urzędnik władz lokalnych w Karaczi, powiedział, że władze miasta i zoo zrobiły wszystko, co w ich mocy, aby pocieszyć słonia, który był chory przez długi czas po zabiegu w tym miesiącu.

„Niestety nie mogliśmy zaoszczędzić wszystkich wysiłków, w tym sprowadzenia zespołu zagranicznych ekspertów do leczenia Noora Jehana” – powiedział.

Filmy przedstawiające Noor Jehan walczącą z głową opartą na drzewie wywołały strach w Pakistanie i na całym świecie.

Ośmioosobowy zespół z Four Paws, austriackiej organizacji zajmującej się dobrostanem zwierząt, został zaangażowany do przeprowadzenia złożonego procesu oceny wielu problemów zdrowotnych słonia. Działania przeprowadzono przy pomocy dźwigu i wozu strażackiego.

W skład zespołu wchodzili lekarze weterynarii z Egiptu i Bułgarii oraz ekspert od hodowli słoni z Niemiec. Przewodniczył jej dr Amir Khalil z Egiptu.

Specjaliści wykonali USG i stwierdzili masywny krwotok w jamie brzusznej Noora, który atakował jego narządy. W wyniku urazu kość biodrowa Noor Jehan została złamana, aw okolicy pojawiła się ropa.

Po zabiegu Khalil miał nadzieję, że wyzdrowieje. „Straciliśmy ją, kiedy ją znieczuliliśmy, ale na szczęście mieliśmy wszystkie niezbędne przygotowania i Noor Jehan ponownie wstał” – powiedział.

READ  Sąd w Arizonie odrzucił większość apelacji Lake'a w sprawie wyścigu rządu

Khalil powiedziała, że ​​jej śmierć nastąpiła po wypadku na jej wybiegu 13 kwietnia, który uniemożliwił jej wydostanie się z basenu na wybiegu przez wiele godzin. Lokalnemu zespołowi udało się ją wyciągnąć pod zdalnym nadzorem czterech weterynarzy Paws, którzy opuścili już Pakistan. Jednak pomimo wielokrotnej pomocy zwierzę nie było w stanie samodzielnie wstać.

Khalil powiedział, że ponieważ Noor Jehan był już osłabiony, słoń nie miał siły ponownie wstać. Powiedział, że po dziewięciu dniach walki zmarła.

„Gdy ocalała słoń z zoo w Karaczi, Madhubala, opłakuje stratę swojego wieloletniego towarzysza, teraz pilniejsze niż kiedykolwiek jest przeniesienie jej w miejsce przyjazne dla gatunku tak szybko, jak to możliwe, aby zapobiec kolejnej tragedii” – powiedział Khalil. .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.